En meşakatli ürün

Açık ara Tütün. Yani tartışmaya bile kapalı tam bir Çin işkencesi.
Yok böyle bir eziyet. Ayrıca ne yaparsan yap illa ki bir aksilik çıkıyor çünkü ürünü satacak hale getirmek 10 ay sürüyor. Artısı ise su istemez sezonda 1 ya da 2 yağmur yağsın yeter. Parası ise fena değil ama unutmayın çök meşakkatli. 4 kişilik bir aile sıkı çalışma ile 10 dekar yerden brüt 200 bin para çıkarabilir.
Bu para herhangi bir sorun ile karşılaşmazsanız. Ama kesin bir sorun çıkar.

Bir dönem salatalıkda güzeldi tonaj olduğu için ama benim sistemim şöyleydi ;
Önemlisi salatalıkdı orjinal tarla yerde oturak ilacı dopingi yok
Pazar yeri kendimin
Araç kendimin
Arazim düz ova
İşçilik bende
Su kanalı yanımda onun dışında santrifüjde dibinde
Sabah mal tezgaha çıkar öğleni bulmadan biterdi ama salatalık gün aşırıda büyüme yapıyor 2-3 pazar ideal

Seradaki fason üretime gelirsek ( benim için fason hatta kaba tabir cacıkdan üretim :) ) ;
Hergün toplaman gerekiyor
İlacı dopingi bol bol dayıcaksın
Tonajlı ürün
Yevmiye fiyatları malum
Güzel bir hal esnafı ile çalışman lazım
Aile işletmesi ise uygun ki bu sene patlıcanda fena değildi

Cemal beyinde dediği gibi domatesde benim favorilerimden toplaması kolay tonaj basan ürün bence güzeldir

Ürün konusuda bir akrabam bamya yapıyordu , börülce , taze fasulye olabilir , kıl sivri yada ince kahvaltılık biber olabilir tabi bölgenizde önemli bu konuda

Son düzenleme:
Bir dönem salatalıkda güzeldi tonaj olduğu için ama benim sistemim şöyleydi ;
Önemlisi salatalıkdı orjinal tarla yerde oturak ilacı dopingi yok
Pazar yeri kendimin
Araç kendimin
Arazim düz ova
İşçilik bende
Su kanalı yanımda onun dışında santrifüjde dibinde
Sabah mal tezgaha çıkar öğleni bulmadan biterdi ama salatalık gün aşırıda büyüme yapıyor 2-3 pazar ideal

Seradaki fason üretime gelirsek ( benim için fason hatta kaba tabir cacıkdan üretim :) ) ;
Hergün toplaman gerekiyor
İlacı dopingi bol bol dayıcaksın
Tonajlı ürün
Yevmiye fiyatları malum
Güzel bir hal esnafı ile çalışman lazım
Aile işletmesi ise uygun ki bu sene patlıcanda fena değildi

Cemal beyinde dediği gibi domatesde benim favorilerimden toplaması kolay tonaj basan ürün bence güzeldir

Ürün konusuda bir akrabam bamya yapıyordu , börülce , taze fasulye olabilir , kıl sivri yada ince kahvaltılık biber olabilir tabi bölgenizde önemli bu konuda
Cocukluğum domates tarlasında gecti
1995 2010 arasi yapiyorduk kök başı 12 15 kg ürün almişlımız oldu

Cocukluğum domates tarlasında gecti
1995 2010 arasi yapiyorduk kök başı 12 15 kg ürün almişlımız oldu
Bizde genel sebze vardı pazarcılık olduğu için değişik ürünlerde oldu hanımağa nerden buldu bilmem taze fasulyenin sarısı bile vardı , hanımağa yaşlandı bende tek kalınca anca fotoraflara bakıp yad etmek kaldı , gerçi köylü pazarcıda kalmadı
Köylü üretiyor
Halci alıyor
Şehirde oturan ondan alıyor o satıyor , büyük üreticilerden bile sütü bırakıp kurbanlığa dönüp ordanda yakında onu kaldırıp 1-2 ürün üretimine gidiyor iş

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin