Disc harrow-diskaro (DİSK tiltler) öneriniz hangisi

Kalite derken azimden matristen artisi eksisi ne bks aysan kultivator cok gordum bi fark yoktu digerlerinden farki disk tillerde merakimiz oldu anlatirsaniz bilgileniriz lutfen
Şase kalitesini, dinamizmini, kendinden yaylı olmasını diğer markalarda göremedim açıkçası. Ben sadece tavsiyede bulunuyorum karar vermek sizin işiniz.

Şase kalitesini, dinamizmini, kendinden yaylı olmasını diğer markalarda göremedim açıkçası. Ben sadece tavsiyede bulunuyorum karar vermek sizin işiniz.
Benim merakımda tarlada nohut mercimek yeri bozumunda gerekse pulluk sonrası tarlada ot kesmesinde kullanmak bakımından tarlada işcilik traktörle uygunluk bakımladından tekerli goble mi tercih edilmeli yoksa bagımsız askılı yaylı olan goblelrmi

Benim merakımda tarlada nohut mercimek yeri bozumunda gerekse pulluk sonrası tarlada ot kesmesinde kullanmak bakımından tarlada işcilik traktörle uygunluk bakımladından tekerli goble mi tercih edilmeli yoksa bagımsız askılı yaylı olan goblelrmi
Traktörünüzün arka hidrolikleri kuvvetli ise ve ön kaldırma durumu olmazsa tabiki askılı olanı tavsiye ederim. Diğeri tekerli olduğu için küçük arazide dönüş sıkıntısı yaratabilir.

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci
Çorum birlik makina farkli yay sistemi
Screenshot_2019-09-16-10-21-52.jpg

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Hidrolik basınçla esneyen pulluklar 90-150 bar basınç aralığında çalışıyor, yayların sertlik katsayıları farklıdır, malzemenin cinsine göre farklı esneklikleri olur, yay boyu uzadıkça esneklik katsayısı azalır, çalışma şekline göre 25 cm civarları yay kullanmak mantıklı duruyor, siz bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Her tarim aletinin bir calisma hizi var sazimanlida olsa mibzeri 7-9km hizda kullanmali pulluk 5-6.5 km hiz aysan dedigimiz kultivator 7-10km hiz demekki disk tiller de bu hizli islemede calisan bir alet efe tarim makinalari yenilikleriyle tarimimiza katki saglayacaktir destek olacaktir ancak 2017 de kurulmasi sebebiyle yeni olusu sahsimda biraz duraksama yaratiyor

Endişelenecek birşey yok firma sahibi Mehmet Akkın daha benzer firma olan azim firmasından ayrılma. Efe markası disk açısı olarak azim e göre daha fazla açılı

Benim göstermek istediğim cekilir tip disk tillerin daha iyi olusu marka arastirmak lazim
fakat calisma hizi konusunda demek istedigim traktorler yuksek hızlarda vites secimi daraliyor cvt sanjiman yada bol takviye bucuklu sanjiman olmasi lazim

Neye kime göre çekilir. Arazi yapısına göre konuşmak gerekir. Yıllarca çekilir Goble kullandık küçük arazide dönemedik köşeleri süremedik düzde zıpladık rampada eşindik. Askı tip sistemde bu sorunlar ortadan kalktı son 5 yıldır azim kullandım traktöre büyük bir ekipman kullanmama rağmen çok verimli İşler çıkarttı

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci
Endişelenecek birşey yok firma sahibi Mehmet Akkın daha benzer firma olan azim firmasından ayrılma. Efe markası disk açısı olarak azim e göre daha fazla açılı
Acisi mukemmel efe markasi aci olarak matrise benziyor mehmet bey azim firmasinda cok malzeme satti bilgisi mukemmel yenilikler olarak daha da yenilik yapacaktir tek cekince yeni firma olarak bayii ve servis agi bunlarda bi kac zamana oturursa iyi olacaktir

Acisi mukemmel efe markasi aci olarak matrise benziyor mehmet bey azim firmasinda cok malzeme satti bilgisi mukemmel yenilikler olarak daha da yenilik yapacaktir tek cekince yeni firma olarak bayii ve servis agi bunlarda bi kac zamana oturursa iyi olacaktir

Şuan bu tip ekipmanlarda yedek parça sorunu yaşanmıyor. Demir aksamlar sanayi işçiliği mümkün rulmanlar ne olursa olsun piyasada bulunuyor. Kendim makinacıyım bu ürünlerin rulmanları da hemen bulunabilir parçalar efe farklı olarak kuru tip kullanıyor ama tedarikleri çok hızlı [emoji1360]

Neye kime göre çekilir. Arazi yapısına göre konuşmak gerekir. Yıllarca çekilir Goble kullandık küçük arazide dönemedik köşeleri süremedik düzde zıpladık rampada eşindik. Askı tip sistemde bu sorunlar ortadan kalktı son 5 yıldır azim kullandım traktöre büyük bir ekipman kullanmama rağmen çok verimli İşler çıkarttı
aynı disk diller traktör üstüne binmeceyecek kendi lastiğinde gezecek dönülemeyen durumda hemen lift ile havaya kalkar gerçi 10 metre tarla eni dönmek için yeterli zaten tarlası daha dar olan adamın böyle traktör ve malzemelerle işi olmaz

aynı disk diller traktör üstüne binmeceyecek kendi lastiğinde gezecek dönülemeyen durumda hemen lift ile havaya kalkar gerçi 10 metre tarla eni dönmek için yeterli zaten tarlası daha dar olan adamın böyle traktör ve malzemelerle işi olmaz

Kullanıyorsanız ve memnunsanız sorun yok. Biz kullandık arazimiz rampa, tırmanırken sorun oluyor uzun gövdeli ekipman. Bu yüzden ve zıplatma sebebiyle tüm markalar askı tipe geçiyor