Dizel Toyota Corolla mı LPG li Avensis mi

öncelikle iki ayrı yakıtla uğraşıyorsun. hem benzin hem gaz alıyorsun aslında ekonomi olarak çok da bir şey fark etmiyor. muayenler de sıkıntı çıkıyor . ikide bir kural değiştirebiliyorlar. ben de ki gfi marka sistem var şu anda en iyi sistem diyebilirim (aracımın silindirli olmasından dolayı). lakin aracımı satıp dizel almayı düşünüyorum.
Allan gönlüne göre versin inşaalah.

Peki lpg li araçta km de kaç kuruş yakıyor?

12-15 bin km arası
Bende scenic 2 vardı benzin LPG illaki sorun yaşıyordum bazen bezin ile gidiyordu otomatik geçmiyordu. Sonra benzin bitip yolda kaldığım oldu. 4-5 defa yolda kaldıktan sonra LPG düğmesine basılı tutularak LPG ile aracın çalışacağını öğrendim. Sonra scenic 3 dizel aldım. 4 yıldır harbi rahattım. Ben LPG işini sorun etmiyordum ama arabayı hafta için eşim kullanıyordu. Ben 5 kere yolda kalmışsam eşim 25 kere yolda kaldı bayanlar böyle durumlarda stresli oluyor. LPG li araci 6 yıl kullandık fakat bir türlü alışamadık.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Sağol Sacit hocam. Corolla nin hangi yönleri ve ya özelliklerini seni memnun etmedi? Hangi donanım paketini kullandın, düz vites mı manüel miydi?

Sırasıyla comfort/comfort extra/elagant manuel vites kullandım. Başıma hiç gelmedi ama bahsettiğin serilerde kronik turbo sorununa bağlı yağ yakma problemleri oldukça fazla yaşandı. Yani alacağın araç şansa kalmış.Zamanında bazılarını servis çağırıp garantiden turbo değişimi yapmış. Ancak muhtemelen sorun yaşamayanlar servise gitmemiştir.
Araç çok ekonomik ve ısındıktan sonra oldukça sessiz. Ancak 90 bg az geliyor.
Avensis kullanan arkadaşlar iyi bir lpg kiti takılmışsa oldukça memnun. Avensis motoru
atmosferik 132 bg.
Kısaca sürüş konfor süspansiyon olarak avensis derim. Bununla beraber hangisi daha hızlı satılır dersen tabiiki corolla...

• Beğen

Fluance 110 luklarıda baya atak bir araç corllanın bu gibi yanlarını hiç duymamıştım.1.5 dci 110 hp iyi bir motor yakıtıaz.büyün araçlarında var , nissan bunu kullanıyor

• Beğen
Bende scenic 2 vardı benzin LPG illaki sorun yaşıyordum bazen bezin ile gidiyordu otomatik geçmiyordu. Sonra benzin bitip yolda kaldığım oldu. 4-5 defa yolda kaldıktan sonra LPG düğmesine basılı tutularak LPG ile aracın çalışacağını öğrendim. Sonra scenic 3 dizel aldım. 4 yıldır harbi rahattım. Ben LPG işini sorun etmiyordum ama arabayı hafta için eşim kullanıyordu. Ben 5 kere yolda kalmışsam eşim 25 kere yolda kaldı bayanlar böyle durumlarda stresli oluyor. LPG li araci 6 yıl kullandık fakat bir türlü alışamadık.
Ben hiç LPG li araç kullanmadım, Bazı zorlukları vardır mutlaka.
Lpg de ki yakıtı nasıl?
Örneğin fabrika verilerine göre 100 km de 10 lt benzin yakıyorsa 100 km de kaç lt lpg tüketiyordu?

Sırasıyla comfort/comfort extra/elagant manuel vites kullandım. Başıma hiç gelmedi ama bahsettiğin serilerde kronik turbo sorununa bağlı yağ yakma problemleri oldukça fazla yaşandı. Yani alacağın araç şansa kalmış.Zamanında bazılarını servis çağırıp garantiden turbo değişimi yapmış. Ancak muhtemelen sorun yaşamayanlar servise gitmemiştir.
Araç çok ekonomik ve ısındıktan sonra oldukça sessiz. Ancak 90 bg az geliyor.
Avensis kullanan arkadaşlar iyi bir lpg kiti takılmışsa oldukça memnun. Avensis motoru
atmosferik 132 bg.
Kısaca sürüş konfor süspansiyon olarak avensis derim. Bununla beraber hangisi daha hızlı satılır dersen tabiiki corolla...
Sacit hocam, çok teşekkür ederim.
Turbo değişimi yapılıp yapmadığını yetkili servisten öğrenebiliriz belki.
Avensis teki 1.6 benzinli motor ile corolladaki benzinli 1.6 motor aynı sanırım. Avensis corolla ya göre daha ağır olduğu için performansi biraz düşük diye okudum ancak binip kullanmadim.
Ikisi arasındaki farkı görmek için bir test sürüşü yapmak lazım sanırım.

Ben hiç LPG li araç kullanmadım, Bazı zorlukları vardır mutlaka.
Lpg de ki yakıtı nasıl?
Örneğin fabrika verilerine göre 100 km de 10 lt benzin yakıyorsa 100 km de kaç lt lpg tüketiyordu?
Scenic 2 otomatik vites ağırlıklı şehir içi kullanım 10 lt 11 lt den aşağı inmiyor. Benzin LPG aynı sadece benim kullandığım yıllarda LPG çok ucuzdu dolayısı ile avantajlı idi. Otomotik vitesi 4 kademe idi uzun yolda 120 den sonra vites istiyordu. Yanliz araç çok konforlu ilk defa araç alacak çocuklu ailelere scenic 2 yi tavsiye ederim. Scenic 3 dizel otomatik te yakit şehir içi 6-7 lt arası şehir dışı 4.5 ile 6 lt arasi hıza göre değişiyor.

• Beğen