Deere den kubo ya misillemeler !!

Ynt: Deere den kubo ya misillemeler !!

bu sene bizim köyde jd satışı baya oldu..5000 serilerinden ..fakat hiç çok memnun olduğunu söyleyen yok .iyi diyorlar ama mecburiyetten ..almış bir kere ,,.ama birisi aldığı sfır traktörü 15 000 tl zararına sattı ve mf aldı ..ağır ağır geri dönüş yapıyorlar.6000 serilerini bilmiyorum onlar belki iyi olabilir..ama 6000 e kadar olan jd ler emsallerinin yanında sadece konfor ve geniş kabini var başka birşeyi yok . kubota yeni bir firma olmasına rağmen kullanalardan hiç memnuniyetsilik yok.demekki kubota ok-*-s

vites ve hidrolik mi acaba beğenmedikleri? bunun dışında neleri beğenilmiyor, duydunuz mu? biz de aldık ama 1 günlük kullandık daha. performans ile ilgili bilgimiz yok yani. bi vizeye gitti geldi. yağmurlu havada sıcak ve kuru, konforlu bir yolculuk olmuş. bir de 4lü 12 inç pullukla denedik. mf 265 den çok çok iyiydi. e serisi bir önceki 5303, 5403 serilerinden daha mı kötü demek? bizim köyde 5403 kullanıcıları öve öve göklere çıkartıyorlar traktörlerini. hatta biz de 5403 almıştık 5055den önce. km sinde oynama olduğundan şüphelenip iade ettik. kötü mü ettik? bu arada kubota da eski bir firmaymış haberin olsun. 1890 dan beri üretim yapıyormuş.

uraltay link=topic=50692.msg510512#msg510512 date=1326406515' Alıntı:
vites ve hidrolik mi acaba beğenmedikleri? bunun dışında neleri beğenilmiyor, duydunuz mu? biz de aldık ama 1 günlük kullandık daha. performans ile ilgili bilgimiz yok yani. bi vizeye gitti geldi. yağmurlu havada sıcak ve kuru, konforlu bir yolculuk olmuş. bir de 4lü 12 inç pullukla denedik. mf 265 den çok çok iyiydi. e serisi bir önceki 5303, 5403 serilerinden daha mı kötü demek? bizim köyde 5403 kullanıcıları öve öve göklere çıkartıyorlar traktörlerini. hatta biz de 5403 almıştık 5055den önce. km sinde oynama olduğundan şüphelenip iade ettik. kötü mü ettik?
benim köyümde 5725 tenteneli var. geçen sene aldı fakat pişman oldu. onun pişmanlığının sebebi 9+3 vites oluşu .. vites sayısından şikayetçi. 2 ile sürerken ağır diyor. 3 ile sürerken hızlı geldiğinden şikayetçi. yani traktörün 2. vites ve 3i vites arasında bir ara hıza gereksinimi var.

uraltay link=topic=50692.msg510512#msg510512 date=1326406515' Alıntı:
vites ve hidrolik mi acaba beğenmedikleri? bunun dışında neleri beğenilmiyor, duydunuz mu? biz de aldık ama 1 günlük kullandık daha. performans ile ilgili bilgimiz yok yani. bi vizeye gitti geldi. yağmurlu havada sıcak ve kuru, konforlu bir yolculuk olmuş. bir de 4lü 12 inç pullukla denedik. mf 265 den çok çok iyiydi.
hocam kesinlikle tarafsız yazıyorum .. bizim burada bu sene bir jd havası esti ..bende geçen sene traktörümü değiştirmiştim bende bir ara jd ye niyetlendim ve borca girmemek için ikinci el almayı tercih ettim ...samimi bir arkadaşımız ikinci el 5403 4x4 aldı traktör ısınmayınca gitmiyordu .elinden çıkaramdı ve en son deutz 60 la takas etti .bir abimiz 5085 aldı bu rampadan kendini çekmiyor dedi ve gitti jd nin 5105 ini aldı oda 16 lı 4lü pulluğu çekmedi gitti pulluğu 4 lü 14 lüyle değiştirdi zaten zarar etmişti bir daha zarar etmemek için artık bunu kullanıyor. bir tane 5725 vardı adam ne yaptıysa hidroliğinden randımıan alamadı.çekişinin hiç olmadığını ve dekarda (1000 m2) 4 litreden aşağı düşüremediğini söylemiş .geçengün üstüne 6 bin tl verip 3105 almış bugün traktörü geldi .adam neredeyse yakacaktı o kadar kızmış traktöre,,, sıfır aldığı traktörden 15000 tl zarar etmiş......
ama sizin traktörlerinizde sorun olmayabilir sorunlu olanlar sanırım daha çok m ve e serisi yazdıklarım yanlış anlaşılmasın lütfen

sitede 10 tane kubo kullan ıcısı var ve hepside ziyadesiyle mennun TÜrkiyede satılan traktörlerin 100de 99.9 u nun sahibi memnun 0.01 inin sahibi beğenmedi oda şimdi traktör almak istiyor ve kubota almak istiyor

