CLAAS DOMİNATÖR BİÇERDÖVER İŞ YAPARMI

Herkese merhaba forum ahalisi bir sorum olacak sizlere Allah izin verirse nasiptede varsa askerden gelince bir biçerdöver alma niyetimiz var şöyle baktım biraz ilanlara clayson 1545 baktım hem model yılı eski hemde piyasa makinası olduğu için ederinden fazla para istiyorlar bakınırken claas dominatörlere geldim dominatör 96-88 yada mega 204 arasında bakıyorum genel olarak 100.000 lirayı geçmiyor fiyatları kabinli klimalı hidrostatik makinalar birde bu dominatörler nasıldır sizce kronik bir sıkıntısı varmı güzel bir bakımla iş yaparmı piyasada iş kovalama derdimiz yok bizim kendi yerlerimizi işleyelim birde köyde komşuya falan biçelim senede taş çatlasa 6-7 bin dönüm yer işleyecez makinayı yıpratmadan parça konusunda sıkıntı çekermiyiz tamirat konusunda da sıkıntı yok her türlü takım taklavat tecrübe var son olarak claası bilenlere sormak istediğim bir husus da bu normal dominatör ile dominatör mega arasında ne fark var ?

Herkese merhaba forum ahalisi bir sorum olacak sizlere Allah izin verirse nasiptede varsa askerden gelince bir biçerdöver alma niyetimiz var şöyle baktım biraz ilanlara clayson 1545 baktım hem model yılı eski hemde piyasa makinası olduğu için ederinden fazla para istiyorlar bakınırken claas dominatörlere geldim dominatör 96-88 yada mega 204 arasında bakıyorum genel olarak 100.000 lirayı geçmiyor fiyatları kabinli klimalı hidrostatik makinalar birde bu dominatörler nasıldır sizce kronik bir sıkıntısı varmı güzel bir bakımla iş yaparmı piyasada iş kovalama derdimiz yok bizim kendi yerlerimizi işleyelim birde köyde komşuya falan biçelim senede taş çatlasa 6-7 bin dönüm yer işleyecez makinayı yıpratmadan parça konusunda sıkıntı çekermiyiz tamirat konusunda da sıkıntı yok her türlü takım taklavat tecrübe var son olarak claası bilenlere sormak istediğim bir husus da bu normal dominatör ile dominatör mega arasında ne fark var ?
1545 e ne kadar fiyat istediler.

Biçer işi bi giren pişman birde girmeyen , eski makinenin kahrı çekilmez, tecrübesi olan zaten sormaz, öğrenene kadar hasta olur insan.canlı örneklerini görüyoruz, ha benim 500 dekar yerim var arızası bana dokunmaz derseniz olabilir, benim şahsi görüşüm , bu devirde laverda tc den düşük biçer almak akıl işi değil, bir malı alırken son sahibi olmamak gerek , "koca karıdan tarlada çalışmasını istemek gibi, iki adım küt" hayırlı akşamlar

Biçer işi bi giren pişman birde girmeyen , eski makinenin kahrı çekilmez, tecrübesi olan zaten sormaz, öğrenene kadar hasta olur insan.canlı örneklerini görüyoruz, ha benim 500 dekar yerim var arızası bana dokunmaz derseniz olabilir, benim şahsi görüşüm , bu devirde laverda tc den düşük biçer almak akıl işi değil, bir malı alırken son sahibi olmamak gerek , "koca karıdan tarlada çalışmasını istemek gibi, iki adım küt" hayırlı akşamlar
Valla 73 johndeere 630 da kullandım 2016 deutz 6040 da kullandım ikisinde de edindiğim en büyük tecrübe makinayı hor kullanmayacaksın 100 dönüm fazla biçeyim diye paldır küldür gitmeyeceksin tc de laverda da piyasa makinası olduğu için fiyatları fahiş artı olarak şu da var galeriye gittiğiniz zaman adam euro üzerinden konuşuyor kardeşim bu makina 2. el ne eurosundan bahsediyorsun diyorsun bu seferde işine gelirse diyor makinayı euro ile alınca illaki sabit döviz kuru ile satmayacaklar herkes ince hesaplar peşinde çünkü sonra döviz bir yükselecek piyasa makinası alayım son sahibi olmayayım derken iflas bayrağını çekmek zorunda kalırız o yüzden bana kendi ülkemin parası ile satılan makina lazım bu arada söylediğim makinlar 94-96 yıllarında üretilmiş makinalar çok eski değil yani artı alman üretimi üzerinde mersedes motor var uzun lafın kısası yeni makina alayım diye çok borca girmeye gerek yok 96 model bir makina benim işimi fazlasıyla görür dediğim gibi piyasaya iş kovalamayı düşünmüyorum ben senede 6 bin dönüm yer biçecek o kadar devamında da zaten maddi imkanlar el verdikçe revizyon ederiz motorunu daha güncel bir motor ile değişiriz kaportasındaki çürükler kırıklar yapılır mekaniği elden geçer komple bu makinalar daha çok iş yapar bence avrupa ülkelerinde halen cayır cayır çalışıyorlar sorunsuz sıkıntısız

