Deere den kubo ya misillemeler !!

Ynt: Deere den kubo ya misillemeler !!

uraltay link=topic=50692.msg509068#msg509068 date=1326237018' Alıntı:
hacım fiyaskodan kastın nedir? meraktan soruyorum, yanlış anlama.
hocam özellikleri mesela gerek vites sayısı ve malzeme kalitesi olarak JDye yakışmadığını düşünüyorum,R ve M serisini üreten bir firmanın E serisini üretmesi pek uygun kaçmıyor bana göre

mali87 link=topic=50692.msg509062#msg509062 date=1326236256' Alıntı:
Kubota kullanmadım. civarımda fazla kubo yok. sadece gördüklerim babında yorum yaptım. ben kubota m40 serisinlen 5r sserisini kıyaslıyosun zannettim. Bana sorarsan deere m sserisi 5025 plus serisini newholland tdd serisinle bile karşılaştırmam. Ama ben jd nin 5r serisi ve üst modellerini üzerinde dünyanın en iyi motoru olarak görüyorum. Fendt başlı başına mükemmel makina ama onu fendt yapan vario şanzıman. o yüzden fendi hesaba şimdilik koymuyorum. ama malzeme kalitesi konfor sağlamlık dayanıklılık denince jd fovarim. Ben bide bir motoru alırsan 15 20 sene kullanma düşüncesinde olan bir insanım. o yüsden jd nin sağlam yönü benim ilgimi çekiyor.

kubonun güzel bir tanıtım videosunu çekersen güzel olur.
Klasman olarak o sınıfa giriyorlar Mehmet Ali. Ama JD tabiki çok güzel. Heleki premium serisi müthiş. Ama fiyatlarıda müthiş. :) Merak etmeyin çok güzel bir video çekecem :)

Çağrı link=topic=50692.msg509073#msg509073 date=1326238360' Alıntı:
hocam özellikleri mesela gerek vites sayısı ve malzeme kalitesi olarak JDye yakışmadığını düşünüyorum,R ve M serisini üreten bir firmanın E serisini üretmesi pek uygun kaçmıyor bana göre
biz masseyden sonra gördük jd yi. malzeme kalitesinden bir şüphem olmadı doğrusu. masseye göre çok daha kaliteli. çok daha sağlam bi yapısı var. ama vites olayını kullandıkça göreceğiz dezavantajını. bizden biraz daha eski kullanıcılarla görüştüğümde 3 vitese alışıldığını, alıştıkça da kullanımının vites aratmadığı görüşündeler. ha! kişi elindekini kötülemez dersen o ayrı tabi, bilemem. sonucu biz de zamanla göreceğiz ama dayanıklılık, malzeme kalitesi dersen;belki üst modeller çok klas, çok farklı ama e serisi sanıldığı gibi basit değil.

uraltay link=topic=50692.msg509086#msg509086 date=1326239975' Alıntı:
biz masseyden sonra gördük jd yi. malzeme kalitesinden bir şüphem olmadı doğrusu. masseye göre çok daha kaliteli. çok daha sağlam bi yapısı var. ama vites olayını kullandıkça göreceğiz dezavantajını. bizden biraz daha eski kullanıcılarla görüştüğümde 3 vitese alışıldığını, alıştıkça da kullanımının vites aratmadığı görüşündeler. ha! kişi elindekini kötülemez dersen o ayrı tabi, bilemem. sonucu biz de zamanla göreceğiz ama dayanıklılık, malzeme kalitesi dersen;belki üst modeller çok klas, çok farklı ama e serisi sanıldığı gibi basit değil.
doğrudur açıkçası ben dışarıdan gözlemci olarak dedim,çünkü etrafımızda bir tane 6030 serisinden var,tek kelimeyle süper bir motor.Umarım sizi yanıltmaz,pişman etmez.Sonuçta bu motorlara çok para ödeniyor,kimsenin parası boşa gitmesin veya pişman olmasın isterim şahsen

uraltay link=topic=50692.msg509086#msg509086 date=1326239975' Alıntı:
uraltay e serisi jd nin 3. dünya ülkelerine afrika asya vb için ürettiği modeli. sende farkettiysen john deerenin alman ve amerikan olanların piyasası oldukça yukarıda kaliteleride mükemmel. e serisine gelince türkiyede beğenlmeme sebebi şanzıman vites sayısını az oluşu hidrolik kaldırma kapasitelerini zayıf oluşu var. ' ' ne kadar para o kadar köfte ' ' mantığıyla düşünürsen john deere bu paraya bukadar motor olur diyo. traktörün maliyetini düşürmek için bu şanzımanları ve hidrolik sistemlerini kullnıyor. bundada haksız değiller çünkü 3. dünya ülkeleri fakir ülkeler ve onlara ucuz motor gerek. o yüzden jd de maliyeti ucuzlatmak için bu yollara başvuruyor. Ama türkiye pazarı 3. dünya ülkesi pazarı değil artık. jd nin çok üst modelleri türk çifçisi için pahalı. alt modelleri biraz dağaekonomik ama türk çiftçisinin ihtiyacını karşılıcak düzeydede değil. yani jd nin türk piyasasında emsalleri 12ileri 12 geri kullanırken veya 3500 kg kaldırırken 2100 kg yetersiz gelio insanlarda memnuniyet oluşturmuyo. arkadaşların jd ye eleştirileri meksika ve hint üretimi modelleri için.

