Ekmesi mantıklı ürünler

Bu seneki açıklanan fiyatlara göre Tanelik mısır ekmek mi Silajlık mısır ekmek mi mantıklı olur iki ürünede hakkınca bakılıp harcaması yapılacagı göz önünde bulundurulursa..
Pancarıda ekleyecektim ama işçiliği hassas ve çok hakim olmadığımız bi ürün olduğu için listeye dahil etmiyorum

Koca forumda kimsenin mi fikri yok bi maliyet hesabı yapıp yardımcı olacak :)
Kim, nasıl fikir yürütebilir ki? Bir kararla, tek bir gecede kimin neyi kaçtan kime satacağına karar veriliyor. Bir ay içinde mazot fiyatı iki katına çıkıyor. Yıl başında zamlanır endişesiyle bahar gübresini alan çiftçi, gübre zamanı geldiğine yarıya düşürülen fiyatlarla zarar ediyor. Her türlü girdi maliyetinin katlanarak arttığı bir zamanda hasatta geçen yıldan daha düşük fiyatlarla karşılaşılıyor. Böyle bir keşmekeşte hiç kimse anlamlı bir tahmin yürütemez, hesap yapamaz.

Kim, nasıl fikir yürütebilir ki? Bir kararla, tek bir gecede kimin neyi kaçtan kime satacağına karar veriliyor. Bir ay içinde mazot fiyatı iki katına çıkıyor. Yıl başında zamlanır endişesiyle bahar gübresini alan çiftçi, gübre zamanı geldiğine yarıya düşürülen fiyatlarla zarar ediyor. Her türlü girdi maliyetinin katlanarak arttığı bir zamanda hasatta geçen yıldan daha düşük fiyatlarla karşılaşılıyor. Böyle bir keşmekeşte hiç kimse anlamlı bir tahmin yürütemez, hesap yapamaz.
Doğru diyorsun artık bende işin içinden çıkamadım sorayım dedim az çok hesaba göre maliyete dahi kurtarmıyor

• Beğen
Tepkiler: bunny01 ve Endaz