Ekipman Seçimi - İzli Mibzer - Pulverizatör (Holder) - Fırfır

Selamün aleyküm,

Nasip olursa ileri yönelik izli mibzer, pulverizatör ve fırfır almaya düşünüyoruz. Burada en önemlisi mibzer tabiki, mibzer kaç ayaklı olmalı? Holder kanatlar kaç metre olmalı, litre ne olmalı? Fırfır kaç kg (lt) olmalı, tek disk mi çift disk mi?

Bunları şu yüzden soruyorum, bu 3 alet birbirine uyumlu olmalı ki izli ekimin bir anlamı olsun. Forumda izli ekim yapanların seçimi nasıl?

Selamün aleyküm,

Nasip olursa ileri yönelik izli mibzer, pulverizatör ve fırfır almaya düşünüyoruz. Burada en önemlisi mibzer tabiki, mibzer kaç ayaklı olmalı? Holder kanatlar kaç metre olmalı, litre ne olmalı? Fırfır kaç kg (lt) olmalı, tek disk mi çift disk mi?

Bunları şu yüzden soruyorum, bu 3 alet birbirine uyumlu olmalı ki izli ekimin bir anlamı olsun. Forumda izli ekim yapanların seçimi nasıl?
A.s eğer 3 metre Ekim makinası alırsanız 15 metre kollu ilaç makinesi almalısınız 4 metre makineye 16 metre kollu çift diskli makine gider 70cm de olması gerekir disklerin 16 metre atar

A.s eğer 3 metre Ekim makinası alırsanız 15 metre kollu ilaç makinesi almalısınız 4 metre makineye 16 metre kollu çift diskli makine gider 70cm de olması gerekir disklerin 16 metre atar
3 e 15
4 e 16

Birbirinin katları anladığım kadarıyla, peki 3 e 12 olur mu misal? Ayrıca marka tavsiyeniz var mıdır? Yada kullandığınız ürün

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
3 e 15
4 e 16

Birbirinin katları anladığım kadarıyla, peki 3 e 12 olur mu misal? Ayrıca marka tavsiyeniz var mıdır? Yada kullandığınız ürün
Olur izi 5 te birakmazsin 4 ye bırakırsın ben bu yıl aldım benim Ekim makinası Eroğlu 3 metre 5. turda iz bıraktım ekerken fakat ilaç makinesi 16 metre benim şimdi sondaki birer adet i aç kapa yapicam gübre makinesi de 1200 kg oda 16 metre atıyor 540 devirde onu biraz daha düşük devirlerde kullanırsam 15 atar marka tavsiyesi bölgede en çok ne kullanılıyor ona göre alın derim yedek parça vs için

Olur izi 5 te birakmazsin 4 ye bırakırsın ben bu yıl aldım benim Ekim makinası Eroğlu 3 metre 5. turda iz bıraktım ekerken fakat ilaç makinesi 16 metre benim şimdi sondaki birer adet i aç kapa yapicam gübre makinesi de 1200 kg oda 16 metre atıyor 540 devirde onu biraz daha düşük devirlerde kullanırsam 15 atar marka tavsiyesi bölgede en çok ne kullanılıyor ona göre alın derim yedek parça vs için
Çok teşekkür ederim, Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın İnşaAllah

Hocam ben böyle bir ekipman alacak olsam tek diskli 3 metre irtem mibzer alırım. Pulvarizatörü 15 metre alırım. Fırfırı da çift diskli alırım. Çok uyumlu bir sistem olur.
Hocam traktörü aldık hayırlısıyla, sıra yavaş yavaş diğer ekipmanlara geliyor. 3 metre ile 4 metre arasında acaba fiyat farkı nasıl? Birde aklıma geldi, hani bilmediğimden soruyorum bu elektronik iz bırakmalı mibzerler çekilir tip mi oluyor? Yoksa hidrolik bağlantı lı mı oluyor?

Ek olarak mibzer tek diskli düşünüyorum, tabi bunların yanında maliyette önemli ;)

Son düzenleme:

Hocam burada önemli olan mibzer o yüzden ona çok önem ver traktörünün markası modeli nedir bilmiyorım ekili alanını bilmiyorum ama irtem mibzeri olan birisine yer ektirdim tek diskli makina mükemmel ben senin yerinde olsam düşünürdüm onu. Kollara takılan modelini tercih ederdim.
Hocam yaklaşık 200 dönüm yer var, alet ekipman için araştırma yapıyorum. Bu sene gübre serperken, üst üste geldi mi, birbirine yetişti mi insanın aklına takılıyor. Araştırınca iz bırakmalı mibzer duydum, okuyunca çok mantıklı geldi. İlaç, gübre çok rahat olur

Bende 3 m irtem tek diskli asılır mibzer var.6 turda iz bırakıyor.18 m parlayan marka 1000 lt ilaçlama makinası ve gaspardo zeno 18 m fırfırla birlikte kullanıyorum.Uyumları çok iyi.İmkanın varsa tavsiye ederim.Ama gaspardoda yedek parça çok pahalı.Onun yerine yerli modelleri düşünebilirsin.Ekipmanın İş genişliği ne kadar fazla olursa avantajı da o ölçüde artar.

Bende 3 m irtem tek diskli asılır mibzer var.6 turda iz bırakıyor.18 m parlayan marka 1000 lt ilaçlama makinası ve gaspardo zeno 18 m fırfırla birlikte kullanıyorum.Uyumları çok iyi.İmkanın varsa tavsiye ederim.Ama gaspardoda yedek parça çok pahalı.Onun yerine yerli modelleri düşünebilirsin.Ekipmanın İş genişliği ne kadar fazla olursa avantajı da o ölçüde artar.

Güzel günlerde kullanın İnşaAllah

Yerin 200 dönüm ise iş genişliği daha az olan ilaçlama ve gübreleme makinası da işini görür.
Hocam benim aklımdan geçen 15 metre, 600 yada 800 litre geçiyor ama fikirleri merak ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Ergül
Senin için ideali 3 metre mibzer 800 litre 15 kollu ilaçlama mak. 800 litre çift pervaneli fır fır
Ben olsam mibzerde irtem ilaçlama da parlayan fır fırda da irtem tavsiye ederim
Aynen hocam dün akşam baktım İrtem 3 metre mibzer 23 ayaklı oluyormuş, tam ideal.

Yalnız birşeyin cevabını tam alamadım, elektronik iz bırakmalı mibzer hidrolik (yan kol) bağlantısıyla çalışıyor değil mi? Yoksa çekilir tipleri de var mı?

Bu haftasonu Urfa'da fuar var, İnşaAllah gidip yerinde görmeyi düşünüyorum

Geçen iz bırakma tertibatlı mibzerler için firmalarla telefonla görüştüm, sadece fiyat öğrenmek için... fiyatlar ateş pahası

İrtem 3 metre mibzer 39.800, elektronik iz bırakma 3.000

Özduman 3 metre mibzer + iz bırakma = 35.500

Özdöken 3 metre mibzer 29.700 + iz bırakma 2.500