En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Hathati çok iyi araştır 2arkadaslimda a80vardi biri arızalardan sattı haraletyapiyordu sık sık problemi bulamadilarmotor yağına mazot karıştırdı pompadan mazot deposu gövdesinin içi ilkin yaptırdı masrafliydi 2.de sattı çekişi çok güze demişti diğer halen duruyor memnunda şans isi

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
ssang yıkandımı ssangyong oluyor.
yıkama sonrası, mazot püskürtüp sildim.
20191121_153344.jpg

Sabit kur yapsalar belki sıfır avrupa traktör düşünülebilir , 10 sene kullanırsın anahtar vurmadan , akıllara zarar fiyatlar , çeltik satmaya çalışıyorum esnaflar arasında kuruşlar kılıç çekmiş bize adamlar , edirneden bafraya aynı ağız birliğinde , traktör fiyatı 300 en kötüsü , ne diyeceğimi bilemiyorum, hani eskiden derlerdiya para pul olmuş.

Sabit kur yapsalar belki sıfır avrupa traktör düşünülebilir , 10 sene kullanırsın anahtar vurmadan , akıllara zarar fiyatlar , çeltik satmaya çalışıyorum esnaflar arasında kuruşlar kılıç çekmiş bize adamlar , edirneden bafraya aynı ağız birliğinde , traktör fiyatı 300 en kötüsü , ne diyeceğimi bilemiyorum, hani eskiden derlerdiya para pul olmuş.

Çok haklısın arkadaşım. 6 Sınıfı sıfır 120-130 bg ithal bir traktör almak çok ama çok zorlaştı.
Döviz kurunu sabitleseler bile çok fazla birşey değişmez diye düşünüyorum.
Yaklaşık 1 yıldan beri döviz aynı seviyede.
Web siteketindeki güncel fiyatlara göre 120-130 bg icin fiyatlar 80-100 bin euro düzeyinde.
Liste fiyati 80 bin euro olsa 6 TL ile çarpsan 480 bin TL. Liste fiyatına göre pazarlikla %20 indirim bile yapsalar yine 380-385 bin TL ye gelir.
Özetle ihtiyacın varsa en iyisi düşük saatli temiz kullanılmış ithal bir traktör almak.

Öyle görünüyor , traktörüm 3500 saatte anahtar değmedi , bi arkadaşla bir aldık onunki 10000 saatte oda tık demedi , benim 10000 saate deymeme 20 yıl var , kim öle kim kala , bafraya temiz jd gelirse gözümü kapatıp bir ikinci el alabilirim , 10 senedir kimseye muhtaç etmedi 4 mt laseride çekiyor, piyadadaki 110 luklara kafa tutuyor, eskiden 70 56 la çalışıyorduk, ya nasip.

Döviz üzerinden mi satılıyor eğer TL üzerinden se ben olsam hiç düşünmeden alırım bu döviz in bu kadar düşük olması normal değil yani şuan daha yüksek seviyede olması gerekli diye düşünüyorum şuan TL üzerinden borçlanmak mantıklı bence düşünüyorsan fırsatı kacirma dostum

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Çok haklısın arkadaşım. 6 Sınıfı sıfır 120-130 bg ithal bir traktör almak çok ama çok zorlaştı.
Döviz kurunu sabitleseler bile çok fazla birşey değişmez diye düşünüyorum.
Yaklaşık 1 yıldan beri döviz aynı seviyede.
Web siteketindeki güncel fiyatlara göre 120-130 bg icin fiyatlar 80-100 bin euro düzeyinde.
Liste fiyati 80 bin euro olsa 6 TL ile çarpsan 480 bin TL. Liste fiyatına göre pazarlikla %20 indirim bile yapsalar yine 380-385 bin TL ye gelir.
Özetle ihtiyacın varsa en iyisi düşük saatli temiz kullanılmış ithal bir traktör almak.
Toprağım 80 100 bin Euro çok fazla 6 serisi için bizim buradaki fiyatları 50 bin civarında nasıl bu kadar fazla fark var enteresan

• Beğen
Döviz üzerinden mi satılıyor eğer TL üzerinden se ben olsam hiç düşünmeden alırım bu döviz in bu kadar düşük olması normal değil yani şuan daha yüksek seviyede olması gerekli diye düşünüyorum şuan TL üzerinden borçlanmak mantıklı bence düşünüyorsan fırsatı kacirma dostum
İki tane jd aldım sıfır, biri dolarla biri euro ile bilimiyorum şuandada tl ile satacaklarını sanmam çünkü bir karşılığı yok.1ero= 6500 tl.10 sene önce 1=1500 tl idi.şaka gibi gerçekten baya yol almışız.

