ÇELTİK İÇİN HANGİ TRAKTÖR ÖNERİRSİNİZ?

Ynt: ÇELTİK İÇİN HANGİ TRAKTÖR ÖNERİRSİNİZ?

gaggoş link=topic=6723.msg71395#msg71395 date=1220429677' Alıntı:
erkan abi ne anlatıyon bunlara kabullenmişler mf yi nh yi sen nedesen boş bunlara...oturup elinize kağıt kalem alındda bi hesap yapsanız fendtin daha karlı olduğunu anlarsınız...kime anlatıyom ki neyse
Yapalım çok anlayan insan.Söyle kağıt kalem hazır.Boş konuşma,icraat bekliyorum ben sizden.Hep laf sizde,bir tane icraat görmedim.Kusura bakma...

936 VARIO la td95 MF 3085 i aynı kefeye koydunya ben seni çözdüm kime gözlük lazım olduğunun cevabını alırsın yakında sen beni güldürdünya ALLAH senide güldürsün

ÇağRı link=topic=6723.msg71401#msg71401 date=1220429988' Alıntı:
Yapalım çok anlayan insan.Söyle kağıt kalem hazır.Boş konuşma,icraat bekliyorum ben sizden.Hep laf sizde,bir tane icraat görmedim.Kusura bakma...

burada biz makina satmıyor bildiğimizi yazıyoruz tekrar söylüyorum

ÇağRı link=topic=6723.msg71401#msg71401 date=1220429988' Alıntı:
vallahi helal olsun gerçekten seni alkışlıyorum 936 yla td95 i aynı kefeye koydun ya başka hiçbişey demem sana ...hesabı çok güzel anlatacaktım sana ama bu mesajın beni şoke etti...

insomnia link=topic=6723.msg71403#msg71403 date=1220430387' Alıntı:
burada biz makina satmıyor bildiğimizi yazıyoruz tekrar söylüyorum
Acaba?Birşeyler bildiğinizden şüphe etmeye başladım son yazınızdan sonra.
insomnia link=topic=6723.msg71402#msg71402 date=1220430326' Alıntı:
936 VARIO la td95 MF 3085 i aynı kefeye koydunya ben seni çözdüm kime gözlük lazım olduğunun cevabını alırsın yakında sen beni güldürdünya ALLAH senide güldürsün
Burada aynı kefeye koymadım tabi ki.Ama gidip de 936 almaktansa bir çiftçi bu traktörleri alırsa çok daha yararlı olacaktır.İsterse ayda bi baskı-balata değiştirsin,yine de 936ya ulaşamaz,merak etmeyin.Bu kadar boş bir konuşma yapmamıştım bu sitede.Zaten konuşsamda boş,sizin birşey anlama ve çıkarma şansınız yok bu konuşmalardan.Çünkü nereye baktığınız belli,içinden seçip alarak bir yere varamayız.Ben hala terbiye sınırları içerisinde yazıyorum,ama biraz daha uzarsa ben de terbiyesizliğe başlayacağım.Onun için uzatmıyorum.Hayatta başarılar,ama şunu unutmayın ki işini yapan bilir,ahkam kesen değil.Konuya tekrar geri dönülsün çünkü doyranlı ' nın açtığı konu saçma sapan boş konuşmalara sebep oldu.Kendisinden özür diliyorum...

Hre ne olursa olsun cevap yazmayacağım,çünkü bu kadar dar görüşlü insanlarla baş etmem imkansız.Ben pes ediyorum.İnsanları imrenirken iğrendirdiler,sağolsunlar.

ÇağRı link=topic=6723.msg71408#msg71408 date=1220431329' Alıntı:
Acaba?Birşeyler bildiğinizden şüphe etmeye başladım son yazınızdan sonra.Burada aynı kefeye koymadım tabi ki.Ama gidip de 936 almaktansa bir çiftçi bu traktörleri alırsa çok daha yararlı olacaktır.İsterse ayda bi baskı-balata değiştirsin,yine de 936ya ulaşamaz,merak etmeyin.Bu kadar boş bir konuşma yapmamıştım bu sitede.Zaten konuşsamda boş,sizin birşey anlama ve çıkarma şansınız yok bu konuşmalardan.Çünkü nereye baktığınız belli,içinden seçip alarak bir yere varamayız.Ben hala terbiye sınırları içerisinde yazıyorum,ama biraz daha uzarsa ben de terbiyesizliğe başlayacağım.Onun için uzatmıyorum.Hayatta başarılar,ama şunu unutmayın ki işini yapan bilir,ahkam kesen değil.Konuya tekrar geri dönülsün çünkü doyranlı ' nın açtığı konu saçma sapan boş konuşmalara sebep oldu.Kendisinden özür diliyorum...

Maalesef senin terbiyesizliğine kadar varacak bunu ben değil sen kendin yazmışın

Geçen sene İpsala ' ya gittiğim de her yer JD ' di. İpsala da çoğu çiftçi ve büyük fabrika sahipleri JD ' yi tercih etmişler. Çeltikte performansı güzelki o kadar çok satılmış. Onun dışında eski TM serilerinden biraz vardı. Ama çoğunluk JD. Ben olsam otomatik şanzımanlı performansı güzel bir traktör seçmeye gayret gösterirdim. Tabi bunu seçerken bütce olayıda ön plana çıkar. Fendt 900 serisi bana biraz fazla gibi geliyor. O traktörü alan adam Çağrı ' nın kastettiği gibi daha çok traktör alıp daha çok iş bitirebilir. Benim gördüğüm kadarıyla da o çamurlu işlerde o traktöre yazık olur. Bir de ağır bir makina çamura saplanırsa anca onu kepçe çıkarır...:D Onun dışında ülkemizde ne kadar büyük çeltik tarlası varda o motor alıncak. Çamur zaten sadece tarlayı çiğner...

