Case 115 farmal ağırlık

Arkadaşlar bugün bizim farmel 115 c uzatma yaptım kendim projesini inşallah beğenirsiniz tabi ufak işleri var daha ağırlık boyama bidr sıkma toplam 8 tane atım 10 tane yapmayı düşünüyorum
20201003_161336.jpg
20201003_160417.jpg
20201003_160424.jpg
20201003_160355.jpg
20201003_161119.jpg
20201003_160342.jpg
20201003_161109.jpg
20201003_160417.jpg

Ben Ankara Polatlı da uçarmak tarim makinalarina yaptırdım. Kendim Tekirdağ da oturuyorum. Sahibi çok esnaf birisi çok fazla işi olmasına rağmen kırmadı bizi Tekirdaga kadar da yolladı. Ayrıca kendi traktörude 105c o traktör üzerinde ölçü aldı. Tampon geldi sorunsuzca takabildim.
Polatlı civarında herkes gidip gönül rahatlığı ile iş yapabilir. Böyle esnaf abiler zor bulunur. On taraftaki takım sandığı çok kullanışlı.
IMG_20200628_153452.jpg
IMG_20201003_200008.jpg

Güzel olmuş fiyat maliyeti ne kadardı.
Arkadaşım 1450 TL. Maliyeti var. Köye kadar nakliye ücreti dahil. Ama o zamandan bu zaman kadar fiyatlar çok yükseldi banada bir arkadaşımın ricası ile kirmayarak eski fiyattan yaptı. Bir işletme kar yapacak ise tampon fiyatının en az 1500 tl olması gerektiğini de bellitti. Örnek olarak Patlamaya gecen hafta 90 x 40 x. 3 cm demir altım 600 TL ye. Senin suanki durumdaki ağırlıklar da iş yapar. Ağır ekipman taktığında hemen tak işler bitince.sokersin. Benim en ağır ekipman 25 lu potinger. Diğer ekipmanlarda tampona gerek yoktu.
Önceden 24 lu potinger de dönüşlerde onu kalkacak gibi olurdu. Bazen Ekim zamanı toprak hafif tavli iken potingerin merdaneleri toprak toplayınca önleri hafif havaya kalkardı. Şimdi potingeri taktım önlerini kaldırmak için tarlada biraz deneme yaptım kalkmadı. Traktorde standart gelen 6 ağırlık ile 24 lu potinger çekmeye git tarlaya hiç olacak gibi değildi.
Sonra ağırlıkları 8 adet yaptık randıman almaya başladık. Tampon ile çok iyi duruma geldi.

Arkadaşım 1450 TL. Maliyeti var. Köye kadar nakliye ücreti dahil. Ama o zamandan bu zaman kadar fiyatlar çok yükseldi banada bir arkadaşımın ricası ile kirmayarak eski fiyattan yaptı. Bir işletme kar yapacak ise tampon fiyatının en az 1500 tl olması gerektiğini de bellitti. Örnek olarak Patlamaya gecen hafta 90 x 40 x. 3 cm demir altım 600 TL ye. Senin suanki durumdaki ağırlıklar da iş yapar. Ağır ekipman taktığında hemen tak işler bitince.sokersin. Benim en ağır ekipman 25 lu potinger. Diğer ekipmanlarda tampona gerek yoktu.
Önceden 24 lu potinger de dönüşlerde onu kalkacak gibi olurdu. Bazen Ekim zamanı toprak hafif tavli iken potingerin merdaneleri toprak toplayınca önleri hafif havaya kalkardı. Şimdi potingeri taktım önlerini kaldırmak için tarlada biraz deneme yaptım kalkmadı. Traktorde standart gelen 6 ağırlık ile 24 lu potinger çekmeye git tarlaya hiç olacak gibi değildi.
Sonra ağırlıkları 8 adet yaptık randıman almaya başladık. Tampon ile çok iyi duruma geldi.
Potingeri 25 yazmışım hatali olarak. 24 olacaktı.

Hayırlısı olsun benimde aynı dert var başımda ağırlıkta ekleme mi yapsam uzatsam mı. Cekişe ve yakıta artı eksisi ne oluyor bu ağırlık ekleme uzatmada