Çeltik kurutma

22.11.2012
1,354
1,512

Çeltik kurtuyoz .verimler çok bozuk 1 ton aldığımız yerden 700 kg anca verim yapmıştır dönümü.başak kurumaları mahvetti herkezi IMG-20180909-WA0002.jpeg

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Hasat sezonunu açmışsınız, bereketli olsun. Bizim daha en az 10 gün var?

Bir kaç sorum olacak?

Hasat yaptığınız yer neresi,hangi köy?
Hangi cinsi bıctınız?
Kurutmalar ne kadar sürüyor?
Kurutma fiyatları ne kadar? 15 ve ya 20 tonluk kurutma saat fiyatı nedir?

Hasat sezonunu açmışsınız, bereketli olsun. Bizim daha en az 10 gün var?

Bir kaç sorum olacak?

Hasat yaptığınız yer neresi,hangi köy?
Hangi cinsi bıctınız?
Kurutmalar ne kadar sürüyor?
Kurutma fiyatları ne kadar? 15 ve ya 20 tonluk kurutma saat fiyatı nedir?
Yer bakışlar köyü osmancık biçtim kurutma fiyatlarını bilmiyo kurutmacıda daha tam doldurduk elektirikler gitti bakım varmış kaç saat gittiğini yazarım sonra

Başak kuruma olayı bizim burada da çok var özellikle osmancık cinsinde biz havalar sebebiyle henüz başlayamadık
Bu yıl verim ve randımanların düşük olacağını tahmin ediyorum hayırlısı artık nasipte olan gelir başımıza

Maşallah, oldukça kısa sürede kurumus. Aslıhan köyünün girişinde sağdaki yerde mi kuruttunuz?

Duruma göre en erken bicip en erken satanlardan biri olacaksınız. Randuman ve fiyat bilgisi paylasirsaniz memnun olurum.
Doğru orada kuruttum ama randuman ve fiyatın iyi olacağını hiç beklemiyorum hiç duymadınızmı satılan çeltik

15 gün önce 900 kilo verir diyodum ama başak kuruması mahfetti herşeyi tahminim 700 750 kilo vermiştir yazık oluyo emeğimize

Bereket versin. Allah satıp parasini harcamayı nasip etsin. 900 kg olsa tabi ki daha iyi olurdu ancak kismetimizde ne varsa o oluyor.

Oldukça erken bictiginize göre erken ekmis olmalısınız? Ne zaman ektiniz? Kızıltan ekilen dönemde gubre fazla kacti mi basaklarda kuruma oluyordu? Osmancıkta da fazla gubreden olabilir mi başak kuruması?

Bereket versin. Allah satıp parasini harcamayı nasip etsin. 900 kg olsa tabi ki daha iyi olurdu ancak kismetimizde ne varsa o oluyor.

Oldukça erken bictiginize göre erken ekmis olmalısınız? Ne zaman ektiniz? Kızıltan ekilen dönemde gubre fazla kacti mi basaklarda kuruma oluyordu? Osmancıkta da fazla gubreden olabilir mi başak kuruması?
11 mayıs ta ektim ilaç ctadel attım 30 kg üre 45 sulfat attım gübreyi her sene bu civarda atıyom yer nadas 1 .sene daha evvelki sene 980 kg almıştım siz hangi köyden biliyodum ama unuttum

Ayçiçeğinde olduğu gibi ilerleyen günlerde piyasanın daha da yukselecegini düşünüyorum. Tüccarlar ne kadar ucuza alirsam ka^rdir diye bakıyor. Sonuçta herkes borçlu ve malını satmak zorunda. Bence bu şekilde hareket ediyorlar. Keşke imkan olabilse de biraz bekleyebilsek.

Gunumuz şartlarinda biraz yüksek fiyattan verip parayi alamamak da var. Dikkatli de olmaliyiz.