En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Bugun tarlaya gittim sabah -4 dü dikilen karpuzlar yanmış su motorunu kurduk hatları denedik su kaçıran contaları degiştirdik hava buz gibi birde rüzgar adamı delicek gibiydi
Cemal karpuz ekimlerinde biraz acelemi ediliyor geçen yılda yaşanmıştı böyle bi durum halbuki don uyarısı yapılıyor.

Selam aleykum arkadaşlar bugün karpuz dikimine başladım sabah çok don vardı su motorunun santrafiş ve tulumba donmuş kovadaki suda buz tutmuş hayırlısı ile bugün başladık hava 10 15 gün hep kapalı ve yağış gösteriyor evde fideler bozulcak o yüzden yavaş yavaş başladık.
Aleyküm selam,
Allah kolaylık versin.
Bu gecede don gösteriyor.
Bizde yonca ekecektik, yerler çamur olduğundan giremedik.

Vaybe 71.000 küsür üye olmuş nerde bu millet

Resimler ve ekler

• Screenshot_2021-04-11-23-59-52-639_com.android.chrome~2.jpg
    Screenshot_2021-04-11-23-59-52-639_com.android.chrome~2.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 15
Selamlar beyler,
Son hız ekime devam ediyorum,
Ramazana bitecek inşallah,
Akşamları herkes çayını yanına alsın,
Sohbet başlatacaz, :)
Aleyküm selam,
Allah kolaylık versin.
Ihlamur kaynatıyoruz.
6 yıllık balı Ben Mari usulüyle 55 C de erittik.
Bir çay kaşığı içine karıştırız.
Kıtlama şekere bir türlü alışamadık.😥

Selamlar ahali. Dün biraz keşife çıktım, arpa ve buğdayların %15'lik kısmında çinko noksanlığı gözlemledim, demir noksanlığına geçen seneden farklı olarak bu yıl çok az rastladım (ekim yapılan tarlalardan dolayı veya bilgileri güncellemekten sanırım). Bitki besleme dersinde de bu hafta demir ve çinkoyu işlemiştik, iyi denk geldi. Artık daha iyi fark edebiliyorum. Son 1 ayda yağmurlar ve donlar izin vermedi, bugün hava iyi gitti. 3 gün içerisinde ilaçlama makinasına baştan aşağı bakım, tarlada 12 metreye bir kamış dikimi yapmak lazım. 100 litreye 1kg üre, dekara 200g EDHA şelatlı çinko ve kardeşlenme yavaş yavaş sona vardığı için üst limitten 2,4D ester vermeyi planlıyorum.

Şelatlı çinko topraktan da verilebiliyor, hatta ph'ı yüksek ve kireçli topraklarda özellikle öneriliyor fakat sulamaya daha başlamadığımız için yapraktan vereceğiz mecburen. Hem topraktan, hem yapraktan uygulamalarda en geç 72 saatte etkisi gözlenir deniliyor derslerde. İlaçlama suyunun yüksek kireç ve pH'ı buna izin verecek mi bakalım. Bir gün bu parametrelerin hepsini ölçerek ilaçlama yapacağım, içimde kaldı valla :)

Resimler ve ekler

• 20210412_151202.jpg
    20210412_151202.jpg
    267.5 KB · Görüntüleme: 12
  • 20210412_153732.jpg
    20210412_153732.jpg
    228.3 KB · Görüntüleme: 12
  • 20210412_153740.jpg
    20210412_153740.jpg
    184.8 KB · Görüntüleme: 12
  • 20210412_160955.jpg
    20210412_160955.jpg
    118.4 KB · Görüntüleme: 12
Selamlar ahali. Dün biraz keşife çıktım, arpa ve buğdayların %15'lik kısmında çinko noksanlığı gözlemledim, demir noksanlığına geçen seneden farklı olarak bu yıl çok az rastladım (ekim yapılan tarlalardan dolayı veya bilgileri güncellemekten sanırım). Bitki besleme dersinde de bu hafta demir ve çinkoyu işlemiştik, iyi denk geldi. Artık daha iyi fark edebiliyorum. Son 1 ayda yağmurlar ve donlar izin vermedi, bugün hava iyi gitti. 3 gün içerisinde ilaçlama makinasına baştan aşağı bakım, tarlada 12 metreye bir kamış dikimi yapmak lazım. 100 litreye 1kg üre, dekara 200g EDHA şelatlı çinko ve kardeşlenme yavaş yavaş sona vardığı için üst limitten 2,4D ester vermeyi planlıyorum.

Şelatlı çinko topraktan da verilebiliyor, hatta ph'ı yüksek ve kireçli topraklarda özellikle öneriliyor fakat sulamaya daha başlamadığımız için yapraktan vereceğiz mecburen. Hem topraktan, hem yapraktan uygulamalarda en geç 72 saatte etkisi gözlenir deniliyor derslerde. İlaçlama suyunun yüksek kireç ve pH'ı buna izin verecek mi bakalım. Bir gün bu parametrelerin hepsini ölçerek ilaçlama yapacağım, içimde kaldı valla :)
Akif bereketli olsun,
Bu sene senden yulaf arpa ve buğday icin destek alayım,
Benim no sende varmı. 5323645341 :)
Akifim, toros 26 gübresini 12 kğ ekimle toprağa verdim,yani yulaf arpa ve buğdaya, attım, şimdiden sonrası sende ben karışmam, ha haa 👏👏👏

Resimler ve ekler

• can-26-toros-f_min.jpg
    can-26-toros-f_min.jpg
    18.7 KB · Görüntüleme: 1
Akif bereketli olsun,
Bu sene senden yulaf arpa ve buğday icin destek alayım,
Benim no sende varmı. 5323645341 :)
Akifim, 26 nitrat gübresini 12 kğ ekimle toprağa verdim,yani yulaf arpa ve buğdaya, attım, şimdiden sonrası sende ben karışmam, ha haa 👏👏👏
Eyvallah Yusuf abi. Memnun olurum ama daha o seviyede değilim ne yazık ki, henüz organik ve kimyasal gübrelere geçmedik. Ama toprak analizin varsa ppm değerlerine bakarak genel anlamda yorumlayabilirim. Telefon numaranı daha önce almıştım abi.