Toprağım 80 100 bin Euro çok fazla 6 serisi için bizim buradaki fiyatları 50 bin civarında nasıl bu kadar fazla fark var enteresan
Ekteki linkte Case nin Maxxum serisinin liste fiyatları var. Muhtemelen gümrük vergisi nedeniyle fiyatlar yüksek olmalı.

İki tane jd aldım sıfır, biri dolarla biri euro ile bilimiyorum şuandada tl ile satacaklarını sanmam çünkü bir karşılığı yok.1ero= 6500 tl.10 sene önce 1=1500 tl idi.şaka gibi gerçekten baya yol almışız.
Eğer TL olarak kredi li alma imkanin varsa bence al derim bu fırsatı kacirma eğer ihtiyacın varsa tabi bu dolar burada durmaz demedi deme bende MC cormick X6 430 için bakıyorum indirim yapmışlar yıl sonu diye 105 ten 93 leva ya dusurmusler oda 47000 Euro yapıyor aşağı yukarı bakalım hayırlısı benim Erkunt a iyi fiyat verirlerse degistircem

• Beğen
Eğer TL olarak kredi li alma imkanin varsa bence al derim bu fırsatı kacirma eğer ihtiyacın varsa tabi bu dolar burada durmaz demedi deme bende MC cormick X6 430 için bakıyorum indirim yapmışlar yıl sonu diye 105 ten 93 leva ya dusurmusler oda 47000 Euro yapıyor aşağı yukarı bakalım hayırlısı benim Erkunt a iyi fiyat verirlerse degistircem

Ekteki ilan güncel. On süspansiyonlu 2017 Landini 6-130 C için 375 bin TL yazmışlar.

Yok be kardeşim ithal mal tl ile satılmaz , tl ile satılanlar 4-5 serisi avrupanın artık kullanmadığı modeller 120 140 hp traktör bize 80 bin eurodan aşşa gelmez.oda 500 bin alınmaxmı alınır.ama ben 180 dekar yer işliyorum, 250 liralık bir ikinci el alırım en fazla jd dende başka almam ,.evin altında yatan 500 liralık motor zarar.

60bin civarında yapıyor fiyatı çok yüksek bide 2017 model 2019 model MC cormick bundan daha lüks 47 bin Euro çok fazla fark varEkli dosyayı görüntüle 42638
Bupdayı, ayçiçeğini tl ilemi satıyorsun , alsana maxxum , jd, mccormik ne .golf nasıl araba biniyorsun, traktördede almandan şaşmıyacaksın , ikinci el al, şartmı sıfır onların kredi imkanı yok mu?

Hakkında hayırlısı olsun toprağım.
Umarım MC Cormick beklentilerimi fazlasıyla karsilar ve Erkunt un tüm olumsuzlukları unuttur.
MC Cormick alırken kredi kullanmayı düşünüyor musun?
Bu arada Bulgaristan da traktör kredi durumları nasıl?
Daha kesin bişey yok bütün herkese mesaj atıyorlar müşteriler ine daha gitmedim ama aklımda var bakalım hayırlısı Erkunt tan gerçekten bıktım gerçi bizimkisi servis problemi yoksa traktör iyi burda lizing var yıllık faiz markaya gore değişiyor mesela MC cormick landini 2 civarında yıllık aynı firmada rastelmash biçerdöver var 5 yıl sıfır faiz %15 civarında peşinat isteniyor geri kalan taksit le ben 4 ayda bir ödüyorum yılda 3 taksit