(DIY) ESKİ MERDANENİN HİDROLİK ÇEKİLİ YAPILMA ÇALIŞMASI VE BOYANMASI 2020...!!!

(DIY) ESKİ MERDANENİN HİDROLİK ÇEKİLİ YAPILMA ÇALIŞMASI VE BOYANMASI 2020...!!!

8-22/03/2020

Arkadaşlar geçtiğimiz ay eski merdanemiz üzerinde modifiye ve geliştirme çalışması yaptık. Merdanemiz askılı ve çekili olarak kullanılabilen modellerdendi. Fakat tarlalar parçalı olduğu için sürekli askılı olarak kullanmaktaydık. Bu yüzden de birkaç sefer çeşitli yerlerinden kopmuştu. Kaynatıp devam etmiştik. Ama traktörlerinde hidrolik sistemine zarar vermeye başladı. Bizde elimizde ki hurda malzemeleri kullanarak merdaneyi hidrolik olarak çekili yaptık. Öncelikle şuan yoğun olarak kullanmadığımız çekili goblenin pistonunu aldık. Elimizde daha önce hurdaya çıkardığımız eski çekili mibzerden söktüğümüz, çeki, tekerlek gibi malzemeleri de kullanarak ortaya çekili bir merdane çıkardık. Tüm işçilik kendi çiftliğimizde yapıldı. Sadece dışardan civataları ve mili temin ettik. Geri kalan tüm malzeme hurdalığımızdan kullanıldı. Kaynak ve montaj işleri bittikten sonra merdaneyi komple taşlama ya flap disk takarak zımparaladım. Daha sonra üzerine astar olması bakımından antipas uyguladım. Bir sonraki adım olarak merdane dişlerini parlak siyah endüstriyel boya ile boyadım. Jantları ise metalik gri ile boyadım. En son olarak geri kalan şase kısmını da akrilik MF kırmızı boya uyguladım. Belki ileride aynı ebatlarda ucuz yollu bir merdane bulursak katlanır olarak daha da büyütmeyi planlıyoruz. Şimdi sizleri uygulamadan fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum. Umarım beğenirsiniz...

alipasalierkan...............;)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

On numara olmuş eline sağlık
benimde en sevmediğim şey tarlaya git çekiye al tarla bitti hidroliğe tak anca sök tak yapıyoz

Benimde aklımdan geçti böyle bişey yapmak ama direk çekili şöyle 5-6 metre bi merdane almak geçiyor içimden

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Yorumlar için sağolun arkadaşlar.....;)

Elinize, emeğinize sağlık.
Evde kal günlerini oldukça iyi bir şekilde değerlenirmişsiniz, tebrikler.
Kendi çapımızda birşeyler yapıyoruz. Vakit geçmiyor yoksam.

On numara olmuş eline sağlık
benimde en sevmediğim şey tarlaya git çekiye al tarla bitti hidroliğe tak anca sök tak yapıyoz

Benimde aklımdan geçti böyle bişey yapmak ama direk çekili şöyle 5-6 metre bi merdane almak geçiyor içimden
Bizim de içimizden geçiyor. Ama bir merdane olmuş 25-27 Bin TL. O kadar para verip sene de 2-3 gün kullanmak. Pek mantıklı gelmiyor.

Eline sağlık Erkan kardeşim, ne zamandır düşündüğüm bi tadilatdı senin projeden faydalanacağız artık.
Yardımcı olabildiysek ne mutlu.

Erkan hayırlı olsun mala bakıyon heaa [emoji2]
Bakarsan bağ, bakmazsan dağ demişler Volkan...:D

Eline sağlık çok güzel olmuş güle güle kullan
Eywallah sağolasın...