Elektrikli somun sıkma kullanan var mı?

Arkadaşlar merhaba. Bir somun sıkma makinası arayışındayız. Havalılar güçlü evet fakat onu düzenli çalıştıracak en azından bir 200-300 litre kompresör lazım. Bizim kompresörümüz ise küçük. Günlük hava işleri ile yağlamayı çalıştırıyor.
Bu yüzden elektrikli somun sıkmalara baktım. Bunların içinden özelliğine göre en uygun olanı dewalt gibi geldi. Fakat performansı nasıldır. Hani bir kültüvatör gibi mibzer gibi pulluk bıçağı gibi malum çiftçinin günlük faaliyetlerinde iş görür mü? Bilgi verebilecek olursa sevinirim :)

Ürün ise bu

Resimler ve ekler

• images.jpeg
    images.jpeg
    8.1 KB · Görüntüleme: 186

Mesela kültüvatör şase civatasını sıkabiliyor mu? Anahtarla gerek oluyor mu yoksa
Tillerin ayakları kırılıyor bazen onların kelepçeleri var şaseye bağlamak için 24 anahtar tutuyor onları çok rahat söküp takabiliyor zaten zorlandığında kendisi vurduruyor o şekilde de rahatça söküp takıyor elini zorlamıyorsun o vurdurma sırasında

Tillerin ayakları kırılıyor bazen onların kelepçeleri var şaseye bağlamak için 24 anahtar tutuyor onları çok rahat söküp takabiliyor zaten zorlandığında kendisi vurduruyor o şekilde de rahatça söküp takıyor elini zorlamıyorsun o vurdurma sırasında
Çok teşekkür ederim tam da o şase kelepçelerini söktükten sonra karst verdim almaya sök sök bitmiyor. Teşekkür ederim tüm arkadaşlara. Yorumlarınız üzerine sipariş verdim. Akülü olanlar hem fiyat olarak pahalıydı hem de ilerde akü sorunu olacak kaygısı ile elektrikli yi aldım

Çok güzel bir konuya değinmişsin. Benimde kompresörüm küçük yeni büyük almak için ekstradan para artı hava tabancaları da elektrikli tabancalardan pahalı.
Bende biraz araştırma yaptım bütçe dostu Einhell CC-IW 950 modelini buldum ( 430-500 TL ), yorumlarda traktör bijonları söküp taktıklarını yazmışlar bence o ürünü de bir incele derim.

Bicerdöver ve balya makinası bakımında 3 senedir kullaniyoruz.
Yan köylü almanyada duran biri varmis tatile gelirken getirmis. benim Komşu tornacı-kaynakçı. Ona getirmis sativer diye . Saolsun oda bizi aradı alirmisiniz diye. Aldik.
Cok güzel makina. Somunu sökerken ve sıkarken darbeli oldugu icin baska anahtara gerek duymadan söküp sıkıyosun.
20200120_174342.jpg
20200120_174314.jpg