Case jxc e-lift uygulaması

Guzel olmus benimde aklimda olan bir uygulama fakat tumosanda lift otamatik basiliyken kuvvetli bir geri cekim uyguluyor mandala bile zor basiyoruz aceba motor ona dayanabilirmi casede serbest mi haraket ediyor lift mandali

Guzel olmus benimde aklimda olan bir uygulama fakat tumosanda lift otamatik basiliyken kuvvetli bir geri cekim uyguluyor mandala bile zor basiyoruz aceba motor ona dayanabilirmi casede serbest mi haraket ediyor lift mandali
Çok sert zıkkım yayı çekmek için iyi güç gerekiyor motor redüktörlü olduğu için yay falan dinlemiyor yumuşasın diye başka yay takıldı bu seferde kol geri gelmediği için hidrolik kalkmıyor. Bu şekilde kollar havada

Resimler ve ekler

• Screenshot_20200302_110532.jpg
    Screenshot_20200302_110532.jpg
    384.5 KB · Görüntüleme: 226
  • Beğen
Tepkiler: NAİL KIZIL
Resimde görünen grasörlüğe fazla yağ basmayınız, sıcak havada kollar kendi kendine inebiliyor, ayar civatalarını biraz sıkmak gerekiyor, hidrolik kumanda kollarının altındaki sabitleme civatalarını kullanmak durumunda kalabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Selamın Aleyküm arkadaşlar. Çok zamandır aklımda bulunan fakat bir türlü fırsat bulup yapamadığım proje sonunda bitti. Başak selenoid bobini aldım taktım uyumlu oldu fakat sürekli elektrik olduğu için arıza verecek bende cam silgi motoru kullandım gayet sağlıklı çalışıyor. Buda videosu

Çam silgi motorları devamlı tek yöne dönüyor geri çevirme işlemini nasıl yapıyor bu konuda bilgi alabilirmiyim

Çam silgi motorları devamlı tek yöne dönüyor geri çevirme işlemini nasıl yapıyor bu konuda bilgi alabilirmiyim
Cam kaldırma indirme düğmesi takılırsa voltajı değiştirip tersi istikamette hareket ettirir, cam motoru da aynı prensip ile çalışıyor. Minibüslerde bulunan otomatik kapı motoru röle ile çalışır.

• Beğen
Tepkiler: sebahattin...
Selamın Aleyküm arkadaşlar. Çok zamandır aklımda bulunan fakat bir türlü fırsat bulup yapamadığım proje sonunda bitti. Başak selenoid bobini aldım taktım uyumlu oldu fakat sürekli elektrik olduğu için arıza verecek bende cam silgi motoru kullandım gayet sağlıklı çalışıyor. Buda videosu

hocam o makinanın tuşuna basınca sag sol yapmıyormu yada agır yükte kendini salmiyormu

• Beğen
hocam o makinanın tuşuna basınca sag sol yapmıyormu yada agır yükte kendini salmiyormu
Silecek motoru +/- yön değiştiği zaman tersine döner. Kollar yerde iken yük biniyor düğmeye basınca motor geriye doğru dönüyor ve lift o-matic mekanizması serbest bırakınca kendi yay çekiyor ve kolları yukarı kaldırıyor yani kolları havada tutan kendi orjinal yayıdır

New Holland Yeni tt4 75 serisinde lift otomatik tuşu değişmiş elektronik olmuş acaba nasıl bir sistem yaptılar aynı sistem c serilerine de uygulanabilir mi

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210226-192316.png
    Screenshot_20210226-192316.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_20210226-191959.png
    Screenshot_20210226-191959.png
    103.4 KB · Görüntüleme: 52
  • Beğen

Güzel bir çalışma olmuş .emeğinize sağlık.icerigi daha ayrıntılı paylaşabilir misiniz?mesela silecek motorunun döner hareketini ileri geri için nasıl bir aparat taktınız.birde resimleri motorun montajlı halini biraz daha geniş açıdan çekip yaplasabilir misiniZ? Ya da videolu bir paylaşımda olabilir.