Elektrikli Traktörün Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı.


Elektrikli traktörle ilgili bazı bilgiler somutlaşmaya başladı. AA'nın Bakanlık kaynaklarına dayanarak yaptığı habere göre, elektrikli traktörün yıllık ortalama 133 bin lira yakıt tasarrufu sağlayacağı tahmin ediliyor. Elektrikli traktörün yazılımı tamamen yerli mühendislerce geliştirilirken, moturu ve kabloma işlemleri Türk firmaları tarafından yapıldı.

BATARYALARIN ÖMRÜ NE KADAR OLACAK?

Elektrikli traktörle ilgili merak edilen konuların başında bataryaların ömrü geliyor. AA'nın haberine göre, elektrikli traktörlerde bataryaların ömrü 20 yıl olacağı kaydedilirken, yeni nesil 236 batarya kullanılacağı ve bu bataryaların da kısa sürede şarj edilebilmesi için batarya yönetim sistemi yazılımının bulunduğu vurgulandı. 20 yıldan sonra da bataryalar yüzde 80 kapasite ile çalışabilecek. Bataryalar ise 20 lira maliyetle dolacak.

images.jpeg.jpg
 
Bir ülkede böyle bir haber yapılıp insanlarca gerçekçi görülüyorsa ve özellikle tarımla uğraşanlarca ve teknik olarak bu projenin mümkün olamayacağı bilenlerce buna umut bağlanıyorsa; Nuri Alço'nun ilaçlı gazozuna bel bağlamak gibi bir şey oluyor!

Sen daha dizel motor üretmeden kalkıp elektrikli motor üret, dünyanın en çok güneş gören ülkesi ol ve git nükleer santral kur ve buna rağmen inandırıcı ol. Allah rızası için elektrikli motor üretmeyi bırakın, sadece motorini biraz ucuza verin o kadar.
 
Şuan en iyi yazılım yapan ülke Hindistan. En ücra köşelerinde bile o sokakları lağım kokulu dar sokaklardan bahsediyorum, oralarda üretiyor adam yazılımı ve ihracat yapıyor. Akü den ses seda yok, gövde den ses seda yok, en önemli yerleri kim üretecek? 3 dakka sonra motorine zam gelcek, sigara alkol akaryakıt olmasa ülke battı resmen. Daha ciddi konuları çiftçi lerin önüne koyması lazım devletin. Verdiler malzemeyi bunlar bunu 3 5 ay konuşur her ay a bir egzoz tamam diğer ay jant tamam lastik tamam derken zaten yıl bitecek.
 
Millet olarak biz ......bile biriktiremeyiz .direk ırmağa dökeriz .keşke bio dizel yapabilsek.belki tarım biraz nefes alır bitkisel ürünler değer kazanırdı.ama onuda bize 10 liraya satardı bu halkın menfaatine düşünen siyasetçiler
 
  • Beğen
Tepkiler: murat1919

Benzer Konular