jd kendine rakip olarak görüyor hatta kubotayla karşılatırarak traktörlerini öne cıkarmak reklam yapmak istiyor.. ama sitemizdeki çifçilerimizin bazıları rakip görmüyor bu ilginç :)

mali87 link=topic=50692.msg509096#msg509096 date=1326240836' Alıntı:
uraltay e serisi jd nin 3. dünya ülkelerine afrika asya vb için ürettiği modeli. sende farkettiysen john deerenin alman ve amerikan olanların piyasası oldukça yukarıda kaliteleride mükemmel. e serisine gelince türkiyede beğenlmeme sebebi şanzıman vites sayısını az oluşu hidrolik kaldırma kapasitelerini zayıf oluşu var. ' ' ne kadar para o kadar köfte ' ' mantığıyla düşünürsen john deere bu paraya bukadar motor olur diyo. traktörün maliyetini düşürmek için bu şanzımanları ve hidrolik sistemlerini kullnıyor. bundada haksız değiller çünkü 3. dünya ülkeleri fakir ülkeler ve onlara ucuz motor gerek. o yüzden jd de maliyeti ucuzlatmak için bu yollara başvuruyor. Ama türkiye pazarı 3. dünya ülkesi pazarı değil artık. jd nin çok üst modelleri türk çifçisi için pahalı. alt modelleri biraz dağaekonomik ama türk çiftçisinin ihtiyacını karşılıcak düzeydede değil. yani jd nin türk piyasasında emsalleri 12ileri 12 geri kullanırken veya 3500 kg kaldırırken 2100 kg yetersiz gelio insanlarda memnuniyet oluşturmuyo. arkadaşların jd ye eleştirileri meksika ve hint üretimi modelleri için.
açıkçası büyük bir firmanın maliyeti düşürmek için kaliteden ödün verebileceğini düşünmüyorum. eksik özellik olur, eski teknoloji olur vs. vs. ama kalitesiz malzeme, kalitesiz motor kullanmaz! 3 vitese pek takmıyorum, 12/12 ileri geri olmadığı için de ah vah etmiyorum. hidrolik gücü de benim 4 lü 11 inçi kaldırsa yetiyor. başka kaledıracak bir takımım yok. kullanmayacak olduğum özellikler için fazladan para da vermek istemiyorum. bütçeme uygun bir şekilde, ihtiyaçlarımı da karşılayan bir traktör bulmuş almışım. bu nedenle bana yeten, hatta yetip de artan bir traktörüm olduğunu düşünüyorum. beklentisini yüksek tutanlar için e serisi fiyasko olabilir ama onlar için zaten beklentilerinin de üzerinde özelliklere sahip diğer seriler mevcut. e sınıfı bizim gibi çiftçiler için biçilmiş kaftan, fiyaskoyla alakası yok.

bu arada söylemeden geçemeyeceğim. bana göre e serisinin en büyük eksiği ne vites ne de hidroliği. eksiklik bence orjinal kabinli üretilmemeleri. işte bu tam bir FİYASKO zuha-*-s

ceya023 link=topic=50692.msg509142#msg509142 date=1326270906' Alıntı:
jd kendine rakip olarak görüyor hatta kubotayla karşılatırarak traktörlerini öne cıkarmak reklam yapmak istiyor.. ama sitemizdeki çifçilerimizin bazıları rakip görmüyor bu ilginç :)
şimdi kubota için herkesin aklında genel sorun 2. el problemi diye kendilerine pay biçiyolar halbuki arasalar alacak ikinci el kubota bulamazlar ...... acaba neden? aynı anda piyasaya düşen ls ler ikinci elde cirit atmakta ...

uraltay link=topic=50692.msg509390#msg509390 date=1326301644' Alıntı:
bu arada söylemeden geçemeyeceğim. bana göre e serisinin en büyük eksiği ne vites ne de hidroliği. eksiklik bence orjinal kabinli üretilmemeleri. işte bu tam bir FİYASKO zuha-*-s
5000 e serisinin 83 bg 93 bg ve 100 küsür bg lik modellerinde orjinal kabinlileri mevcut hocam. Fakat Türkiyede satışı yok.

bu videonun kötüleme amaçlı düzenlendiğini düşünmüyorum. ürünler arasındaki farkları göstermek istemişler. neredeyse bütün firmalar da vardır böyle videolar. belkide kuboto larında üstünlükleri vardır. tartışılır.
firmalar tabiki karşılaştırmalar yapacaklar. bir düşünün,bütün traktörler aynı özellikte, aynı teknolojide ve aynı yerde üretiliyor. sadece isimleri farklı :) hangisini alacağız.? farketmez dimi
şunu sakın unutmayın. satın alma süreci bir şeyin (ihtiyaç, özenti, vs) eksikliği ile başlar. bu eksikliği hangi marka doldurursa, yani ihtiyaçları hangi makina sağlıyorsa en iyi makina odur.

arkadaşlar bence 5725 le 5093 hiç bir farkı yok sadece imaj yenileme firma çok uyanık bayilerini ve motorlarının hakkındaki yorumları kapatmak için böyle bir olaya baş vuruyor düşüncesindeyim

doganbey1 link=topic=50692.msg509873#msg509873 date=1326329494' Alıntı:
Finaller dolayısıyla gündemden eksik kaldım :D özür dilerim
gündem hep aynı: rekabet :D
bu arada finallerinde başarılar dilerim. çok yıl sonra okuduğun bölümle ilgili bir mesleğe başlarsan bu finalleri tekrar tekrar yapacaksın rüyalarında. şimdiden kolay gelsin :)