Dap Küpre fiyatı

Dapın farkını biliyorum ama kurtulmak k istedim daptan. Ureden.
Tatmin edici miktarda ürün alsanız bile topraginizda daha önceden bulunan fosfor sayesinde alırsınız.Bir insan nasıl karbonhidrat yağ protein almadan yaşamaya çalışsa vücudunda bulunan bu ürünleri yakar daha sonrada ölüme yaklaşırsa sizde azotlu ve fosforlu gübreleri yeteri miktarda vermezseniz sürdürebilir tarım yapamazsınız

• Beğen
Tepkiler: MF-5450
Tatmin edici miktarda ürün alsanız bile topraginizda daha önceden bulunan fosfor sayesinde alırsınız.Bir insan nasıl karbonhidrat yağ protein almadan yaşamaya çalışsa vücudunda bulunan bu ürünleri yakar daha sonrada ölüme yaklaşırsa sizde azotlu ve fosforlu gübreleri yeteri miktarda vermezseniz sürdürebilir tarım yapamazsınız
Evet onun bilincindeyim. Bunu organomineral ile karşılamaya çalıştım. Dap az miktadda olsa atmalıydım

Arkadaşlar nohut yerine arpa ektim ve 10 kilo 20 20 çinko lu Gübre den kullandım. Sonraki dönem de üst gübreleme olarak neyden nekadar atarsam verim 300 kilodan fazla olur. Yardımınız için şimdiden teşekkürler
Nohut köklerinde rhizobium bakterileri bulunduğu için kendinden sonraki bitkiye çok güzel miktarda azot bırakır.Arkadan ekilen bitkiye ek olarak azotlu gübreleme yapılmayabilir.Baharda bitkinin rengi bitkinin keyfi,yağmur durumu ve sıklığına göre azotlu gübreleme yapılıp yapılmayacağına karar verin.Şuan karar vermek için çok erken

• Beğen
Tepkiler: ulasaksu19
Dolar düşüyor bu gübre satan bayiler daha neyin kafasını yaşıyor?

Millete gübreyi pahalı kaktırmanın bahaneside kalmadı dolar düşüyor dahada düşecek

olan gübresiz ekilen tarlalara oldu memlekete oldu...

dolar çıktı diye fahiş fiyat artışı ellerinde patladı şimdi çekin DAP ın tonunu 2300 liraya paşa paşa bakalım...

7,35 görmedi, 7,09 oldu

1 gün 6,89-7,00 fiyatlandı 13 Ağustos

merak etme dap ın tonu 421 dolar dünya borsalarında

5,75 çarpı 421 eşittir 2420 Tl yapar

hem hammadde alırsında gübrenin yüzde yüzü hammadde değildir, misal dap ın %46 sı hammadde, %18 azot, geri kalanı dolgu maddesi, yani bildiğin toprak...sana göre dolgu maddesi ve diğer girdiler dolar kadar artıyor...

işçilik desen dolar gibi artmadı, elektrik desen dolar gibi artmadı, akaryakıtada dolar gibi zam yapılmadı malum yansıtmadılar cümle alem biliyor, o zaman niye ürün fiyatını doların artışı ile birebir yapanları savunuyorsun, kafadan herkes yapar bunu ama iş hesaba gelince neden borsalarda dap fiyatı an itibarı ile 421 dolar...

sen hammadde alıyorum diyerek ürüne doların artışına paralel birebir zam yapmaya kalkan fırsatçı kafayı bana kesinlikle savunamazsın, bu işleri geçeceksin...

Evet ekim ayında indirip yaptık tonu 2900 diyenler sayesinde çiftçinin indirimli 2900 e aldığı DAP gübresi tonu şimdi 2450 lira.

Dolarda da bir değişiklik yok öyle bugün itibarı ile 5,46 TL 1 amerikan doları..

Dap şimdi kimseye lazım değil fırsatçılar satamıyor 2900 TL ye... satmak için fiyat 2450 TL oldu galiba..

Şimdide baharda kullanılan gübrelere bindirdiler

böyle fırsatçılığın bol olduğu bir ülke daha yoktur sanırım...

en sonunda gübresiz tarım yapsak daha iyi, hiç olmazsa gübre masrafı olmaz...

kazanca ortak olan olmayınca durum değişir düzelir belki,

ekim ayında gübresiz tohum eken çok oldu, yada az gübre attı, şimdi üst gübre pahalı, çiftçi az üst gübre atar ekili tarlasına,

Nasrettin Hoca nın memleketinde yaşıyoruz baltayı bindiği dala vuruyormuş ya

soğan patates pahalı, dışardan buğday geliyor diye ağlar millet

domates yetiştiren dedeler bir bir toprağa veriliyor, zamanın üretken nüfusu toprağa intikal edip şimdiki nesil 3 e alıp 5 satım işleriyle meşgul oladursun, üretimsizlik verimsizlik memleketi yıkar geçer hiç dinlemez....öyle 1 yılda olmaz, yıllar geçtikçe vura vura yıkar...