Buzağı doğdu doğalı kendisi ayağa kalkamadı!

Merhaba arkadaşlar ineğimin ilk doğumu buzağı kendisi kalkamıyor 10 gün oldu fakat ben yardım ediyorum ayağa kaldırıyorum 4 ayağı üzerinde gayet iyi duruyor 15-20 dakika sonra yere seriliyor hayvan ama yardımsız durabiliyor vitamin ilaçları takviye etti veteriner işe yaramadı ayrı bide hiç bağırmıyor bilgisi olan desteğini esirgemesin ne yapabilirim dışarıda bakıyorum toprak’da şuan buzağı arada kaldırıp ben yardımcı oluyorum hareket etmesine ama kendisi yürüyemiyoruz sadece öylece duruyor sonra düşüveriyor 🙁

Merhaba arkadaşlar ineğimin ilk doğumu buzağı kendisi kalkamıyor 10 gün oldu fakat ben yardım ediyorum ayağa kaldırıyorum 4 ayağı üzerinde gayet iyi duruyor 15-20 dakika sonra yere seriliyor hayvan ama yardımsız durabiliyor vitamin ilaçları takviye etti veteriner işe yaramadı ayrı bide hiç bağırmıyor bilgisi olan desteğini esirgemesin ne yapabilirim dışarıda bakıyorum toprak’da şuan buzağı arada kaldırıp ben yardımcı oluyorum hareket etmesine ama kendisi yürüyemiyoruz sadece öylece duruyor sonra düşüveriyor [emoji853]
Kilosuna göre yeldif vur birazda ademin kalkar o doğumda zorlanınca biraz zor kalkıyor...

• Beğen
Tepkiler: Cakmabeckham
Bizimde başımıza gelmişti ilk bir hafta kalkamamıştı buzağı. Yattığı yerde biberonla emzirdik, kendi düzeldi sonra. Zor doğumlarda kaslarda oluşan zedelenmeden dolayı demişti veteriner. İnşallah sizinkide düzelir biran önce.

Eksik doğum filan yok demi günlerini takip ettiniz mi?

• Beğen
Tepkiler: Cakmabeckham