DEUTZ FAHR AGROFARM 410-420-430 hidrolik hassasiyet ayarı nasıl yapılır?

2014 argofarm 410 var bizdede kollar cok sert servisle görüştük birkac sefer ayarladı kolaylaştırdı bu seferde lift otomata basınca sarı kolu ileri itiyor bi düzen tutturamadık. dediğiniz gibi coğu servis bu kolların nasıl kullandığını bilmiyor.videodaki arka tarafta boşlugunu bıraktınız aparat bizde yok.

sarı kolun ileri itmemesi için aşşağındaki dönen şeyi sıkabilirsiniz belki faydası olur:)
yada arkadaki aşşağı yukarı yönde yükseklik ayarını (gergi mi denir adını bilmiyorum mesela ekipmanın sağa sola yatmasını sağlayan yada düzleştirdiğiniz) çok açmışsınızdırolabilirsiniz o yüzden sarı tepiyodur %80 ihtimalle bundan dolayı

bizde yok dediğiniz aparat hassasiyet mandalından mı bahsediyosunuz?
2014 410 20+20 vitesse 2014 te 1000.4 motorlu (eski same silver 100.4 vs. ile aynı model motora sahip) getirdiler bi ara o traktörden olabilir ve hidrolik sistemi değişik olabilir.

Son düzenleme:
sarı kolun ileri itmemesi için aşşağındaki dönen şeyi sıkabilirsiniz belki faydası olur:)
yada arkadaki aşşağı yukarı yönde yükseklik ayarını (gergi mi denir adını bilmiyorum mesela ekipmanın sağa sola yatmasını sağlayan yada düzleştirdiğiniz) çok açmışsınızdırolabilirsiniz o yüzden sarı tepiyodur %80 ihtimalle bundan dolayı

bizde yok dediğiniz aparat hassasiyet mandalından mı bahsediyosunuz?
2014 410 20+20 vitesse 2014 te 1000.4 motorlu (eski same silver 100.4 vs. ile aynı model motora sahip) getirdiler bi ara o traktörden olabilir ve hidrolik sistemi değişik olabilir.

sabitlemeyi sıkıyoruz ama bir kaç indir kaldırdan sonra dayanmıyor ağır agır kayıyor sarı . servis sarı kolu sıktığı zamanda kollar bizle savaşıyor resmen cok zor hareket ediyor ve arkadaki ekipmanı doğru düzgün indiremiyoruz kaldıramıyoruz ayarsız pat diye indiriyor pat diye kaldırıyor zor hareket ettiği için oluyor. sarı kolu gevşettiği zamanda lift otomat ileri itiyor kolu. 2014 40+40 vites bizimki sizin dediğiniz hassasiyet mandalı bizde yok motorun tam kodunuda bilmiyorum hafta sonu bakarım servisin bize dediği bu hassasiyetini hidrolik kollarının altta motor gövdesine bağlandığı yerden alıyor dedi.senin dediğin yan gerdi kolları galiba onuda servis bize boşta olacak geniş delikli yerlere pimleri takılacak arkadaki ekipman saallanacak mış o şekilde tarıf etti ama bir düzene sokamadık kullanıyoruz ama içime sinmiyor dediğin gibi hassasiyet ayarlanmadan bu traktörler gitmiyor.Serviste bir çözüm bulmuyor kaç sefer dedik.

Ben 2009 dan beri same kullanıyordum bu yıl başı dutuz 430 aldım siz nasıl ayarlıyorsunuz bilmiyorum ama benim same de aynı ayarlanıyordu bu da.
Hassasiyet gerektiğinde nekadar derinlik istersen yeşili o kademeye vaya numaraya getrirsin daha sonrada e lift le indirir kaldırırsın hepsi bu sarı ile bir ayar yapmana gerek yok. sarıda olan bir özellikse pulluk veya ekipman batmadığında en aşaya doğru ittiğinde ekipman batana kadar biraz aşağıya basma özelliği vardır. yoksa sarı kol indirip kaldırmaktan başka bir işe yaramaz .benim bildiğimn bukadar.herkeze hayırlı ramazanlar.

