Çizel çizmesin beyler..

yusuf orta kolun çözümünü bulmuşsunda bir pime çare bulamadıysan onuda ben yazayım. bu iş için az miktar balya teli ve pense lazım. balya telini pimle yayın arasından geçirip dıştan getirip birleştir penseyle sık göreceksin ki sen penseyle sökene kadar sökülmeyecektir.
O teli de yiyor uzun calisma saatlerinde

Zinvir Super is olmus Yusuf.
Cizeldeki orta kol pimi boslugu var ya hic olmamis , sadece foto cekmek icin bile olsa [emoji12]
Pim standardımız yok malesef. Benim de dikkatimi çekti, biraz boşluk zaman geçtikçe daha büyüyor, traktörün hassasiyet kaldirinca aletin arkasi kipirdamiyor. Bu örnekteki Class çizeli duymaz, o hariç. 😀

Birinde yamaç tarlada 7056 ile tarla sürüyordum hidrolik kolun kalın pimi çekinin altından kırıldı 3/12 yarı otomatik pulluk takılı ne çejtim takana kadar pulluğa gücüm yetmiyor traktör kasıyor uzun uğraş sonucu taktım. Diğer bir olayda römorka takılı mibzer çekisi düştü ok havaya dikildi indirecek malzemede yok bi eziyet :) Yaylı pimlerde çok dandik oldu yay doğru dürüst sıkıştırmıyor inşaat teli gibi yay takıyndrlar.

Çizeli de kazayagini da sonuna kadar dikmezseniz bisey olmaz benim erkuntun pistonlu ortakolu içindeki civatanın gevsemesi sonucu(her ne hikmetse kontra yada pim takılmamış) çıktı ve kazayagı yere çakildi kazayagi yere düştü ama tam kalkik olmadigindan sıfır zararla atlattık 2 litre yağ ziyan oldu sadece bu da erkuntu kötülememek için anlatmadığım bi olaydı

Pim standardımız yok malesef. Benim de dikkatimi çekti, biraz boşluk zaman geçtikçe daha büyüyor, traktörün hassasiyet kaldirinca aletin arkasi kipirdamiyor. Bu örnekteki Class çizeli duymaz, o hariç. 😀
Dedigin gibi traktor ekipmani duymaz ama pim boslugu yine seninde dedigin gibi ekipmanin dalip cikmasina sebep ve tarlanin dalgali surumune
Pimdeki bosluk pimin kesilmesine ve yerinden cikmasina sebep
Pimdeki bodluk fazladan yakita sebep
Pimdeki bosluk ekipman deliklerinin byumesine sebep
Kollardaki diger pim bosluklarida ayni
Kollari elimiz ile asagidan yukari kaldirdigimizda bosluk varsa belli olur
Ben onemsiyorum bu yuzden konu ile bu bakimdan ilgileniyorum.

Birinde yamaç tarlada 7056 ile tarla sürüyordum hidrolik kolun kalın pimi çekinin altından kırıldı 3/12 yarı otomatik pulluk takılı ne çejtim takana kadar pulluğa gücüm yetmiyor traktör kasıyor uzun uğraş sonucu taktım. Diğer bir olayda römorka takılı mibzer çekisi düştü ok havaya dikildi indirecek malzemede yok bi eziyet :) Yaylı pimlerde çok dandik oldu yay doğru dürüst sıkıştırmıyor inşaat teli gibi yay takıyndrlar.

Bizim buradakiler, fare kapanı gibi az daha parmağı kopartacak :)