insomnia link=topic=6723.msg71385#msg71385 date=1220428540' Alıntı:
en güzeli konuları boş mesaj yazmak en ufak şeyden çiğ kapar olduk noluyor böyle dediğin FENDT alacağına 3-4 makina alırım aslı bu karalama yada şartlandırma değilmi yada fişleme söyleyin yater yazmayın diye bişey bizde çizgi çizer belki böyle faydamız olur

bu karalama değil - gerçektir
1 tane fendt alana kadar 3-4 tane 2. el traktör alırsın
asıl karalamayı ben sana söyleyim bazı kendini bilmişlerin söylediği ' ' aslanlar ve kediler ' ' deyimi asıl karalamadır
biz bu laftan kavga çıkarmıyoruzda size ne oluyor ???

insomnia link=topic=6723.msg71402#msg71402 date=1220430326' Alıntı:

dikkat ederseniz karşılaştırma fıyat bakımından yapılıyor gözlük lazımsa ben gönderim yakını göremiyorsanız

POYRAZLI SALİH link=topic=6723.msg71549#msg71549 date=1220449032' Alıntı:
bu karalama değil - gerçektir
1 tane fendt alana kadar 3-4 tane 2. el traktör alırsın
asıl karalamayı ben sana söyleyim bazı kendini bilmişlerin söylediği ' ' aslanlar ve kediler ' ' deyimi asıl karalamadır
biz bu laftan kavga çıkarmıyoruzda size ne oluyor ???
çok bilmişten
aslanlar ve kediler:siz kabul etsenizde,etmesenizde hayatın gerçekleri

POYRAZLI SALİH link=topic=6723.msg71553#msg71553 date=1220449345' Alıntı:
dikkat ederseniz karşılaştırma fıyat bakımından yapılıyor gözlük lazımsa ben gönderim yakını göremiyorsanız
siz kafayı yemişsiniz.biz kabul ediyoruz 936 ' nın segmentinde en pahalı makine olduğunu.o gözlüğü önce sen tak.

sawyer link=topic=6723.msg71558#msg71558 date=1220449596' Alıntı:
siz kafayı yemişsiniz.biz kabul ediyoruz 936 ' nın segmentinde en pahalı makine olduğunu.o gözlüğü önce sen tak.

asıl gözlüğü sen tak konuyu baştan sona kadar iyice oku özet çıkar ezberle ondan sona gel burda yorum yap
936 ile TD 95D yi neden karşılaştırıyorlar ???
teknik açıdan olabilirmi ???
- Hayır
konfor ???
- Hayır
sadece fiyat bakımından karşılaştırıldı ama sizin gözleriniz bozuk olduğu için lafı başka taraflara çektiniz

sawyer link=topic=6723.msg71557#msg71557 date=1220449496' Alıntı:
çok bilmişten
aslanlar ve kediler:siz kabul etsenizde,etmesenizde hayatın gerçekleri
sawyer link=topic=6723.msg71558#msg71558 date=1220449596' Alıntı:
Burada bize ne kabul ettirmeye çalışıyosun ki.Sana ne ben sevmiyorum fendti.Ne fark edecek.Sen istediğini söyle.Ayrıca laflarına da dikkat et yorum yaparken.Bu tarz şeyler söylenmiyor sana...

Konu amacını aşıyor. Bırakın 936 ve TD95 ' i artık. Konu çeltikte en iyi traktör hangisidir? Herkes önerisini sunmaya devam etsin. Salih sen öneriyorsun onu söyle gerisini boşverin. Sawyer sen önerdiğini söylemişsin, niye önerdiğini anlat vs... Artık dalaşmayın birbirinize.

Arkadaşlar Hepinize Yorumlarınız için Çok teşekkür ederim...

Fiyat söz konusu değil Çeltik işinde serilik çok önemlidir....

Ben şu anda Profil resmim de de Göreceginiz Same 90 kullandım...SERİLİk konusu var FAKAT GÜCÜ AZ

Fakat ÇAMURDA HIZLI, GÜÇLÜ ve KUYRUK MİLİ KUVVETLİ TRAKTÖRLER TERCİH EDİLİR....

SERi olma konusu ileri ve geri aYnı hızda giden TORKU yüksek az yakan VE Sağlam traktörler TERCİH EDİLİR:::

Bizim JD 2030 u Doyranlı yayınladı BEN O TRAKÖTRÜN DEMİR TEKERLEKLERİNİn KAYBOLDUGuNu BİLİRİM...

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/4dac58b97cab3fe2457cbb8c43e35749e1cbe2597b2fccd86592602feab0060d1ed11a12d0f7031317952

Burada göreceksiniz....bu sadece ekimde yaptığımız bir çalışma...

Bİçimi de CS 6050 videosunda gördünüz Eski konularda bulunmakta...

BEn bu traktörün her sene ön lastik keçe Takımını Değiştiriyorum çifti 450 ytl CAmurda hemen kesiliyo...

......ANLATMAK İSTEDİGİMİ ANLAMIŞSINIZDIR UMARIM...

xq288 link=topic=6723.msg71372#msg71372 date=1220427495' Alıntı:
Ben Nerede Çeltik tarlası görsem için hep JD oluyor nedense.. Edirne civarında JD kullanılıyor genelde...
perma debriyajdan dolayı , çeltikte john deere başarılı....