sabitlemeyi sıkıyoruz ama bir kaç indir kaldırdan sonra dayanmıyor ağır agır kayıyor sarı . servis sarı kolu sıktığı zamanda kollar bizle savaşıyor resmen cok zor hareket ediyor ve arkadaki ekipmanı doğru düzgün indiremiyoruz kaldıramıyoruz ayarsız pat diye indiriyor pat diye kaldırıyor zor hareket ettiği için oluyor. sarı kolu gevşettiği zamanda lift otomat ileri itiyor kolu. 2014 40+40 vites bizimki sizin dediğiniz hassasiyet mandalı bizde yok motorun tam kodunuda bilmiyorum hafta sonu bakarım servisin bize dediği bu hassasiyetini hidrolik kollarının altta motor gövdesine bağlandığı yerden alıyor dedi.senin dediğin yan gerdi kolları galiba onuda servis bize boşta olacak geniş delikli yerlere pimleri takılacak arkadaki ekipman saallanacak mış o şekilde tarıf etti ama bir düzene sokamadık kullanıyoruz ama içime sinmiyor dediğin gibi hassasiyet ayarlanmadan bu traktörler gitmiyor.Serviste bir çözüm bulmuyor kaç sefer dedik.
Abi hiç yan kollar sıyırıp bozulup garantiden yenisi geldi mi?
yan koları çok açıyosunuzdur muhtemelen o yüzden sarı kol yerinde durmaz, bizde ilk df yi alınca sarı kol yerinde durmuyodu sonradan fark ettik kolları uzun kullanıyomuşuz.
o yan kolları kayar konumda bizde kullanıyoruz yamuk yerlerde iyi oluyo tırmıkta kazayağında.

Ben 2009 dan beri same kullanıyordum bu yıl başı dutuz 430 aldım siz nasıl ayarlıyorsunuz bilmiyorum ama benim same de aynı ayarlanıyordu bu da.
Hassasiyet gerektiğinde nekadar derinlik istersen yeşili o kademeye vaya numaraya getrirsin daha sonrada e lift le indirir kaldırırsın hepsi bu sarı ile bir ayar yapmana gerek yok. sarıda olan bir özellikse pulluk veya ekipman batmadığında en aşaya doğru ittiğinde ekipman batana kadar biraz aşağıya basma özelliği vardır. yoksa sarı kol indirip kaldırmaktan başka bir işe yaramaz .benim bildiğimn bukadar.herkeze hayırlı ramazanlar.

Olur mu öyle hiç abi:D
Kullanım klavuzunda bile yazıyo gezer konumun sarıdan ayarlandığını
sarının bir yeri hassasiyet

sarının
-en aşşağısı allah ne verdiyse indirir
-ortası gibi yesille birleştiği yer yeşil sarı diş diş olan yer hassasiyet
-üst kısımları sabit seviye

arka kolları uzun şekilde kullnırsanız yanlış
ekipmana göre arkadan yükseklik verilmeli
eğer bu şekilde kullanırsanız içerdeki kollar teper veya çeker
arkası çok aşşağıda olduğu için kollar yerinde durmaz
yani ne diyorum arkası uzun olduğu için içerdeki kolları muhtemelen yukarda kullanıyorsunuzdur
IMG_3692.JPG

bu resimdede kolu hemen hemen tam sıkılmaya yakın
bu şekildeki gibi kolu ayarlayıp içerden derinlik verin
IMG_3691.JPG

Son düzenleme:
arka kolları uzun şekilde kullnırsanız yanlış
ekipmana göre arkadan yükseklik verilmeli
eğer bu şekilde kullanırsanız içerdeki kollar teper veya çeker
arkası çok aşşağıda olduğu için kollar yerinde durmaz
yani ne diyorum arkası uzun olduğu için içerdeki kolları muhtemelen yukarda kullanıyorsunuzdur
Ekli dosyayı görüntüle 12234

bu resimdede kolu hemen hemen tam sıkılmaya yakın
bu şekildeki gibi kolu ayarlayıp içerden derinlik verin
Ekli dosyayı görüntüle 12235

