DEUTZ-FAHR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: DEUTZ-FAHR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

1006 link=topic=788.msg324615#msg324615 date=1295079162' Alıntı:
yok kardeş estafurullah..ben 10 yıldır eski model deutz kullanıyorum bi kötülüğünü görmedim ekmek teknem karnımı o doyuruyor kardeş..bende fazla tarlada yok..piyasaya çalışırım..yani tarlada deil her türlü işte çalıştım..benden başka kullananlar kötü diyebilir ama ben kendimi bilirm eğer sende darıldıysan kusura bakma kardeş..sana şunu söliyim evet trde deutz tutulmuyor ama avrupada en çok tutulanların içinde..
yok yok darilmadim kardesim ;) ALLLAH im sana gönlundeki deutz un yenisini nasip etsin diyeyim ozman ;)anlş-*s

herkese slm lar arkadaşllar buradaki amaç elbette bilgi paylaşımı deutz un türkiyede az olmasının en büyük sebebi türkiyeye belli dönemlerde ital edilip daha sonra italatının kesilmesidir son yıllarda şahsuvaroğlu tekrar bu markayı türkiyeye kazandırdı kimse yalnış anlamasın benim marka takıntım falan söz konusu değil ama 30 yıl kapımda sorunsuz hizmet vermiş 2 tane makinadan sonra bu bildiğimide insanlarla paylaşmalıyım sanırım bizim kullandığımız 6206 ve 6806 modelleri idi her yıl ortalama 1000 dönüm kadar yer işlenirdi bu makinalarla ve şu kadarını söyleyeyim bu makinalar 25,yılın sonunda rektefiye edildi inanın buda sırf biz istedik diye yoksa makinalarda anormal bir durum söz konusu değildi ve bu süreçte sırf güç sırf yeni diye aldığımız bir çok tutulan marka ve model traktörde gelip geçti ama inanın bunlar deutz un tadını hiç vermedi en son 2007 de tl100a ve 2009 da ikinci makina olarak td 65dt aldık şuan 2sinide sattık ve allah nasip ederse yeni deutzlardan almayı düşünüyoruz .bakalım makinaları alıp kullanınca edindiğimiz tecrübeleri sizlerle seve seve paylaşacağım herkese hayırlı günler bereketli hasatlar saygılar

yolcu23100 link=topic=788.msg327319#msg327319 date=1295636201' Alıntı:
herkese slm lar arkadaşllar buradaki amaç elbette bilgi paylaşımı deutz un türkiyede az olmasının en büyük sebebi türkiyeye belli dönemlerde ital edilip daha sonra italatının kesilmesidir son yıllarda şahsuvaroğlu tekrar bu markayı türkiyeye kazandırdı kimse yalnış anlamasın benim marka takıntım falan söz konusu değil ama 30 yıl kapımda sorunsuz hizmet vermiş 2 tane makinadan sonra bu bildiğimide insanlarla paylaşmalıyım sanırım bizim kullandığımız 6206 ve 6806 modelleri idi her yıl ortalama 1000 dönüm kadar yer işlenirdi bu makinalarla ve şu kadarını söyleyeyim bu makinalar 25,yılın sonunda rektefiye edildi inanın buda sırf biz istedik diye yoksa makinalarda anormal bir durum söz konusu değildi ve bu süreçte sırf güç sırf yeni diye aldığımız bir çok tutulan marka ve model traktörde gelip geçti ama inanın bunlar deutz un tadını hiç vermedi en son 2007 de tl100a ve 2009 da ikinci makina olarak td 65dt aldık şuan 2sinide sattık ve allah nasip ederse yeni deutzlardan almayı düşünüyoruz .bakalım makinaları alıp kullanınca edindiğimiz tecrübeleri sizlerle seve seve paylaşacağım herkese hayırlı günler bereketli hasatlar saygılar
yolcu kardeş benimde elimden her marka geçti..inan ki deutz un tadı çok başka.traktöre hastayım diyebilirm..kim ne derse desin benim için vazgeçilmez hele 6806 lar türkiye şartlarında çok motordan üstündür...

öncekiler hep el emeğidir şimdi montaj bandına çıkan yalan yanlış piyasaya sürülüyor sağlamlık tabik eskisi kadar olamaz ama şimdi iş gücü yüksek makinalar üretiliyor aslında olması gereken ne biliyormusunuz o zamanki kalite ve şimdiki teknoloji sonuç ömürlük makinalar olurdu ama nerde.....