Çağrı link=topic=50692.msg509042#msg509042 date=1326234312' Alıntı:
bence de bu video fazlasıyla gereksiz olmuş :) ancak m ve r serisiyle kıyaslama yapılırsa daha doğru olacaktır, e serisi bence de tam bir fiyasko.
senin fiys ko dedgin motora 30000 saatte anahtar vurşlmadı 2004 den beri kullanıom bizm orda yergok jd sen neye fiyosko diyon turboyu en iyie serisi ceviriyor bizim orda yakıt denemesi yaptılar

5050e vs tt50

1000lt agrotek turboda tt50 2ltlik mazot surumda 600 lt su artırdı 2lt mazotu bitirdi

jon dere 1000lt agrotek te suarturma dı 1000ltyi bitir di 1.5 lt mazot yaktı

sen bilmeden konusuon sen apbakalım kubo da tümoda vea hattat new hollanda duble gaz ileri giderken geri cekmeyi ne oluyor ben denedim tt55 direk sonuverdi condere 5050e de enseri 3 de gaz vemrden kalkıyor bikere adamlar 50 bg motora tam sekromencli sanzıman koymuslar

bir jcb kepcenin dakkada bastıgı hidrolik debi 101 lt 5050 e nin bastıgı hidrolik debi 71 lt senin o tt50 mıs hattat mıs erkuntmus hidrolik debi 23 24 lt sen ne konusuon ya ben enagır işte kullanıom 3 tane john derem var 5065e milenyo75f ve5080gf suana kadar hepsi cvnavar gibi bizim orda yer gok jd servis arıza için gelmyor 250 saat 500saat rutin bakımlar için geliyor ve ben en agır işte kullanıom ve servislerim baii miz cok ii hizmet veiror siz johndereyi karlıyosunuz ama karalnacak marka deil hele hele e serisi asla karlanacak bir motor deil............

eyup reis33 link=topic=50692.msg642229#msg642229 date=1351315268' Alıntı:
senin fiys ko dedgin motora 30000 saatte anahtar vurşlmadı 2004 den beri kullanıom bizm orda yergok jd sen neye fiyosko diyon turboyu en iyie serisi ceviriyor bizim orda yakıt denemesi yaptılar

5050e vs tt50

1000lt agrotek turboda tt50 2ltlik mazot surumda 600 lt su artırdı 2lt mazotu bitirdi

jon dere 1000lt agrotek te suarturma dı 1000ltyi bitir di 1.5 lt mazot yaktı

sen bilmeden konusuon sen apbakalım kubo da tümoda vea hattat new hollanda duble gaz ileri giderken geri cekmeyi ne oluyor ben denedim tt55 direk sonuverdi condere 5050e de enseri 3 de gaz vemrden kalkıyor bikere adamlar 50 bg motora tam sekromencli sanzıman koymuslar

bir jcb kepcenin dakkada bastıgı hidrolik debi 101 lt 5050 e nin bastıgı hidrolik debi 71 lt senin o tt50 mıs hattat mıs erkuntmus hidrolik debi 23 24 lt sen ne konusuon ya ben enagır işte kullanıom 3 tane john derem var 5065e milenyo75f ve5080gf suana kadar hepsi cvnavar gibi bizim orda yer gok jd servis arıza için gelmyor 250 saat 500saat rutin bakımlar için geliyor ve ben en agır işte kullanıom ve servislerim baii miz cok ii hizmet veiror siz johndereyi karlıyosunuz ama karalnacak marka deil hele hele e serisi asla karlanacak bir motor deil............
sen sadece ilaç atma biraz da başka işlerde kullan JD dünya markası traktörleri on numara ama o motorda o şanzuman olduktan sonra gerisi hikaye sen ne dersen de

bizde tümoyu alırken 5065 i düşündük hindistan dediler orjinal kabinide yoktu ne yapam diye düşündük 7065 i gördük bayide tanıdık bizim fiatada iyi para verdiler tümoda uygun geldi tümoyu aldik şuana kadar pişman etmedi bundan sonrada etmez herhalde :)