• Beğen
Tepkiler: Alexander ve ufukk
Biçerden anlıyor isen sıkıntı yok, çıraklığını yapmadığın işin ustası olamazsın, bu sebeple söyledim bilmeyene biçer zulümdür.işallah gönlüne göre bir biçer bulursun.
2 sezon kullandım o 2 sezonda da 630 ile yaşayabileceğim herşeyi yaşadım neredeyse yokuş aşağı yürüyüş kayışlarını kopardı boşa çıktı biçer gene yolda giderken cer dişlisinin kovanını patlattı 1 sefer kimyon işlerken içi tutuştu 1 sefer fren tutmadı dereden aşağı gidecektim son anda tablayı yere atarak kurtardım falan kullanmada da bakım ve tamir konusunda da baya bilgi edindim bizim kuzenler saolsunlar inciğini boncuğunu anlattılar bayağı bi 10 seneden fazladır içindeler onlar biçer işinin biraz daha piyasayı kovalıyorlar dediğim gibi benim öyle bir niyetim yok kapımda düzgün işimi yapacağım borçsuz bir makinam olsun bana az da maddi desteği olsun yeter

• Beğen
Tepkiler: Dark59

Bende 2006 dan beri balya makinası niyetim vardı balya makinasını ögrenmek icin 20 bin balya bastım karın tokluna başka birinin makinada ama kısmet buseneymiş Allah gönlüne göre versin
Hayırlı olsun abi güle güle kullan Rabbim herkesin gönlüne göre versin balya yı 1 sezon yaptım da ben biçer gibi sarmadı işin açığı kullandığım makina bağlama grubundan sürekli sorun çıkartıyordu

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Hayırlı olsun abi güle güle kullan Rabbim herkesin gönlüne göre versin balya yı 1 sezon yaptım da ben biçer gibi sarmadı işin açığı kullandığım makina bağlama grubundan sürekli sorun çıkartıyordu
Teşekkür ederim
Benim makina sıfır simdiye dek daha sıkıntı yaşamadım kul yapısı nezaman ne olcanı bilemeyiz

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan-KILIÇ
Temiz ve bakımlı bir makina bulursanız işinizi rahatlıkla görecektir. Mega serisi çift batör ve daha büyük makinalardir. 88 ve 98 ler daha revaçta serilerdir. Doninator den Tucano' ya kadar olan serilerin çoğu parçası da birbirine uymaktadır. Özellikle doninator ve Medion benzer makinalar. Birisi daha yeni biraz daha konforlu. O yüzden pek sıkıntı çekmezsiniz. Şayet elinizden de geliyorsa.

Temiz ve bakımlı bir makina bulursanız işinizi rahatlıkla görecektir. Mega serisi çift batör ve daha büyük makinalardir. 88 ve 98 ler daha revaçta serilerdir. Doninator den Tucano' ya kadar olan serilerin çoğu parçası da birbirine uymaktadır. Özellikle doninator ve Medion benzer makinalar. Birisi daha yeni biraz daha konforlu. O yüzden pek sıkıntı çekmezsiniz. Şayet elinizden de geliyorsa.
Eyvallah Erkan abi sağolasın sonunda öğrendim şu normal ile mega arasındaki farkı hayırlısı olsun abi inşallah temiz bir makina denk gelir

Biçer işinden anlamam ama kuru tarım için 8055 8060 tercihler arasında olmalı bence iyi düşün kardeşim: )
Gardaşım 8060a 60-70 liralar isteniyor bana göre o makinaya çok o paralar birde hidrostatik yok diye biliyorum onlarda yanlış da biliyor olabilirim emin değilim ama hidrostatik olmayan biçere yanaşmam en son johndeere 630 ile asfalt yolda yokuş aşağı inerken durduk yere yürüyüş kayışlarını kopardı o kayışlar koptuğu zaman şanzıman direk boşa geçiyor frenler zaten les bizim dayı oğluyla ecel teri dökerek sağ sağlim indik o yokuşu yol düz olmasa gitmiştik çoktan o yüzden sevmiyorum kayışlı makinayı hidrostatik mis gibi itiyorsun gidiyor çekiyorsun duruyor rampada da tuttuyor kendini daha guvenli

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Temiz bir dorminator çok iş yapar , çok ekmek yediriz yeterki bakımlı ve garaj mali olsun
Valla abi forumda okuyorum konuları claas donanım olarak emsalleri arasında hep daha donanımlı oluyor bir de üzerindeki motor mersedes tepeden tırnağa her yeri hakiki alman üretimi bakalım hayırlısı olsun tezkereye 2 ay kaldı zaten mayıs da çıkıyorum favoriye aldığım ilanlar falan var dominator 88vx-sl den medion 310a kadar dönüp duruyorum ilanları