Dap Küpre fiyatı

Selamlar Arkadaslar Şu an dap Küpre fiyatları. Nasıl Ekenomik Bir sekile nasıl satın Alabilirim ....?

Bunun ekomomik biçimde alınacak bir şekli yok. Ne var ne yoksa çiftçinin sırtına yüklüyorlar. Ya gübresiz ekicez yada borç üstüne borç bindiricez. Bilmiyorum nasıl olacak nereye kadar böyle devam edecek.

Fosforik asıt dap hubresı yerine kullanılabilir. Seker melası sıvı tvuk gubresı nı ureyi aritip. Yaklaşık dap gubresı ne yakın degerlerde organomineral gubre kullanabılırsınız.
Fosforik asidi ülkemiz şartlarında toprağa verdikten kısa bir süre sonra direk fiksasyona uğrar.Bitki faydalanamaz.Dap kadar fosfor içeren başka taban gübresi yoktur.

• Beğen
Tepkiler: cihan51
Belirli aralıklarla vermrk istiyorum. Örnrk 1 er litrede 3 seferde 15 gun ara ile. Bu sadece fosforık asıt degl. Organomineral gubre sadece fosfor oranj yuksek. Yaprak gubresını bir nevı topraga uyguluyorum.
Ayrıca bildiğim kadarıyla fosforik asitin litre fiyatı 10 tlye tekabül ediyor.Dekara 3 litreden 30 tl maliyeti yapar.30 tlye 10 kg dap gübresi alırsınız.Daptan vazgeçmeyin.10kg atın keyfinize bakın.Fiksasyon süresine gelecek olursak fosforu tamamı su içinde çözüldüğü için kalsiyumu,demiri görür görmez çok kısa sürede fiksasyon olu saatlerle ifade edilir

Dolar düşüyor bu gübre satan bayiler daha neyin kafasını yaşıyor?

Millete gübreyi pahalı kaktırmanın bahaneside kalmadı dolar düşüyor dahada düşecek

olan gübresiz ekilen tarlalara oldu memlekete oldu...

dolar çıktı diye fahiş fiyat artışı ellerinde patladı şimdi çekin DAP ın tonunu 2300 liraya paşa paşa bakalım...

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Dolar düşüyor bu gübre satan bayiler daha neyin kafasını yaşıyor?

Millete gübreyi pahalı kaktırmanın bahaneside kalmadı dolar düşüyor dahada düşecek

olan gübresiz ekilen tarlalara oldu memlekete oldu...

dolar çıktı diye fahiş fiyat artışı ellerinde patladı şimdi çekin DAP ın tonunu 2300 liraya paşa paşa bakalım...
15 kuruş düşünce dolar düşmüyor.Sizdede galiba fırsatçı esnaf düşüncesi hakim

• Beğen
Tepkiler: ulasaksu19
15 kuruş düşünce dolar düşmüyor.Sizdede galiba fırsatçı esnaf düşüncesi hakim

bahar gelir her yıl üretici üst gübresi atacakken fırsatçı fiyatı yukarı çeker

ekim zamanı gelir üretici gübre alacaktır tohum ekecektir fırsatçı fiyatı yukarı çeker

bu gelenek fırsatçıda hiç bitmez,

geleneklerimiz göreneklerimiz oldu ondan yazdım

üstelik 15 kuruş düşmedi

7,09 Tl den 5,75 tl ye düştü

1 Lira 35 kuruş düşmüş oldu...

• Beğen
Tepkiler: azoxystrobin
bahar gelir her yıl üretici üst gübresi atacakken fırsatçı fiyatı yukarı çeker

ekim zamanı gelir üretici gübre alacaktır tohum ekecektir fırsatçı fiyatı yukarı çeker

bu gelenek fırsatçıda hiç bitmez,

geleneklerimiz göreneklerimiz oldu ondan yazdım

üstelik 15 kuruş düşmedi

7,09 Tl den 5,75 tl ye düştü

1 Lira 35 kuruş düşmüş oldu...
Kaç saat 7.35 te kaldı?7.35 ten hammadde alındımı?6.5 tayken 3500 tl civarındaydı.

• Beğen
Tepkiler: MF-5450
Kaç saat 7.35 te kaldı?7.35 ten hammadde alındımı?6.5 tayken 3500 tl civarındaydı.

7,35 görmedi, 7,09 oldu

1 gün 6,89-7,00 fiyatlandı 13 Ağustos

merak etme dap ın tonu 421 dolar dünya borsalarında

5,75 çarpı 421 eşittir 2420 Tl yapar

hem hammadde alırsında gübrenin yüzde yüzü hammadde değildir, misal dap ın %46 sı hammadde, %18 azot, geri kalanı dolgu maddesi, yani bildiğin toprak...sana göre dolgu maddesi ve diğer girdiler dolar kadar artıyor...

işçilik desen dolar gibi artmadı, elektrik desen dolar gibi artmadı, akaryakıtada dolar gibi zam yapılmadı malum yansıtmadılar cümle alem biliyor, o zaman niye ürün fiyatını doların artışı ile birebir yapanları savunuyorsun, kafadan herkes yapar bunu ama iş hesaba gelince neden borsalarda dap fiyatı an itibarı ile 421 dolar...

sen hammadde alıyorum diyerek ürüne doların artışına paralel birebir zam yapmaya kalkan fırsatçı kafayı bana kesinlikle savunamazsın, bu işleri geçeceksin...

