darısapından saman yapan varmı

Ynt: darısapından saman yapan varmı

Bizim burada yapıyorlarmış ben görmedim daha balyasını ama o, bu yaptırmış falan dediler, başka kişilerinden de duydum yaptıracağım diyende var mısırı biçtikten sonra, inekler yiyor diyorlar hep demek ki sorun olmuyor..

Dönümden 30 kadar balya çıkıyormuş..

bu darı dediğimiz kuş yemi olan darımı? yoksa mısır olan darımı?.. kuş yemı olan darının sapını balya yaptırdım az önce:D mısıra gelince koçan çıkartmışını sakın denemeyin fakat 1 metre koçansız cıtır cıtr kurutulunca yapıldımı hayvanlar çok güzel yıyor bu sezon yaptıramadım haşpay takılıydı çogu makınada gecen sene 40 a yakın yaptrmıstım hayvan silip süpürüyor..

stulu link=topic=58599.msg630090#msg630090 date=1347472512' Alıntı:
darı sapı olarak mısır sapından mı bahsediyorsunuz?
hntr-mhmt link=topic=58599.msg630087#msg630087 date=1347472174' Alıntı:
Toprağım biz yaptık inekler dilini bile değirmedi valla :)
stulu link=topic=58599.msg630090#msg630090 date=1347472512' Alıntı:
darı sapı olarak mısır sapından mı bahsediyorsunuz?
evet

Buralara Konyalılarla Hataylılar getiriyor biz de denemek için 30 tane aldık, tanesi 7 liraydı 200 tl verdik 30 taneye, ilk başta yemediler şimdi ıslatıp yemle karıştırınca biraz biraz yemeye başladılar bakalım sonra alışırlarmı..

kucukağa link=topic=58599.msg630085#msg630085 date=1347471193' Alıntı:
arkadaşlar darı sapından saman yapan varmı bende paket makınasıda var ama denemedim yapan arkadaşlar yardımcı olsun :S

kardeş biz yaptık haşpaylı olarak yapıyorsun da yanlız makına çok arıza yapıyor özellikle bağlama gurubunda makınaya çok zarar veriyor topraklı olduğu için dilinden iyi anlamıyorsan makınanın hiç bulaşma derim ben ...

arkadaslar ben buyıl darı balyası olmasa hayvanları ac koyacaktık cokda guzel yıyor ama has baylı olması sart ben 8 balya yedırıyordum 4 saman 4 darı atıyorum yem karma 5 dakıka calıstımı sorun yok ınanın hayvanın ac kalmasından cok daha ıyıdır tum dostlara tavsıye ederım ozellıkle sezonda alıp koysunlar ben 240 kg malettım tabıkı naklıye dahıl adanadan nıgdeye geldı yoksa saman almaya kalsak o donemde 600 e dayanmıstı ımdadımıza yetıstı

arkadaşlar biz saman makinası ile balyaları saman yapıyoruz hayvanlar çokta güzel yiyor balyayı da yiyor ama önünde az da olsa kalıyor yanlız saman yapınca inanın ki arpa samanından bile iyi yiyor hayvanlar

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT