CS 6050 Mİ TC 5070 Mİ

ARKADAŞLAR TC 5070 Mİ YOKSA CS 6050 Mİ BUNLAR HAKKINDA BANA BİLGİ VERİRMİSİNİZ YAKIT OLSUN MOTOR OLSUN HER ŞEYİYLE BİLGİ VERİRMİSİNİZ KULLANAN ARKADAŞLARA RİCAM..

Ynt: CS 6050 Mİ TC 5070 Mİ

ikisi arasına motor bakımından cok bir farklılık yok, yakıtalrında da bir fark olucagını sanmıyorum...
diğer teknik özelliklerini bilmiyorum, sarsak... vs

ben CS6050 yi 2007 yılından bu yana kullanmaktayım ve gayette memnunum.Şimdi bolgesel olarak makina kullanımları farklılık göstermektedir.Bu da neye istinaden iç anadolu bolgesi genelde 5070 tecih eder marmara bolgesi genelde buyuk makina tercih eder.1.Makinada 2 si arasında konfor tercih sebebi istersen 6050 yi tercih edeceksin.2.kapasite +sofor dersen yine 6050 tercih sebebin olacak.3.+parayı göz önünde bulundurmayacaksan bunları bir butun olarak kabul edeceksin.Yakıt konusuna gelirsek tarlanın nemine bağlı olarak bu değişkenlik göstermektedir.Kuru kosullarda benim denemelerimde tarla kosulunda tek tarlada yakıt 1170 gr olarak.Yolda zaman kaybedersen koşullara bağlı olarak 1350 gr olarak + kullanan binici faktoruyle beraber bunu hesaplamış bulunmaktayım.

6050 göze daha hoş gelen bi kaporta dizaynı var motor ve sarsak eleklerinde farklılık olacagını sanmıyorum 6050 daha tefarruatlı 5070ten aynı markalarda motor farkı olmadıgı sürece arazi farklarından yakıt degişkenlik gösteriyo o yüzden yakıyo yakıt konusundan bişey diyemem ama tane konusuna gelince hiç yok diyen arkadaşlara hayret ediyorum nerde o hiç dökmeyen makina alalım onu