Yok kolları o şekilde uzatmıyoruz hatta sonuna kadar kaldırıyorum ben argofarmaların hidrolik yüksekliği zaten az bu şekilde kullansak arkadaki ekipmanı topraktan kaldırmaz bile, geçenlerde bir şeye daha dikkat ettim kollarla max yüksekliğe kaldırıyoruz daha sonrasında lift otomata basınca hidrolik kollar dahada yukarı kalkıyor arkadakı ekipmanı anlamadım ustamız en son ayarladıktan sonra böyle olmuş. bizim iyi bir ustaya ihtiyacımız var ayarlamasını yapacak yada ben sököcem deneme yanılma yoluyla bişeyler yapacam artık

Yok kolları o şekilde uzatmıyoruz hatta sonuna kadar kaldırıyorum ben argofarmaların hidrolik yüksekliği zaten az bu şekilde kullansak arkadaki ekipmanı topraktan kaldırmaz bile, geçenlerde bir şeye daha dikkat ettim kollarla max yüksekliğe kaldırıyoruz daha sonrasında lift otomata basınca hidrolik kollar dahada yukarı kalkıyor arkadakı ekipmanı anlamadım ustamız en son ayarladıktan sonra böyle olmuş. bizim iyi bir ustaya ihtiyacımız var ayarlamasını yapacak yada ben sököcem deneme yanılma yoluyla bişeyler yapacam artık

Abi senin hidolik aksamında değilde traktörün elektronik olarak sıkıntın var diye tahmin ediyorum, tabiki türkiyedeki servisler elektronikten bi haber olduğu için sorunlar çözülemiyo :(.
SDF nin gezici servisi var , yalnız servise sorma traktörü aldığın yere bayiye sor.
sakın arkasını kendin açma aman diyim abi:)

görkem kardeşim sarıyı ortada tutun diyorsun ama e lift ile tarlada indirip kaldırdığında sarıyı aşaya indiriyor senin dediğin gibi devamlı sarıyla oynayınca traktörün e lift özelliği ne işe yarıyacak boşona olumuş olmuyormu. sen ekipmanı tarlaya soktuğunda derinliği ne seviyede istiyorsan yeşilden ayarla sonra başa geldiğinde elift dümesine bas kalksın kollar sonra sıraya girdiğinde tekrar düğmeye bas aynı hassasiyetle devam et bukadar basit.

görkem kardeşim sarıyı ortada tutun diyorsun ama e lift ile tarlada indirip kaldırdığında sarıyı aşaya indiriyor senin dediğin gibi devamlı sarıyla oynayınca traktörün e lift özelliği ne işe yarıyacak boşona olumuş olmuyormu. sen ekipmanı tarlaya soktuğunda derinliği ne seviyede istiyorsan yeşilden ayarla sonra başa geldiğinde elift dümesine bas kalksın kollar sonra sıraya girdiğinde tekrar düğmeye bas aynı hassasiyetle devam et bukadar basit.

Abi sarı hassasiyet hassasiyeti ayarladıktan sonra sarıya dokunmuyorum,yeşille derinlik veriyorum, düğme (e lift) ile indirip kaldırıyorum
zaten ben sarıyla indirip kaldırıyorum demedim:)
konuyu istersen en baştan oku yanlış okumuşsun heralde.
e lift e basınca sarı hareket ediyosa bir sorun vardır

Sen nasıl ayarlıyosun hala anlamadım ama ben agrofarmları bu şekilde hassasiyet ayarlıyorum böylede devam edicem:D

• Beğen
Tepkiler: yanlız adam

Ben SDF nin Luleburgaz servisiyim arkadaslar

Videodaki anlatim gercekten guzel olmus ve dogruya yakin o sekilde hasasiyet yapar traktor. Ben simdi bi kac soyledigin yanlisi duzelteyim.
Bu videoda sari kolu ayarladiktan sonra yesil kolu yani derinligi degistirdimi hasasiyet ayari degismez demissin ama degisiyor, cunku hid. Blogunun icinde hasasiyet komutuyla yesil kolun komutu ayni duzeneğe bagli birinin ayari degistimi digerinin kide degisir.

İkinci gordugum 410 la 420-430 un hidrolikleri farklidir ayni zamanda arka traksas ta farklidir birbirlerine benzesede .
O yuzden videoda gosterdigin hasasiyet kolu 410 larda daha one dogru ileride ve elle cekip ayarlaya bilecegin bisey degil. Onuda duzelteyim.

