Büyük Yağmurlama Tabancaları Hakkında Yardım

Selamın Aleyküm,
Bu sene ayçiçeğine damlama serdik verimimizde aşırı bı artış oldu. yağmurlamayla iyi bir verim alamıyoruz. bu yüzden damladan kolay işçilik gerektiren, normal yağmulamadan yüksek verim elde edebileceğimiz için düşünüyoruz. ayrıca damlama gibi sıra bitkilerinde değil buğday, arpa da da kullanabileceğimiz için de avantajlı.
Siz abilerim arkadaşlarım, daha önce kullanan, çevresinde olan yada hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi?
hangi marka iyidir, kaç metreye atanlar daha iyi iş çıkarır, kullanımı nasıldır, kalite/fiyat oranında hangilerini önerirsiniz?
Şimdiden teşekkür ederim :)

Ynt: Büyük Yağmurlama Tabancaları Hakkında Yardım

Ali SARAÇ link=topic=85739.msg1024003#msg1024003 date=1443470094' Alıntı:
Nelson big gun en iyisi bu, tüekiyede bulabileceğin ankarada satan firma , 200 mtreye kadar atıyor
Bunun fiyatlari nerelerdedir acaba. Ayrica 200 metre saglikli bir is mi? En ufak ruzgar fazlasiyla saptirir. Oyle degil mi? Biraz daha bilgi verebilir misiniz? Ayrica teşekkür ederim.

Bence Yuzuak yagmurlama tabancalari en idealo sanzumanli olmasi suyu bolerek homojen sulama yapmasi gbi yonleriyle gercekten iyi hem nelson ' a gore fiyati da uygun diye biliyorum. Mesafe olarak 50 metreden fazla atanlarla pek ilgilenmenizi tavsiye etmem

fyaglikara link=topic=85739.msg1024010#msg1024010 date=1443471569' Alıntı:
Bence Yuzuak yagmurlama tabancalari en idealo sanzumanli olmasi suyu bolerek homojen sulama yapmasi gbi yonleriyle gercekten iyi hem nelson ' a gore fiyati da uygun diye biliyorum. Mesafe olarak 50 metreden fazla atanlarla pek ilgilenmenizi tavsiye etmem
Teşekkür ederim. Yaklasik olarak fiyatlari nerelerde bu tabancalarin

alifatiherturk link=topic=85739.msg1024011#msg1024011 date=1443471729' Alıntı:
Teşekkür ederim. Yaklasik olarak fiyatlari nerelerde bu tabancalarin
suanki fiyatlarını bilmiyorum ama iki yıl önce ayaklıkları dahil 1200 tl ye almıştık. fazla bi artış oldugunu da sanmıyorum muhtemelen hala aynı seviyelerdedir fiyatlar
video alıntıdır youtubeden rastgele buldum
https://www.youtube.com/watch?v=HP4lJmTP3TA

fyaglikara link=topic=85739.msg1024015#msg1024015 date=1443472758' Alıntı:
suanki fiyatlarını bilmiyorum ama iki yıl önce ayaklıkları dahil 1200 tl ye almıştık. fazla bi artış oldugunu da sanmıyorum muhtemelen hala aynı seviyelerdedir fiyatlar
Peki kullanimi nasildir? Duzgun sulama yapar mi diger yagmurlama kadar? Normal tabancalarin kac tanesine denk gelir? Tavsiye eder misiniz?

alifatiherturk link=topic=85739.msg1023994#msg1023994 date=1443468862' Alıntı:
Selamın Aleyküm,
Bu sene ayçiçeğine damlama serdik verimimizde aşırı bı artış oldu. yağmurlamayla iyi bir verim alamıyoruz. bu yüzden damladan kolay işçilik gerektiren, normal yağmulamadan yüksek verim elde edebileceğimiz için düşünüyoruz. ayrıca damlama gibi sıra bitkilerinde değil buğday, arpa da da kullanabileceğimiz için de avantajlı.
Siz abilerim arkadaşlarım, daha önce kullanan, çevresinde olan yada hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi?
hangi marka iyidir, kaç metreye atanlar daha iyi iş çıkarır, kullanımı nasıldır, kalite/fiyat oranında hangilerini önerirsiniz?
kardeş sakin öyle bir hata yapma. Büyük tabancanın suladiği mahsul damlama ve küçük tabancaya oranla yarı yarıyadır. Burda 2 yıl önce heveslenip ciddi ücretlere aldılar 1 sezon kullanılıp atıldı. Bizim buraya gel 50 şer liraya istediğin kadar topla git