• Beğen
Tepkiler: azoxystrobin
7,35 görmedi, 7,09 oldu

1 gün 6,89-7,00 fiyatlandı 13 Ağustos

merak etme dap ın tonu 421 dolar dünya borsalarında

5,75 çarpı 421 eşittir 2420 Tl yapar

hem hammadde alırsında gübrenin yüzde yüzü hammadde değildir, misal dap ın %46 sı hammadde, %18 azot, geri kalanı dolgu maddesi, yani bildiğin toprak...sana göre dolgu maddesi ve diğer girdiler dolar kadar artıyor...

işçilik desen dolar gibi artmadı, elektrik desen dolar gibi artmadı, akaryakıtada dolar gibi zam yapılmadı malum yansıtmadılar cümle alem biliyor, o zaman niye ürün fiyatını doların artışı ile birebir yapanları savunuyorsun, kafadan herkes yapar bunu ama iş hesaba gelince neden borsalarda dap fiyatı an itibarı ile 421 dolar...

sen hammadde alıyorum diyerek ürüne doların artışına paralel birebir zam yapmaya kalkan fırsatçı kafayı bana kesinlikle savunamazsın, bu işleri geçeceksin...
421 dolardan çok daha fazla diye biliyorum.470 dolara kadar çıktı diye hatırlıyorum.Bunun yanında ek masraflarla kaariyla beraber 2900 civarına geliyor

421 dolardan çok daha fazla diye biliyorum.470 dolara kadar çıktı diye hatırlıyorum.Bunun yanında ek masraflarla kaariyla beraber 2900 civarına geliyor

boşuna uğraşma hep yanlış şeyler biliyorsun nedense

sana şimdi grfaikleri verileri yayınlayan sitenin linkini vereyimde 470 dolara hiç çıkmadığını ve 409 dolardan 421 dolar olduğunu gör.https://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=dap-fertilizer&months=60

global dünya, artık hiçbirşeyden haberdar olmadanda yaşanmıyor zaten malum herşeyin borsası ve fiyatı var gün gün herkes neler oluyor bitiyor görüyor...

bakın 2013 - 2014 yılında 500 dolar bile olmuş, fakat 2016 -2017 yılında 307 dolara kadar inmiş, ve 2018 yılında 421 dolar

210hhc5.jpg

bu arada dolar 5,53 liraya kadar düştü 5,53 çarpı 421 eşittir 2328 TL yapıyor

her gün düşüyor dahada düşecek 5 in altına düşecek 4,80 olacakmış

fırsatçılar dolar çıkarken fiyatı yükseltiyorda düşerken neden indirmiyor diye vatandaş isyanda

en son tavuk etine tavuk yemindeki bir madde dolarla alınıyor diye %200 zam yepmışlardıda tavuk 20 lira olmuştu, şimdi tekrar 9 liraya düştü, bu hammaddesi dışarıdan ayakları çok koktu, kimin fırsatçı olduğu meyadana çıktı...

Piyasa bitik durumda kar marjları gün günden düşüyor tüm sektorler aynı durumda işçi kiyimlari başladı devamı gelecek doların düşmesi ile hiç birşey hiç bir zaman rahatlamadi rahatlamaz.Ama suçlu olarak birşeyler gösterilmek zorunda dış mihraklar gibi ...

boşuna uğraşma hep yanlış şeyler biliyorsun nedense

sana şimdi grfaikleri verileri yayınlayan sitenin linkini vereyimde 470 dolara hiç çıkmadığını ve 409 dolardan 421 dolar olduğunu gör.https://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=dap-fertilizer&months=60

global dünya, artık hiçbirşeyden haberdar olmadanda yaşanmıyor zaten malum herşeyin borsası ve fiyatı var gün gün herkes neler oluyor bitiyor görüyor...

bakın 2013 - 2014 yılında 500 dolar bile olmuş, fakat 2016 -2017 yılında 307 dolara kadar inmiş, ve 2018 yılında 421 dolar

210hhc5.jpg

bu arada dolar 5,53 liraya kadar düştü 5,53 çarpı 421 eşittir 2328 TL yapıyor

her gün düşüyor dahada düşecek 5 in altına düşecek 4,80 olacakmış

fırsatçılar dolar çıkarken fiyatı yükseltiyorda düşerken neden indirmiyor diye vatandaş isyanda

en son tavuk etine tavuk yemindeki bir madde dolarla alınıyor diye %200 zam yepmışlardıda tavuk 20 lira olmuştu, şimdi tekrar 9 liraya düştü, bu hammaddesi dışarıdan ayakları çok koktu, kimin fırsatçı olduğu meyadana çıktı...
Biz her türlü ürünü yüksek fiyatlara mal ettiğimizi herkes biliyor.Şeker fabrikalarını örnek olarak gosterebiliriz.Tavukta haklı olabilrsiniz o konuda bilgim yok.Ama iș siyasete bindiği için akaryakıta yaptıkları kdv indirimi gibi oy kaybetmemek için laf söz olmasın diye gübre fiyatlarınıda hesaplı satmaya çalışıyorlar.Dolar su 6 nın altına baya düştü.Bu kurla biraz daha indirim yapılması gerekir.Ben 155 tlye birkaç torba satmak için aldım.Ulaşım dahil 160 tlye mal oldu.Bahçeci müşteriye 170 diyince çok diyor.Gübre fiyatı düştü diye elimdeki yüksek fiyattan aldığım gübreyi ucuza vermem gerekmez.Gübre bayileriylede konuştuğunda hep beklediler.İndirim yapılmadan önce fabrikadan gübre aldılarsa o adama zararına sat diyemem.