en iyi romork hangisi?

Ynt: en iyi romork hangisi?

alacan 4 tonluk ıkı tekerlı kapalı alanda calısıyorsorsan 4 tekerlı zor yanasır dampersızse zor bosalır ıkı tekerlı damperlı kaldır danperı gıt bızım 4 tekerlı ramuk var bır ekım zaman ıse yarıyor sonra cek dısarı curusun

bizim burada tek dingilli romork yok hepsi çift dingilli
7-8 yıl önce balıkesir güvenal diye bir firmanın 4 tonluk romorkunu aldım menunum
bizim köyde aynı markanın en az 17-18 tane romorku var sadece 3 tanesi 4 tonluk gerisi 5 tonlukbikaç tanede aksoylu romork var. aksoylu çok sağlam romork yıllardır kullanıma rağmen eskimiyor hatta bi kaç kişi eski aksoylu romorkunu götürüp fabrikada damper taktırdı. ama tabiki kalite fiyatla doğru orantılı aksoylu romorkler biraz pahalı ama yıllarca sorunsuz kullanırsın.
4 tonluklar 5-5,5 ton - 5 tonluklar 7-7,5 ton buğday alıyor.
romorklar ilk geldiğinde rulman piston sorunu yaşayanlar oldu. bunlarıda firma garanti kapsamında hemen değiştirdi.
eskişehirde bozdağ firmasının yaptığı romorklerden 5 tonluk aldım romork sağlam fakat ahşap kasa tahtalarını iyi fırınlamamışlar galiba yılar geçtikçe araları açılmış bu sebepten ahşap kasa yerine saç kasa daha kullanışlı geliyor.

arkadaş o motorla toplam 21 ton yük taşıdıysan 3 tonda ronukların ağırlını hesap edersek 24 ton türkiyede trın tonajı 22 ton buna göre yazın doğru ise o motora nazar boncu tak . zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

nkoca link=topic=4771.msg132106#msg132106 date=1231569033' Alıntı:
bizim burada tek dingilli romork yok hepsi çift dingilli
7-8 yıl önce balıkesir güvenal diye bir firmanın 4 tonluk romorkunu aldım menunum
bizim köyde aynı markanın en az 17-18 tane romorku var sadece 3 tanesi 4 tonluk gerisi 5 tonlukbikaç tanede aksoylu romork var. aksoylu çok sağlam romork yıllardır kullanıma rağmen eskimiyor hatta bi kaç kişi eski aksoylu romorkunu götürüp fabrikada damper taktırdı. ama tabiki kalite fiyatla doğru orantılı aksoylu romorkler biraz pahalı ama yıllarca sorunsuz kullanırsın.
4 tonluklar 5-5,5 ton - 5 tonluklar 7-7,5 ton buğday alıyor.
romorklar ilk geldiğinde rulman piston sorunu yaşayanlar oldu. bunlarıda firma garanti kapsamında hemen değiştirdi.
eskişehirde bozdağ firmasının yaptığı romorklerden 5 tonluk aldım romork sağlam fakat ahşap kasa tahtalarını iyi fırınlamamışlar galiba yılar geçtikçe araları açılmış bu sebepten ahşap kasa yerine saç kasa daha kullanışlı geliyor.

ya bu bozdağın remörku baya ağır ,kabada duruyo, ama üç tarafada devirme yapabilmeside iyi(tabi yön ayar pimlerini takılı unutup şaseyi eymezsen)eskişehir yapısı olan yazar, alkan ve özellikle pankobirliğe üretilen aksoylunun balon teker 5 tonluğu vede nadir üretilen ince tekerli 5 tonluk remörklerininde hakkını vermeli.
bunun yanında anmadan geçemiyeceğim bi ara polatlı bölgesinde eker mak vardı saç kasa olanları iyiydi.

grall link=topic=4771.msg148225#msg148225 date=1233599965' Alıntı:
ya bu bozdağın remörku baya ağır ,kabada duruyo, ama üç tarafada devirme yapabilmeside iyi(tabi yön ayar pimlerini takılı unutup şaseyi eymezsen)eskişehir yapısı olan yazar, alkan ve özellikle pankobirliğe üretilen aksoylunun balon teker 5 tonluğu vede nadir üretilen ince tekerli 5 tonluk remörklerininde hakkını vermeli.
bunun yanında anmadan geçemiyeceğim bi ara polatlı bölgesinde eker mak vardı saç kasa olanları iyiydi.

biz bozdağı ikinci el denk getirdik az kullanılmış fiyatı ucuz denk geldi bizdekinde yana yok ama fabrikasını ziyaret ettim muttalipte 3 yönlüler benim hoşuma gitmedi ne kadar az hareketli parça o kadar iyi.

arkadaşlar fabrikasyon römorklar el yapımına göre birazdaha işçiliği zayıf,serii üretimde pek incelikli noktaları üzerinde durulmuyor ,kendi görüşüm.remorkta en önemli yeri bence kapakların düzgün açılıp kapanması sonra demir aksamı,özel yapım tercihimdir

Holland link=topic=4771.msg148175#msg148175 date=1233593400' Alıntı:
ibrahim örs vardı ama artık üretim yapmıyo diye biliyorum ondan sonra topal ahmet gelir ama bizim kayseride özkılıç ' ın üstüne römork yoktur...
..
haklısın köylüm...yalnız özkılıç kaliteyi bozdu son üretimleri iyi değil bizimki ilk üretimlerinden adamlar epey özenmişlerdi...kayseri yöresinde benim kanaatim Uğurlu bir numara...römork alacak arkadaşlar Uğurlu markasınada göz atmalarını öneririm...