En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Herkes beğenmiş ama benim için yorumlarınız daha önemli :) hangisini yapayım?
Bu uygulamalar seneden seneye yağış durumuna göre değişir tarla hazırlığı taoprak işleme ,tohum yatağı hazırlığı vs .
Yaz ayı gibi hiç nem olmadığı zaman da Ekim yaptım bilakis böyle zamanda ot ilacı bile çalışmaz boşa atarsın nem olmadığı için .

Çamurdan zor güç Ekim yaptigim senede oldu . Böyle senede silindir kullanılmaz toprağı beton eder.

Bizim burada silindiri çektiğin zaman yüzeyi tekrar hafif isleceksin yüzey yumuşak taban sert olacak yoksa beton gibi olur hohumu homojen ekemezsin

s.a. abilerim kardeşlerim,
geçen hafta kar nedeniyle kendime izin verdim 1 hafta işe gitmedim,
köyde en az yerde 60-70 cm en fazla 120-130 cm bazı kuytu yerlerde 2 metre civarı kar birikintisi oldu.3 gün aralıksız kar yağdı,
millet sütünü götüremedi peynirini yaptı,bizde kar tatilinde sobanın keyfini çıkardık.
kuzular kesime gitti,
ben hala oldum,
kısacası kar bereketi ile geldi,

rabbim herkese bol bereket versin inşallah

Resimler ve ekler

• kar 6.jpeg
    kar 6.jpeg
    65.9 KB · Görüntüleme: 13
  • kar 5.jpeg
    kar 5.jpeg
    53.8 KB · Görüntüleme: 13
  • kar 4.jpeg
    kar 4.jpeg
    32.9 KB · Görüntüleme: 13
  • kar 3.jpeg
    kar 3.jpeg
    70.4 KB · Görüntüleme: 14
köyde en az yerde 60-70 cm en fazla 120-130 cm bazı kuytu yerlerde 2 metre civarı kar birikintisi oldu.3 gün aralıksız kar yağdı,
millet sütünü götüremedi peynirini yaptı,bizde kar tatilinde sobanın keyfini çıkardık.
kuzular kesime gitti,
ben hala oldum,

Alekümselam maşAllah guzel kar yagmış bizede 15 20 cm kadar yağdı çok uzun sure yagdı ama tutmadı alttan devamlı eridi

Konyada afgan bir çobanı bu hayvanın yediği söyleniyor.Bu sirtlanmı sizce arkadaşlar ?

Bizim çoban, yedi dediği afganın resminide gösterdi bacaklarına kadar eti sıyırmış.
Türkiyede nadiren görülen çizgili sırtlana benziyor ama konyada yok bildiğim kadarıyla Maraş Adıyaman Şırnak taraflarında oluyor

• Beğen
Tepkiler: Ahmet0692
Bu uygulamalar seneden seneye yağış durumuna göre değişir tarla hazırlığı toprak işleme ,tohum yatağı hazırlığı vs .
Yaz ayı gibi hiç nem olmadığı zaman da Ekim yaptım bilakis böyle zamanda ot ilacı bile çalışmaz boşa atarsın nem olmadığı için .

Çamurdan zor güç Ekim yaptığım senede oldu . Böyle senede silindir kullanılmaz toprağı beton eder.

Bizim burada silindiri çektiğin zaman yüzeyi tekrar hafif işleyeceksin yüzey yumuşak taban sert olacak yoksa beton gibi olur tohumu homojen ekemezsin
Pancarı 16 Nisan'da eksek , pireden arındıramayız, 15-20 Mart gibi iyi oluyor.

kuzular kesime gitti,
ben hala oldum,

Birçok kisinin hasret çektiği hayatı yaşamışsın 1 hafta