Çevre Duyarlılığı

Elimden geldigince toplayip yakiyorum gördüklerimi
Geçenlerde gübre cuvalinin agzindan çözdüğümüz ip koyunun ayağına dolanmış nasilda sıkmış kanadi çözerken küçücük ip
Doğada yabani hayatada çok zararı var ambalajın bizede
Ot biciyoruz topluyoruz yemliğe geliyor ambalaj atıklar okadar çok ki hayvanin midesinede gidiyor sindiremiyor birikiyor ölüyor
Birakmamak gerek sadece bizim değil bu doğa
20190327_112940.jpg
20190323_130550.jpg

Elimden geldigince toplayip yakiyorum gördüklerimi
Geçenlerde gübre cuvalinin agzindan çözdüğümüz ip koyunun ayağına dolanmış nasilda sıkmış kanadi çözerken küçücük ip
Doğada yabani hayatada çok zararı var ambalajın bizede
Ot biciyoruz topluyoruz yemliğe geliyor ambalaj atıklar okadar çok ki hayvanin midesinede gidiyor sindiremiyor birikiyor ölüyor
Birakmamak gerek sadece bizim değil bu doğaEkli dosyayı görüntüle 46525Ekli dosyayı görüntüle 46526
İsmail kardeşim toplum bitmiş doğal güzellikler göremiyecek kadar kör olmuş,
hiçbir şeyde mutlu olmuyor halbuki aldığımız bir yudum nefes bile en büyük mutluluk,
Allaha şükürler olsun ,
selamlar .

İsmail bey; öncelikle duyarlılığınız için teşekkür etmek isterim. Ama yakmak da ne yazık ki çevre kirliliğine neden oluyor. Bizde de -tarlalarımız asfalt yol kenarında olduğu için- bayağı yoğun bir çöp oluşuyor. Biz de tarlaların etrafında yürüyüş yaptığımız zaman bunları topluyoruz ve alışverişe Aksaray`a gittiğimiz zaman geri dönüşüme veriyoruz.