DEUTZ-FAHR AGROPLUS

[glow=red,2,300]DEUTZ-FAHR AGROPLUS 77 - 87 TEKNİK ÖZELLİKLERİ::[/glow]
TEKNİK ÖZELLİKLER
Marka / model DEUTZ-FAHR / AGROPLUS 77 DEUTZ-FAHR / AGROPLUS 87
Tip Lastik tekerlekli, emniyet çerçeveli, (veya klimalı kabin) çift çeker 4WD
MOTOR
Markası SAME DEUTZ-FAHR (EURO II)
Model 1000 4W7E 1000 4WT5E
Tipi Sıravari, 4 silindirli, su+yağ soğutmalı, EURO II dizel motor Sıravari, 4 silindirli, su+yağ soğutmalı, EURO II turbo dizel motor
Silindir hacmi (cm3) / sayısı 4000 / 4
Mak. güç (HP/kW-DIN) (2000/25/CE) 74 / 54,5 90 / 66,2
Mak. güçte motor devri (dev/dak) 2200
Soğutucu tipi Su + yağ soğutma radyatörü
Susturucu ve eksoz borusu konumu Kaporta altı susturuculu düşey eksoz borulu (kabinlerde kabin kolonu üzerinde)
Gürültü seviyesi, dB(A) 81
Hava filitresi Çift kartuşlu kuru tip
Mak. tork (Nm) 260 377
Mak. torkta motor devri (dev/dak) 1400
Tork yükselmesi (%) 15,02 31,09
Yakıt tank kapasitesi (litre) 90
TRANSMİSYON
Kavrama tipi / komutası Tek diskli, kuru tip, hidrolik merkezle komutalı
Vites sayısı 45 ileri + 45 geri (3 ön seçme, 5 ana vites, 3 kademeli power-shift ile)
Maksimum ilerleme hızı (km/h) 40
Dişli yağlaması Basınçlı transmisyon yağlama Basınçlı transmisyon yağlama, yağ soğutucu radyatörlü
Arka kuyruk mili kavraması / komutası Yağ banyolu çok diskli hidrolik kavrama / butonlu elektrohidrolik komutalı, otomatik
Arka kuyruk mili çıkışı, komutası 540 / 540E / 1000 d/d çıkışlı
FRENLER VE DÜMENLEME
Frenler / komutası Dört tekerlekte etkili yağ banyolu diskli tip / hidrolik komutalı
Dümenleme Bağımsız hidrolik pompalı hidrostatik, yüksekliği ayarlanabilir direksiyon simidi
Dönme açısı (derece) 50
ÖN AKS
Çift çeker kavrama komutası Butonla, elektro-hidrolik komutalı
Diferansiyel kilidi Ön ve arka diferansiyele etkili, elektro-hidrolik komutalı
HİDROLİK KALDIRMA TERTİBATI
Hidrolik servis (damper) çıkışı 4 adet (çift etkili 2 çıkış, çabuk bağlantı sağlayan jaklı)
Arka hidrolik kaldırma komutası Mekanik komutalı Elektro-hidrolik komutalı
Yük kaldırma kapasitesi (kg) 3600
LASTİKLER
Ön 320/70R24 380/70R20
Arka 480/70R30 - 13,6R36 480/70R30
KAPASİTELER
Dişli kutusu ve hidrolik yağı (litre) 41
Soğutucu radyatör kapasitesi (litre) 11
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIKLAR
Toplam uzunluk kaldırma kolları İle (mm) 4201
Toplam genişlik, (mm) 2100
Toplam yükseklik, kabinli/roll-barlı (mm) 2600 / 2525
Minumum toprak aralığı (mm) 405
İlave ağırlıksız ağırlığı (kabinli/roll barlı) kg 3100 / 2950
Dingiller arası mesafe (mm) 2186
Ön iz genişliği (ayarlanabilir) mm 1440 - 1640
Arka iz genişligi (ayarlanabilir) mm 1400 - 1600
STANDARD EKİPMANLARI
Ön ilave ağırlıklar 264 kg (12 adet x 22 kg.) çanta ağırlık
Arka ilave ağırlıklar 172 kg. (4 adet x 43 kg.) disk ağırlık
Döner tepe lambası Orijinal
Sürücü koltuğu emniyet kemeri Orijinal
Ayarlanabilir direksiyon simidi Orijinal
Kabin dikiz ayarı Orijinal
Garanti süresi 2 yıl yada ilk 3000 çalışma saati(hangisi önce tamamlanmış ise)

