EN İYİ SONUÇ VEREN METEOROLOJİ UYGULAMASI

Meteoroloji olaylarını takip edip ona göre iş planı yapmak verimli şekilde üretim yapmak için en önemli unsurlardan biri.
Ekim zamanı don olaylarından korkulduğu için bir çok ürünün ekimiyle ilgili 'hıdrellezden önce ekilmez' '23nisan gelmeden tarlaya girilmez' vs gibi çokça alışkanlıklar yöredeki herkes tarafından uygulanır hale gelmiş.
Teknoloji çağındayken hala daha böyle geleneksel yollarla üretim yapmaya çalışmak çok ilkel kalıyor.
Neyse muhabbeti uzatmayayım ben uzunca süre acuweather kullandım, sonradan pilot bir arkadaş windy diye bir uygulama önerdi bu aplikasyondan daha memnun kaldım.tek sıkıntısı en çok 11 gün ileriyi tahmin edebiliyor.
Meteoroloji genel müdürlüğünün de tahmin aplikasyonu var, isabetli tahminler de yapıyor ama çok yakın tarihli tahminler yapıyor, 5 güne kadar gösteriyor.
Sizler hangi hava tahmin sitelerini veya aplikasyonlarını kullanıyorsunuz.ne kadar memnunsunuz

Ben tek bir uygulama yerine bir kaç tane kullanıyorum. Anlık hava radarı için mgm'yi, 1 ila 10 gün süreli beklenen yağmur birikimi için windy'yi son olarak da yağmurun nereye ne kadar düşeceğinin analizi için ventusky sitesini kullanıyorum. Arada bir de weather.com'a bakıyorum. Bunlara bakınca yağmurun ne kadar ve nereye yağacağı yüzde 95 gibi bir oranla belli oluyor. Kullandığım bütün tahmin sitelerini web üzerinden kullanıyorum, app kullanmıyorum.
Windy'den oldukça memnunum.