Claas arion 520 mi yoksa arion 430 mu

Yeni tip Claas Arion 430 serisi daha kullanışlı. Hem ana işe hem de ara işe gider, işletmenin büyüklüğü doğrultusunda. Aynı şekilde tarım icra şekline göre hem kompakt hem büyük.
Yeni tipden kastımınız 450 arion kasası gibi 430 mu yoksa 2016 tip kasamı birde 520 dyna 6 diyorlar siz neden 430 dediniz merak etmedim değil 😅

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Yeni tipden kastımınız 450 arion kasası gibi 430 mu yoksa 2016 tip kasamı birde 520 dyna 6 diyorlar siz neden 430 dediniz merak etmedim değil 😅
Çünkü yeni arion 430 serisi yüksek donanımlı bir traktör. Joyistik var, sadeleştirilmiş kullanım kolaylığı var. Teknolojiyi kafa karıştırmadan konumlandırmışlar. Ama ben JD’ciyim. Kesinlikle her zaman ve her yerde John Deere derim. Ama yoruma tarafsız baktığım için yazdım.🤗

Arion 520 modeldeki DPS , JD 4045 Powertech M serisi motorda ,
1600-1800 rpm sabit tork aralığı, 2100-2400 rpm sabit güç aralığı bulunuyor.
6 bölücü powershift vitesle motor uyumludur.
Motorun tork rezervi %21 olduğundan ön kepçe çalışmasına müsait , soft , yumuşak çalışmalı motor niteliği taşır.
Sonraki motor modellerinin tork rezervleri %33 olduğundan toprak işleme yapmaya müsaittir.
@wallace22 ,
1800 rpm de pulluk sürümünüz çok sert yerlerde doğru sayılmaz.
Tork, güç eğrisi kesişim devir konumunu öncelikli aramalısınız.
Rölanti devirdeki tork böyle utulity modellerde max tork miktarının yarısı kadar tercih edilebiliyor, çünki çiftlik içi kullanımlarda ihtiyaç görülmiyor.
Operatörlük devirleri olarak ; 1600 - 2400 rpm kullanıma uygundur.
Traktörün gaz ibresi de , 1700 rpm , 2000 rpm , 2300 rpm olarak verilmesi boşuna değildir.
1700 rpm sabit tork aralığının orta konumudur,
2300 rpm sabit güç aralığının etkili devridir.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan