Damlama borusu mandallı boru markaları hakkında görüşleriniz

Mrb değerli trakkulup üyeleri
Ben bu sene ilk defa ayçiceginde damlama sulama sistemi kullanacağım fakat bana gerekli olan mandallı boru ve damlama boru ve gravel yosun filitresi konusunda tecrube sahibi degilim.
Trakkulup ailesi içinde bu konularda tecrube sahibi olan arkadaşların kaliteli markalar hakkında görüşlerini bekliyorum.
Hangi marka ürünleri tercih etmeliyim?

Saygılarımla

her sene arazimizin %90ı damlama ile sulanır. damlamaların büyük çoğunluğu netafim son aldıklarımız rivulis. iki markayıda tavsiye ederim. “MANDALLI BORU TAVSİYE ETMEM.” bizde 1 km 70 cm aralıklı polynet, flexnet yani bölgenin tabiriyle bez boru var. tarlanın başından su vermenizi tavsiye etmem. randımanlı sulamak için 500 metreye kadar olan tarlaları ortadan ikiye, misal 600 metre olan tarlayı 3 eş parçaya yani 200-200-200 olacak şekilde böleriz ve sularız. bez boru büyük rahatlık. eskir vs diye düşünmeyin hiçbir şey olmaz. zaten deleceğiniz mandallı boruyu da sadece damlamada kullanırsınız. bizim burda eskimez, yağmurlamada da kullanırım diyenlerin hiçbirisi kullanamadı.

sorularınız varsa daha da sorabilirsiniz

her sene arazimizin %90ı damlama ile sulanır. damlamaların büyük çoğunluğu netafim son aldıklarımız rivulis. iki markayıda tavsiye ederim. “MANDALLI BORU TAVSİYE ETMEM.” bizde 1 km 70 cm aralıklı polynet, flexnet yani bölgenin tabiriyle bez boru var. tarlanın başından su vermenizi tavsiye etmem. randımanlı sulamak için 500 metreye kadar olan tarlaları ortadan ikiye, misal 600 metre olan tarlayı 3 eş parçaya yani 200-200-200 olacak şekilde böleriz ve sularız. bez boru büyük rahatlık. eskir vs diye düşünmeyin hiçbir şey olmaz. zaten deleceğiniz mandallı boruyu da sadece damlamada kullanırsınız. bizim burda eskimez, yağmurlamada da kullanırım diyenlerin hiçbirisi kullanamadı.

sorularınız varsa daha da sorabilirsiniz
Mrb rıfat bey
Verdiniz bilgiler için teşekkür ederim
Mandallı boruyu 650 mt uzaktaki t arlamıza şu taşımak için düşünüyorum

Yağmurlamada kullanım amacı ne olacak polynetin çıkışları 90 cm ve 140 cm ve metresi çok pahallı size ne gibi bi artışı olacağını düşünüyonuz

5 farklı yonca tarlasında kullanmayı düşünüyorum o sebepten dolayı polyneti düşünüyorum. 10 mt aralıklı çıkışı olanlar var diye biliyorum polynetin ama kullanan varmı onu merak ediyorum. Normal 5 metrelik boruları toplayıp taşıma işi yorucu olacağı için polynet daha mantıklı geliyor. Sizin düşünceniz nedir acaba

5 farklı yonca tarlasında kullanmayı düşünüyorum o sebepten dolayı polyneti düşünüyorum. 10 mt aralıklı çıkışı olanlar var diye biliyorum polynetin ama kullanan varmı onu merak ediyorum. Normal 5 metrelik boruları toplayıp taşıma işi yorucu olacağı için polynet daha mantıklı geliyor. Sizin düşünceniz nedir acaba
Polynet basınca dayanımı bilmiyorum damlamada ortalama 1 bar basınçta çalışıyor
Polynete taktığıniz fıskiyeleri her seferinde sökmek zorundasınız toplamak için bide tarla tek seferde sulanmiyorsa yerini değiştirmekte çok zor için de su kalır zor taşınır damlama sulama haricinde kullanmak çok mantıklı gelmiyor bana yoncada en iyisi yağmurlama bence