Ynt: DEUTZ-FAHR AGROPLUS

arkadaşlar bu traktörden alıcaktım son anda vazgeçtim.. valtra aldım... şanzumanı beni çok korkuttu ... bide italyan olması tabiki en büyük etken..

kral59 link=topic=774.msg44017#msg44017 date=1212592600' Alıntı:
arkadaşlar bu traktörden alıcaktım son anda vazgeçtim.. valtra aldım... şanzumanı beni çok korkuttu ... bide italyan olması tabiki en büyük etken..
aralarda power oldugunu bılıyorum balya yaparken ısıne yarardı yanlısmı dusunuyorum

traktörle yolda power shiftlerle vites düşürürken birden yavaşlıyo bu yavaşlamayı frenlerden mi yapıyor yoksa debriyaj balatasından mı bide bu power shiftlrer yarın öbür gün bunlar bir sorun çıkartır mı

*samet* link=topic=774.msg63383#msg63383 date=1218129630' Alıntı:
traktörle yolda power shiftlerle vites düşürürken birden yavaşlıyo bu yavaşlamayı frenlerden mi yapıyor yoksa debriyaj balatasından mı bide bu power shiftlrer yarın öbür gün bunlar bir sorun çıkartır mı
samet bende same var power shift iözellikle balya makinasında çok fazla kullanıyorum,2005 ten beri bi sorun çıkarmadı,ama seninde dediğin gibi debriyajdan mı yoksa şanzımandan mı yapıyo onu bende bilmiyorum,,

*samet* link=topic=774.msg63383#msg63383 date=1218129630' Alıntı:
Gazı çeyrek kadar azaltıp,sonra kullanırsan o tarz bir problem yaşamazsın,eğer bir porblem varsa ya filtre şişmiştir,ya da balatada sorun vardır.Eğer gaz kesmezsen direkt balataya yük bindiği için sorun yaşanabilir.

emeğine sağlık gerçekten iiyi olmuş bunları paylaşman ama birazda kullananlardan bilgi alsak bende 87 almayı düşünüyorumda ikincielinibana yarrdımcı olan arkadaşlar olursa memnun olurum hemi teknik olarak hemde ikinci el varmı bildiğiniz yerlerde bende 266 4x4 266 4x2 ikitane traktör var birini satip büyülteceğiz takas falan olursa şimdiden teşekkürler

fatih DUMAN link=topic=774.msg308114#msg308114 date=1289920433' Alıntı:
arkadaşlar hiçmi bilgisi olan yok bu traktör hakkında veya bilen yokmu
Fatih Bey kardeşim. Çok güzel düşünmüşsünüz traktör büyütmeyi . Bu Deutz Agroplus 87 gerçekten çok iyi bir makinaymış. Gerek yakıtı gerek çekişi , tork yükseltme özelliği ve hatta yoldaki yakıtı aşağı yukarı MF 240 lıklar gibiymiş.Ben de geçtiğimiz yıl döne döne bu makinalardan aradım. Ancak bir traktörün iyi olması sadece bunlardan ibaret değil her ne kadar görünüşte iyi olsa da.... Bunların parça bollukları nasıl bulunduğunuz şehirde, ustası var mı ( bence en önemlisi bu) . Çünkü bir usta ne kadar iyi bir traktörün dilinden anlamazsa hiçbir işe yaramıyor. Sonra bunlar elektronik traktör. Sizi bilmem ama benim bulunduğum bölgede elektronik traktörün e ' sinden anlayacak usta yok. Elektronik aksamlar tez bozulabiliyor ve de pahalı. Ben senin yerinde olsam ( tabi bu benim fikrim daha iyisini bilen daha iyisini söyler) madem yıllardır MF kullanıyorsun MF ' den şaşmam: 398 al , 286 al , 288 al.... Ama bana sorarsan temiz bir 398 lik alırsan hepsinden iyi olur. Parçası bol , ucuz , teferruatı az , ustası bol. Yarın yanıbaşında bir tarla satılmış olsa hemen paraya çevirip anında satarsın. Çünkü prim yapan traktör. Umarım yeterli gelmiştir sana yazdıklarım çünkü bunları taa yüreğimden tüm samimiyetimle yazdım . Unutma derdi çeken bilir. Hekim kim diye sormuşlar 'Başına gelen hekimdir' demişler.Selamlar...