En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Maalesef ki önümüzdeki 10 günlük süreçte genel olarak kurak geçecek gibi görünüyor. Tarihimizin en kurak Kasım ayından birini yaşıyoruz, aslında tüm bunların sorumlusu biziz insanoğlu kendini sorgulaması gerekiyor. Yoksa sonumuz hiçte iyi görünmüyor. Ekilen 11 Milyon fidanın da tutmayacağı yönünde endişelerimiz var, malum kuraklık hat safhada...
Doğalgaz faturaları yüksek gelir diye mevsimine uygun soğuk havaları istemeyen kitle var,bencillik etmeyelim, balıkçıları, çiftçileri suya havaya iş gücünde muhtaç olan halkımızı düşünelim
Sonuç olarak kuraklık olursa yine cebinizden aynı para çıkacak. Objektif olalım ki, şuanki yaşadığımız durumun tüm sorumlusu biziz...

Maalesef ki önümüzdeki 10 günlük süreçte genel olarak kurak geçecek gibi görünüyor. Tarihimizin en kurak Kasım ayından birini yaşıyoruz, aslında tüm bunların sorumlusu biziz insanoğlu kendini sorgulaması gerekiyor. Yoksa sonumuz hiçte iyi görünmüyor. Ekilen 11 Milyon fidanın da tutmayacağı yönünde endişelerimiz var, malum kuraklık hat safhada...
Doğalgaz faturaları yüksek gelir diye mevsimine uygun soğuk havaları istemeyen kitle var,bencillik etmeyelim, balıkçıları, çiftçileri suya havaya iş gücünde muhtaç olan halkımızı düşünelim
Sonuç olarak kuraklık olursa yine cebinizden aynı para çıkacak. Objektif olalım ki, şuanki yaşadığımız durumun tüm sorumlusu biziz...
Herkes nerdeyse tuvalete bile arabayla gidecek artık
Şehir içi araç kullanımı sınırladırılmalı toplu taşıma teşvik edilmeli toplu taşıma elektrikli araç yada euro 6 motorlu araçlarla yapılmalı
Devlet elektrikli araç hibrit araç veya euro 6 araç alımına teşvik etmeli
Tarımda en azından euro 4 motorlu traktörlerin altındaki modellere direkt hurdaya çıkarılmalı çiftçiye son modeller alımında teşvik yapılmalı
Köylerde biogaz tesisi kurularak hayvan dışkılarından salınan metan gazından elektrik üretim tesisleri kurulmalı
Devlet ön ayak olmazsa bu işler yürümez
Avrupa 2030 da dizel ve benzinli araçları yasaklamayı düşünüyor

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
640 reis ayarı verdi gene. Arkasına yarın birdaha çekecekler. Sonra ekim.

Saatte 5litre
Dekarda 2.0 litre yaktı
Saatte 2.5 dekar işledi
Sert pancar yeri.
a9fba8347afff56238e806bcd88f4977.jpg
4816e25471aa78bd1b79f79dc43edffe.jpg
53a265b3fc401ab2061c2425c91ab0f7.jpg

Kolay gelsin Akif şu motora tente yaptirmadiniz sıcakta yaniyorsun [emoji4] motor daha ne yapsın beğenmiyosun birde: )
Sağol Mahmut abi. Tente öteki sezona kaldı artık[emoji4].

Bugün iyi iş çıkardı. Geçen sene yan tarlaya çekmiştim. Orasıda pancar yeriydi 2.8litre civarı yakmıştı(şartlar biraz farklıydı). Ozaman çok çok fazla yakmıştı ve beğenmiyordum haliyle [emoji16]. Ama şunu kabullenmek lazım: ağır iş, çekiş motoru değil. Ağır işte yakması gerekenden fazla yakıyor.Ara işte yakıt tüketimi çok az , 640 varken steyr almak mantıksız(geçen sene sorsan steyr daha iyi derdim).

Yaşanan talihsiz olaylar sonucu 640 benim en iyi dostum oldu. Gerçekten boş motor ama ona alıştım , şoförlüğü 640 üstünde öğrendim. Amcam iyi fiyat veren birini denk getirip satarsa çok üzülürüm. Işimizi iyi kötü görüyor, ele muhtaç bırakmıyor(pulluk dışında) . Tümoya kalsak 10 kere hidrolik yaptıracaktık.

Kolay gelsin Akif pancar yerine sadece kobra çekmek yeterli geliyormu, malum her santimi çiğnenince beton gibi oluyor
Sağol abi. 1kereyle yetmiyor 2 kere çekmek gerekli. 2.işlemden sonra yaklaşık 18cm derinlik oluyor. Patlatan ayakların ağzı sağlamla patlatma görevide görüyor. Pullukla orayı sürsek 640ın dekara 4litreden az yakacağını hiç sanmıyorum, pulluk arkası kobra çekilecek ondanda 1.2 yaksa klasik yöntemden 5.2litre yakıt tüketimi olacak.
Bizim yöntemden 1.de 2.0litre , 2.de 1.2 litre yakarak toplam yakıt tüketimi 3.2litreye iniyor. Tabi bu örnek sadece 640 için geçerli.

Ayrıca sadece rotovatörle işlemek; toprağın organik yapısını daha az bozar , nem kaybı daha az olur.

• Beğen
Tepkiler: hydrbezirci
640 reis ayarı verdi gene. Arkasına yarın birdaha çekecekler. Sonra ekim.

Saatte 5litre
Dekarda 2.0 litre yaktı
Saatte 2.5 dekar işledi
Sert pancar yeri.
a9fba8347afff56238e806bcd88f4977.jpg
4816e25471aa78bd1b79f79dc43edffe.jpg
53a265b3fc401ab2061c2425c91ab0f7.jpg
kolay gelsin akif.
yakışıklı çıkmışsın.
Kolay gelsin Akif şu motora tente yaptirmadiniz sıcakta yaniyorsun [emoji4] motor daha ne yapsın beğenmiyosun birde: )
mahmut yaz güneşi vitamindir.
Selamün aleyküm hayırlı akşamlar uzun bir aradan sonra nasılsınız çay işi kimde bugün [emoji41]
la senin ne işin var buralarda.
ne güzel keyfime bakıyordum.
dıttttt :(