elektrik kesintisi

Ynt: elektrik kesintisi

6c4787ae8930fdd5953b8ca9bdb72c5e.jpg

son çare böyle olacam

ORION link=topic=82924.msg988409#msg988409 date=1427821515' Alıntı:
Ali abi ah mı ettin ne yaptın şuan burada gitti elektirikler hiç hoş değil :) 3 gün gelmeyecek falan gibisinden söylentiler duydum doğru mudur şuanda modemi batarya ya bağladım pcde son kalan şarjım la yazıyorum
Bir dizide veya filmde olsa çok önemli bir mesaj bırakırlardı ben de hayatın sırrını verem gitmeden

Mutlu olduğunuz yerden 1 cm kenara ayrılmayın ;)
Şehir merkezinde elektrikler var sizin orada bir sorun var galiba Mustafa.

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek bu olsa gerek.

Yarın elektriğimiz yetmiyor nükleer santral kuralım mı diye oylama yapılsa %80 evet alır.

Teiaş ın yaptığı açıklamada adanadaki bi santralin devreden çıkması ile dağıtım sisteminin kademeli olarak göçtüğü söylenmiş kısaca.

Bir santral devreden çıkarsa planlı kesintiler yapılır sistem dengelenir. Ülkenin şalteri kapatılmaz ki başka bir plan yoksa !!!

eeemreee link=topic=82924.msg988421#msg988421 date=1427823426' Alıntı:
6c4787ae8930fdd5953b8ca9bdb72c5e.jpg

son çare böyle olacam
lan çok iyimiş yahuu :)

nailyetek link=topic=82924.msg988430#msg988430 date=1427824898' Alıntı:
onu bunu boşverin elektrik var, netin hızı düşmüş saat 3 ten beri düzelmedi :(
Nail abi bende şu 10 dkdır şu koyun gütmede çoban derdine son konusundaki video izlemeye çalışıyorum 58 snlik videoyu 15 dkdır izleyemedim :D

ORION link=topic=82924.msg988450#msg988450 date=1427826780' Alıntı:
lan çok iyimiş yahuu :)

Nail abi bende şu 10 dkdır şu koyun gütmede çoban derdine son konusundaki video izlemeye çalışıyorum 58 snlik videoyu 15 dkdır izleyemedim :D
Bende baktım konuyada izlemek için niyetlenmedim bile, Volkan ın resimlerden sadece biri açıldı 5 dk. da :)

Vala kimse yanlış anlamasin ben bir türkiye vatandaşı olarak utandım Allah etmesin bir savaş olsa devlet olarak ne yaparız herkes biliyorki artık savaşlar askerle kazanilmiyor bir ülkenin bir arıza veya siber saldırıda 60 70 vilayetinde elektriği gidiyorsa demeki acınacak haldeyiz Bu konularda hepimizin düşünmesi lazim

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=82924.msg988455#msg988455 date=1427827224' Alıntı:
Yılmaz bey ,nasıl olsa eletrikler geldi artık.sormak istediğim walking dead ' ın seni sezon bölümleri ne zmn başlar sence. tesadüf bi izlemeye başladım .aba tutku oldu zıkkım valla.

Abi dün 5. Sezonun finali oynadı. Bizimkiler alexanda ' ya adam akıllı çöktü. Sezon bitti.

Dizi kanal ile yeni sözleşme imzaladı. Yani en az 2 sezon daha devam edeceği garanti. 6. Sezon Ağustos 2015 ' te başlıyor.

101b1smarch link=topic=82924.msg988467#msg988467 date=1427828034' Alıntı:
Bırak arkadaş film izlerken bir kola cips falan açardım.O walking dead a başladıktan sonra iştahım bile azaldı ya :)
benim içim kaldırmadı yaa hala aklıma geldikçe midem bulanıyo hatta bi caps vardı
'ekmekle yemezseniz doymazsınız' yazmışlar ona çok gülmüştüm :D aynı zamanda içimide fena karıştırdı .D

1. Etki : Nüfus patlaması :D
2. Etki: Enerjide dışa bağımlıyız nükleer şart :D ( Yalnız memlekette bir tek Van ' da elektrik vardı onu da İran ' dan alıyorlarmış :D )

Arkadaş, yalnız ben mahvoldum bugün, hiç hasta bakamadım, jeneratör olsaydı geleni de mazot parasına verirdim herhalde :)

Bakan neden kesildiğini bilmiyoruz diyor.

Sanırım birileri bir santrali yanlışlıkla devre dışı bıraktı ve itiraf edemiyorlar ama bir şekilde log(hata kaydı) tutan bir sistem olmalı, neden olduğu bulunmalı.

Hat kopuk olsa bulurlar ,burdan hat kopmuş derlerdi...

Enterkonnekte sistem şudur; hat üzerinde atıyorum 20 tane santral var, ve 10 milyon abone var. Bu santrallerin hepsi birbirine bağlı, o abonelerin yükünü paylaşıyorlar ancak santrallerin biri devreden çıkarsa diğerlerine çok yük bindiği için onlarda talebi karşılayamıyorlar, belirli bir seviyeden sonra kendilerini kapatıyorlar... Enterkonnekte sistem ile yurtdışına da bağlıyız, yani herkes birbirine bağlı ve direk enerji transfer ediliyor. mesela sen Hamitağbat ' ı(Lüleburgaz) kapattığın anda Bulgaristan senin Hamitağbat ' tan elde ettiğin kadar enerjiyi sana basabilirse sıkıntı yok ama o enerjiyi amorti edecek bir kaynak yoksa senin diğer santrallerde çöküyor.

Neden bukadar geç geliyor dersenizde şöyle, o santraller tekrar birbirine bağlanana kadar bağzı sorunlar yaşanıyor (Frekans kayması gibi). 3 faz enerji kaynaklarının 2 si paralellenirken o 3 sinüs sinyalin üst üste oturması lazım falan filan.

Tüm bu sistemin iyi çalışabilmesi için enerji iletim(nakil) hatlarının sağlam olması gerekiyor. Kaynak(santral) üretseniz de hattınız iyi değilse kaybınız, arızanız çok olur. Bu şehirler arasındaki nakil hatları yedekli çekilir ama dediğim gibi yeniden devreye almak zaman alıyor. Neden böyle olduğunu gerçekten çok merak ediyorum.