Dağlık engebeli arazilerde hangi traktör/traktör tipi uygundur?

U60lar biraz uygun geldi banada..tabi piyasada tutulma veya yedek parca servis olanagi vs gibi etmenler biraz sikintili gibi ls lerde..bir tanidikta ls plus 90 vardi.1000 dekar arazi isliyor..ilk aldigi yillarda sanirim motoru kirdirmisti..fabrika uretim hatasi diye garantiden yeni motor takmisti..tabi onun yaptigi isler agir yani..hangi traktor olsa biyerden biseyler acar yani..simdi ne kullaniyor bilmiyorum,,bizm buralar newhollanci fiatci, kismende massey ve johndere var diger markalar nadir..bakacagim piyasaya..maddi olanaklar elverisli olursa elimizdekini yenileyebilirim..
35 dekarlik parcamiza bu sene macar figi ektik.bu fig elle hasat edilecek.hepi topu 4,5 kisiyiz bicmesi dovmesi buyuk emek..makinasida yok.bicerdover bicemiyor yere yatiyor..6 yildir aycicegi ve bugday ekildi toprak iyice verimsizlesti..bizim buranin topraklari agir killi nadas kimse yapmaz.zaten alan az oldugu icin koylu her sene eker bicer..bizde macar figi ekip topragin dinlenmesini zenginlesmesini hedefledik..mubarak bu sene cok guzel cikim verdi..babam ben burada boyle fig oldugunu hatirlamiyorum diye seviniyor.tabi daha yolun basi.herseye hazirlikli olmak lazim.Mevlam cumle ureticilere guc kuvvet versin..mahsulunu hayirlisiyla bereketiyle cebine katmak nasip etsin..suratada bir fotosunu birakiyim.Ekli dosyayı görüntüle 39292Ekli dosyayı görüntüle 39293Ekli dosyayı görüntüle 39294
Bereketli olsun Allah yedirmeyi nasip etsin maddi manevi

Bizim orada genelde Erkunt, Tümosan, Newholland 4x4 bahçe serileri kullanıyor. Benim amcamda newholland tt55B ,Dedemde de Tümosan 5265 var ikisi de bahçe serisi ikisi de gayet memnun Tümosan Newhollanda göre biraz daha yere yakın ve yüklü yolda giderken neredeyse hiç vites düşmüyor.Fakat Tümosan düz yolda giderken parçalanacakmış gibi ses çıkarıyor (bana öyle geldi) yani Newhollandaki konfor yok vites geçişlerinde de aynı şeyi söyleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Su an mibzerimiz yok.olmasini cok isterdim..cunku sacma usul ekim ile cok fazla tohum gidiyor.ustelik homojen bir cikis alinmiyor..verim dusuyor..ikinci el tarihi eser olmayacak kadar uygun bir mibzer bulursam denk gelirsem kesinlikle alacagim..bu traktorden bile onemli benim icin..koyumuzde sadece bir komsuda mibzer var tek ceker 165 lik eski kasa masseyinen yilardir eker durur.bir sikintida cekmedi bu vakte kadar..ama bizim tarlalarimiz onunkine gore daha yokus ve engebelice..o dede yadigari 165 ligiyle mutlu simdilik..bakalim biz neler yapabilecegiz.
2bin tl ye mibzer dolu eski olsun farketmez bakimlarini yaptir yillarca kullan