Çağrı link=topic=50692.msg643087#msg643087 date=1351596842' Alıntı:
sen sadece ilaç atma biraz da başka işlerde kullan JD dünya markası traktörleri on numara ama o motorda o şanzuman olduktan sonra gerisi hikaye sen ne dersen
yaw gardasim ne bu 5e dusmanligi bea ben mersindeki ilk 5403 aldim 7000 saat enn agir iste calistirdim bir yerine anahtar degmedi tekirdaginda 30000 saat te 5403 gordum yok sanzimani zayifmis nerde zayif 9 3 olmasi biryandan iyi bile hem sinifda ne tt lerde TAM SENKROMENCLİ sanziman var ne baskasinda kusura bakmayinda kullanmadan karaliyorsunuz 5065e var bende bag a gir vur 9 lu patlatmayi arkana bakma bizim koyde 40 tane jd var biri sanzimandan ariza vermedi sanzimani saglam hidrolikine zayif diyorsunuz ben 6ton yuku romokttan cok ama cok az gaz vererek kaldiriyorum ve sunuda diyim bu makine nin sanzimani zayif olsa duble gaz ileri giderken aninda geri cektinizde geri gitmez tt de ayni hareketi yaptim sondu yani kisacasi ben 2004 den beri jd kullaniyorum. kullandigim icin soyluyorum ama siz kullanmadan yok sanzimani zayif yok hidroligi yetersiz kim ne dersr desin KARDAS kimseye allaha sukur yalan borcum yok 2004 denberi jd kullanirim ne hidroliginden ne sanzimanin dan cidi bir sorun almadim bu fanatiklik deil benim kendi kullanim tecrubelrimdir saygilarimla...

eyup reis33 link=topic=50692.msg671016#msg671016 date=1356290010' Alıntı:
yaw gardasim ne bu 5e dusmanligi bea ben mersindeki ilk 5403 aldim 7000 saat enn agir iste calistirdim bir yerine anahtar degmedi tekirdaginda 30000 saat te 5403 gordum yok sanzimani zayifmis nerde zayif 9 3 olmasi biryandan iyi bile hem sinifda ne tt lerde TAM SENKROMENCLİ sanziman var ne baskasinda kusura bakmayinda kullanmadan karaliyorsunuz 5065e var bende bag a gir vur 9 lu patlatmayi arkana bakma bizim koyde 40 tane jd var biri sanzimandan ariza vermedi sanzimani saglam hidrolikine zayif diyorsunuz ben 6ton yuku romokttan cok ama cok az gaz vererek kaldiriyorum ve sunuda diyim bu makine nin sanzimani zayif olsa duble gaz ileri giderken aninda geri cektinizde geri gitmez tt de ayni hareketi yaptim sondu yani kisacasi ben 2004 den beri jd kullaniyorum. kullandigim icin soyluyorum ama siz kullanmadan yok sanzimani zayif yok hidroligi yetersiz kim ne dersr desin KARDAS kimseye allaha sukur yalan borcum yok 2004 denberi jd kullanirim ne hidroliginden ne sanzimanin dan cidi bir sorun almadim bu fanatiklik deil benim kendi kullanim tecrubelrimdir saygilarimla...
0 30000 satteki jd yi merak ediyorum. acaba kaç modelmiş o motor :S

rocky link=topic=50692.msg671022#msg671022 date=1356290362' Alıntı:
0 30000 satteki jd yi merak ediyorum. acaba kaç modelmiş o motor :S
2003 model olabilir ilk gelenlerden cunku nasil gordumu anlatiyim john deere etar tekirdag baisine gitmistim etarin yerinede gittik servisi gezerken 5403 gordum aksa gaz jeneritorlarinin sahibinin ciftliginde baya jd varmis 30.000 saatteki 5403 aksa gaz jeneratorlerinin sahibinin gozumle inanamadim ben 2004 de 5403 aldim 2011 de 5065e aldim o kadar zamanda en agir sekilde 7000 saat yaptirabildim 30.000 saat ve makineye anahtar vurulmamis. o zaman anladim jd nin saglamligini iste keske foto cekme sansim olsaymis.saygilar

hanoğlulu123 link=topic=50692.msg671032#msg671032 date=1356291171' Alıntı:
Bende tekirdağlıyım bize o johnderenin nerede olduğunu söyleyinde bakalım
yerini tam bilemem kardes yalan soyluyecek halimiz yok servisde gordum istersen oradaki baiiye sor.ama sahibi aksa jenaratorlerinin sahibi imis

eyup reis33 link=topic=50692.msg671033#msg671033 date=1356291289' Alıntı:
2003 model olabilir ilk gelenlerden cunku nasil gordumu anlatiyim john deere etar tekirdag baisine gitmistim etarin yerinede gittik servisi gezerken 5403 gordum aksa gaz jeneritorlarinin sahibinin ciftliginde baya jd varmis 30.000 saatteki 5403 aksa gaz jeneratorlerinin sahibinin gozumle inanamadim ben 2004 de 5403 aldim 2011 de 5065e aldim o kadar zamanda en agir sekilde 7000 saat yaptirabildim 30.000 saat ve makineye anahtar vurulmamis. o zaman anladim jd nin saglamligini iste keske foto cekme sansim olsaymis.saygilar
sen 2011 model makineye 7000 saat nasıl yaptırdın :S ne iş yapıyorsunuz kaç dönüm ekiyorsunuz ki