alifatiherturk link=topic=85739.msg1023994#msg1023994 date=1443468862' Alıntı:
Selamın Aleyküm,
sezon basinda 50m atanlardan aldim 1000 tl italyan sanzimanli misirda pek kullanisli degil uc bolgelere fazla su basip yatiriyor o nedenle yoncada kullandim 17lik pancar motoru deviriyor 4 ayakli yere cakiyorum
misirda 30 m atanlar cok iyi 3 adeti 18 bg elek.motoru rahat calistiriyor 5 er boru aralikla takip 2saat sulamak yeterli geliyor heryere esit dagitiyor

kursatkesikbas link=topic=85739.msg1024032#msg1024032 date=1443475698' Alıntı:
kardeş sakin öyle bir hata yapma. Büyük tabancanın suladiği mahsul damlama ve küçük tabancaya oranla yarı yarıyadır. Burda 2 yıl önce heveslenip ciddi ücretlere aldılar 1 sezon kullanılıp atıldı. Bizim buraya gel 50 şer liraya istediğin kadar topla git
damlamaya katılıyorum ancak küçük tabanca için aynı seyi sölemek mümkün degil. yağlık ayçiçegi tarımı yapanlar bilir küçük tabanca ile kelle çıkaran ayçiçegini sulamak işkencedir. normalde 15 metre kaydırılan hatlar son sulamada malesef 10 metre kaydırılır aksi halde açık vererek sulanmış bi mahsul alınır buda verimi ciddi ölcüde etkiler sulama süresinin yüzde 33 artaması buna baglı olarak elektrik işçilik gibi maliyetlerinde aynı oranda artması cabası.. ama bu büyük tabanclarla pancar sulamak da pek mantıklı olmaz.. tavsiyem sadece ayçiçegi ve mısırda kullanılması

kursatkesikbas link=topic=85739.msg1024032#msg1024032 date=1443475698' Alıntı:
a.mutlu link=topic=85739.msg1024033#msg1024033 date=1443475771' Alıntı:
sezon basinda 50m atanlardan aldim 1000 tl italyan sanzimanli misirda pek kullanisli degil uc bolgelere fazla su basip yatiriyor o nedenle yoncada kullandim 17lik pancar motoru deviriyor 4 ayakli yere cakiyorum
misirda 30 m atanlar cok iyi 3 adeti 18 bg elek.motoru rahat calistiriyor 5 er boru aralikla takip 2saat sulamak yeterli geliyor heryere esit dagitiyor
Abiler kafam karisti simdi. Verim kaybinin sebebi nedir? Acaba özenilmedi mi yoksa rüzgarlar mi bozdu? Nedir ne degildir?

Abilerim bende de var yüzüak. 3 tane jet 40, 1 tane jet 50 olmak üzere.Yerleşim olarak birbirlerinin dibine kadar atacak şekilde koymanız lazım ve mesafeyi uzatırsanız uç kısmını yatırıyor bitkinin.O yüzden kısa mesafeli atması gerekir mesela 20-25 m gibi.Böyle olunca 20-25 m için kullanılacaksa ayakları dahil ortalama 900 TL vermek yerine 2-3 tane 25-30 TL olan springler almak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Şunuda ekleyeyim jet 40 lar jet 50 ye göre daha iyi sulama yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: Emrenisa

Özcan ARGÜN link=topic=85739.msg1024266#msg1024266 date=1443597945' Alıntı:
Abilerim bende de var yüzüak. 3 tane jet 40, 1 tane jet 50 olmak üzere.Yerleşim olarak birbirlerinin dibine kadar atacak şekilde koymanız lazım ve mesafeyi uzatırsanız uç kısmını yatırıyor bitkinin.O yüzden kısa mesafeli atması gerekir mesela 20-25 m gibi.Böyle olunca 20-25 m için kullanılacaksa ayakları dahil ortalama 900 TL vermek yerine 2-3 tane 25-30 TL olan springler almak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Şunuda ekleyeyim jet 40 lar jet 50 ye göre daha iyi sulama yapıyor.
Almak hatali mi olur yani?

BARTU link=topic=85739.msg1024372#msg1024372 date=1443645342' Alıntı:
Tek sorun rüzgar, 15 km nin altında rüzgarlarda mükemmel sulama sağlar.
Tavsiye ediyorsunuz yani. Ayrica kac kucuk tabanca yerine takiyorsunuz. Artilari eksileri nelerdir? Teşekkür ederim

Jet 50 yi kullanırsan 22 nolu memeler ile yaklaşık 12 küçük tabancaya denk gelir.
Bu tip sulama tabancalarında meme başlıkları değiştiği için suyun miktarına göre memeleri değiştirerek kullanabilirsin 25 ile 30 m tek tarafa rahat atabiliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: cengavergokhan