Tr deki sdf servislerinin bu konularda eksik kalmasinin 1. Verilen egitimleri tam anlamiyla dinlemedikleri veya anlayamadiklari icindir. 2. Sebebide tarlaya girip demedikleri icindir.

Hid. Konusunda kafaniza takilan baska soru varsa cevaplayayim.

Son düzenleme:
Easy lift e bastigin zaman sari kol asagi iniyor demissin.
Bunun sebebide sari kol la easy lift in pistonunun ayni yere bagli olmasi. Bu agrofarm serisi tr ye geldiginde easy lift uzerlerinde olmuyor bu sister bizim tr de takiliyor. O yuzden boyle sıkıntılar yasaniyor. Cozumde sari kolun fiberlerini biraz sıkacaknizin biraz zor inip kalkcak ama dumgeyle ayar degismeyecek.

Merhabalar [MENTION=12540]madeth[/MENTION] hocam

Öncelikle şunu söyleyeyim yılda şahsi 1000 saate yakın deutzlarla tecrübem olmakta. Teorim yok, pratiğim var.
Bana şu ana kadar hiçkimse şöyle yapacaksın böyle yapacaksın demedi daha doğrusu cevap alamadım yanlış anlatıldı (fabrikadan adam geldi o bile anlatamadı kem küm yaparak...) vs. vs. kendi kendime deneyerek, gözlemleyerek buldum bu ayarları ve halada bu videodaki gibi kullanmaktayım, kullanmaktayız 420 ve 430'u.

410 modeli hakkında haklısınız 410 un sistemi farklıymış bende videoyu attıktan sonra farkettim burada bir abi yazmıştı farkı olduğunu, başlık düzeltilmedi bende modeletöre bildirmedim arada kaynayıp gitti.

Dediğim gibi hala bu anlattığım şekilde hassasiyet çalıştırıyorum; hatta şuanda nadas yapmaktayım.
Siz değerli sdf servisi olarak bir "Hassasiyet Nasıl ayarlanır" üzerine rehber anlatım yaparsanız yazı veya görsel farketmeksizin vede beni bu anlatım tatmin ederse bu videoyu kaldırırım...

• Beğen
Tepkiler: fm188
Yukaridada yazdigim gibi yaptigin video dogru ve guzel detayli aciklamissin ben ufak 1-2 detayi duzeltmek istedim. Yanlis anlasilmak istemem.
İyi calismalar.

Merhaba,

Benim de ufak bir sorum olacak. Cevaplarsaniz sevinirim.

2005 model same silver 110 sahibiyiz. Özellikle ağır yuklu römorku geri geri yanastirirken, pulluk ile sürümde direksiyon çok sertlesiyor, gaz vermeden kolay dönmüyor. Sebebi Ne Olabilir?

Merhaba,

Benim de ufak bir sorum olacak. Cevaplarsaniz sevinirim.

2005 model same silver 110 sahibiyiz. Özellikle ağır yuklu römorku geri geri yanastirirken, pulluk ile sürümde direksiyon çok sertlesiyor, gaz vermeden kolay dönmüyor. Sebebi Ne Olabilir?

Benim 3075 dede aynı sorun var ama Debriyaj balatasını değiştirdiler sonra başladı, Usta hidrolik filitresini değiştirelim devam ederse sorun pompa demişti. Hiç bişey yaptırmadım hala böyle kullanıyorum. Bazen sertleşiyor gaz yiyince düzeliyor.

deutz fahr agrofarm/agroplus serilerinde hassasiyet nasıl ayarlanır anlatmaya çalıştım :)

sdf servisine 2012 yılından beri 3 defa hassasiyet ayarını sormama rağmen hassasiyet ayarını anlatamıyorlar, bende ilk df mizi aldığımızdan beri böyle bir yöntem geliştirdim:)
VİDEODAKİ HASSASİYET AYARI BANA AİT YÖNTEMDİR.
[video=youtube;ls4P6IFU7Q0]https://www.youtube.com/watch?v=ls4P6IFU7Q0[/video]

İYİ SEYİRLER...

Merhaba Görkem senin attığın videoyu açamadım bende tekrar yükleyebilirsen, bizede lazım olacak hassasiyet ayar bilgileri şimdiden teşekkürler...