rocky link=topic=50692.msg671042#msg671042 date=1356291716' Alıntı:
sen 2011 model makineye 7000 saat nasıl yaptırdın :S ne iş yapıyorsunuz kaç dönüm ekiyorsunuz ki
yok aga bea ben ilk aldigim 5403 e 7000 saat yaptirdim oda 2004 den 2011 e kadar. simdi 5065 e var valla benim 2 senede 7000 saat yaptirmam imkansizinda otesinde ;D ;D

Çağrı link=topic=50692.msg509042#msg509042 date=1326234312' Alıntı:
bence de bu video fazlasıyla gereksiz olmuş :) ancak m ve r serisiyle kıyaslama yapılırsa daha doğru olacaktır, e serisi bence de tam bir fiyasko.

ben sadece bu yoruma yorum yazma gereği duydum.babam yılların esnaf.yıllardır araç alım satımı yapar.zamanında reno yetkili servisinde 4 yıl çalışmış.eli anahtar tutan ve sadece tutmakla da kalmayan gerçekten aklını fikrini iyi kullanan birisi.yani dicem iyiden kötüden makineden kaliteden anlar.bir kaç yıldır traktörümüzü deyiştirme düşüncesindeydik.marka model olarak araştırma içine girdik.milliyetçi tarafımız ağır bastığı içinde sadece newholland ve erkunt u araştırıyorduk.bir gün mersin tarım fuuarını mersinin eski traktör ustlarından ve gelmiş geçmiş en iyi ustalarından birisi ile ziyaret ettik.babam ve 2 usta arkadaşı saatlerce newhollandı ve erkuntu inceledi.en sonunda jhondere yi incelediler.jhondere ithal bir markaydı ama satan kişiler yıllardır dostlarımız olunca en azından bir çay içme gereği duyduk.bu esna da da ihtiyacımız olan(beygir gücü yönünden) e serisini inceledik.en sonun da fuardan ayrıldık ve sonuç.eğer illa yerli alacaksanız newholland alın ama yok ömürlük olsun sağlam olsun derseniz de kesinlikle jhondereyi ne newholland ile ne de erkunt ile kıyas bile etmeyin dedi.senelerin emekli traktör ustası.her yeri farklı da dökümü bile farklı arkadaş şimdi yalan söylemeye gerek yok adamlar yapmış dediler ki bunu bilmek için de zaten bilim adamı olmaya gerek yok.zaten göz var nizam var.evet sonuç böyle.evet ben şimdi soruyorum bu e serisi fiyasko diyen kardeşim hangi markanın hangi modelini incelemişte e serisi ile kıyaslıyor.e serisinin fiyasko olduğu kanısına nasıl varıyor.en iyi sonuç en iyi karar fuarlarda veriliyor.yan yana bakabiliyorsun.kıyas edebiliyorsun.sorduğun birşeyi unutmadan diyerine de sorabiliyorsun.tarsus jhondere servisinde 5700 saatlerde bir jhondere 5065 e gördüm.şu sizin fiyasko dediğiniz e serilerinden.5700 saat te 2010 model di sanırım.ovada çiftte kullanılmış.çukurovanın sıcaklarında çift süren bir traktör.inanın daha sıfır gibiydi.sadece jant boyaları az biraz incelmiş.oda sürekli çift süren bir traktör olduğundan sanırım.5700 saat.dile kolay.ustaya sordum traktörün durumunu.daha en az rutin bakımlari ile 15 bin saate kadar çok randınamlı bir şekilde gelir dedi.sonra motor istemez yine ama şanzuman sekromeçlerini bi elden geçiririz dedi.daha ne olsun.5700 saati ben kaç yılda yaparım.şimdi tamam yorum yapılsın ama bilip bilmeden de çok fazla ileri gidilmeden yorum yapılsın.e serisi diyer serilere göre her marka da olduğu gibi küçük traktör serilerinde bazı eksikliklerin olması doğrudur kabül edilebilir.maliyet açısından bazı eklemelerden kaçınılması da doğrudur ama bence siz önce e serisini diyer markaların aynı beygirdeki traktörleri ile kıyaslayın ondan sonra yorum yazın.yani diyeceğim güzel kardeşim fiyasko ağır olmuş.

eyup reis33 link=topic=50692.msg671016#msg671016 date=1356290010' Alıntı:

Bu 30000 saat yapma konusunda sıkıntı yok ama anahtar değmeden hiç bir ayar vs. yapılmadan 30 bin saat yapması pek olur yanından gelmiyor..