Dünyanın en hızlı LCD TV'si !LG, yeni LCD televizyonunu ile iddialı geliyor. İşte karşınızda dünyanın en hızlı LCD TV'si.

Hız rekoru sadece yarış pistlerinde kırılmıyor. Teknolojinin büyük bir ivme kazandığı çağımızda hız hemen hemen her alanda önem taşıyor; hatta televizyonlar da bile. LG'nin tanıtmış olduğu bu 480 Hz televizyonun önemi de buradan kaynaklanıyor. LG, daha önce satışa sunmuş olduğu 240 Hz televizyonların resim yenileme hızını tam iki katına çıkartarak, bir saniye içerisinde tam 480 resim göstererek görüntünün çok da net olmasını sağlamayı başardı.

Bu LCD televizyonun görüntü kalitesini arttıran sebeplerin başında 480 Hz olması geliyor ama özellikler bununla sınırlı değil. Kullanılan yeni teknoloji aynı zamanda daha fazla kontrast ve çok daha geliştirilmiş bir parlıklık seviyesine de imkan tanıyor. Üstelik yeni LCD TV, tüm bunları yaparken daha az enerji harcıyor. Tüm bu son derece ilgi çeken özelliklere sahip televizyon ABD'deki Tüketici Elektroniği Fuarı'ında gösterilecek ama teknoloji hırsızlığına karşı işini sıkı tutan LG, yeni LCD'sini sadece kabul edilen ziyaretçilere fuar alanında değil, Las Vegas'ta bir otel özel ve güvenli bir salonunda yapacak.

(ALINTI)
 

Benzer Konular