Case jxc hidrolik güç çıkışı

23 cm bayağı kısaymış bide kolları 15 - 20 cm daha uzununu alıp takacağım mümkünatı yok yetişmez
Traktörlerin kaldırma kapasiteleri ekipmanın takıldığı noktadan (danagözü ya da kurtağzı) ölçülüyor,traktörlerin ön ağırlıkları ve uzunluğuda (sal) arkanın kaldırma gücü ile orantılı. Dolayısıyla çeki kollarını orjinalinin aksine uzatmak ağırlık merkezini arkaya kaydıracağından hem kaldırma gücünü azaltır hem de ağır ekipmanlarda önü havalandıracağından bu sefer ön ağırlık mesnedini uzatmak gerekir. Bu seferde traktörün mühendislik hesapları bozulacağından şahlanma sonrası yere vurmalarda Allah korusun motor bloku bağlantı bölgelerini kopartabilir.
Biraz pimpirikliyim bugün yeniden tasarım ve son halini yaptım ☺️
Elinize sağlık.Ben de hidrolik orta kola merak saldım ama takmak için ikinci kişi gerektirdiğinden geri çekildim.Yaptığınız aparat orta kolun çıkış hortumları ile traktörün giriş jack ları arasında kısa yol mu sağlıyor?

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Traktörlerin kaldırma kapasiteleri ekipmanın takıldığı noktadan (danagözü ya da kurtağzı) ölçülüyor,traktörlerin ön ağırlıkları ve uzunluğuda (sal) arkanın kaldırma gücü ile orantılı. Dolayısıyla çeki kollarını orjinalinin aksine uzatmak ağırlık merkezini arkaya kaydıracağından hem kaldırma gücünü azaltır hem de ağır ekipmanlarda önü havalandıracağından bu sefer ön ağırlık mesnedini uzatmak gerekir. Bu seferde traktörün mühendislik hesapları bozulacağından şahlanma sonrası yere vurmalarda Allah korusun motor bloku bağlantı bölgelerini kopartabilir.

Elinize sağlık.Ben de hidrolik orta kola merak saldım ama takmak için ikinci kişi gerektirdiğinden geri çekildim.Yaptığınız aparat orta kolun çıkış hortumları ile traktörün giriş jack ları arasında kısa yol mu sağlıyor?
Merhaba içerdeki güç kolları halat ile buraya bağlı bende kesme biçme yapmadan bu şekilde uyarlama yaptım.

Resimler ve ekler

• IMG_20201212_170051.jpg
    IMG_20201212_170051.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 47
  • Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Son haliyle çok güzel elinize sağlık.
İlk başlarda aklımdan geçmedi değil ama alıştıkça vazgeçtim. (motora ellemek de istemedim açıkçası) Ekipman takacağım zaman göz kararı uzatıp iniyorum, düşüreceğim zaman da pim boşa çıkana kadar uzatıyorum o şekil bi çözüm buldum ben

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün

Önünü kaldıracak kadar ağır ekipmanım yokki hepsi genelde ortalama 600 - 700 kg bandında

Bunun kollar olması gerekenden 15 cm daha kısa eski seride ve agrofarm serisinde ölçülerini aldım bu sonuç ortaya çıktı birde askı kolları yanlış konumlandırılmış 5 ton kaldırma kapasitesi diyor pulluk toprakta saplıyken tısırdayıp duruyor o hatadan dolayı çok düşük bir güç uyguluyor zetorda öyle değildi pulluğu çıkarmasa bile kolu çekince önünü havaya dikerdi benim yapacağım şekilde bağlantı deliğini ekipmana 5 cm daha yakın deleceğim pompa daha az yorulacak kaldırma kapasitesini tam verebilecek askı kollarına binen yük düşecek

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.