En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Toprak geçirgen yapıdaysa sarartma yapmaz, üstü açık fabrika her şey oluyor.Geçmiş olsun.Bu arada patates uçuşta 5 lira pazarda herkesin gözü adanada başladımı hasat.
Şimdilik sararma yok abi ama biraz daha yağışlı giderse zorsunacak mısırlar, tarlalar su an su içinde çoğu yer, patatescilerin yüzü gülecek bu yıl

ağaçlar uyanmadan,
tuttuğumu kepçe ile yerinden çekip,
yeni ev yapacağım yerin etrafına ekiyorum,
bakalım tutacaklarmı,

bana şans dileyin, :)
20200330_134159.jpg

Kolay gelsin abi ne ağacı bunlar toprağıyla dikersen büyük ihtimal tutar
sağol celal,
leylak,vişne,çam ve kuşburnu söküp taşıdım,
çok topraklı olmasada,büyük oranda, kökleriyle beraber çıkardım ve açtığım çukurlara gömdüm.
inşallah yaşamaya devam ederler.
Kolay gelsin abi insallah tutar belki birgün piknik yaparız ağaçların altında [emoji846]
inşallah cemal.
her zaman beklerim.
güzel bir bahçe yaptım gibi,

İyi akşamlar bildiğimiz kağıt maske , bi paket alayım dedim, tane ile satıyomuş eczane, tanesi 5 lira almadım, başka eczanede 7 lira.corondan önce tanesi 50 kuruş idi.şimdi bunu üreteni, fahiş fiyata satanı ne edek , lateks eldiven kutusu 25 tl idi 50 tl olmuş, iyi dedim 100 lirada olsa alacaktım.yazık , 10 kağıt maske bi kutu eldiven 100 tl bunun kolonyası var dezenfektanı var.işte bunlarda müslüman o yüzden diyorum insanları inanç bazında değerlendirmeyelim.yazık çok yazık.

Bir anda durdu hayat.
Hastası olana geçmiş olsuna gidemedik.
Ölüsü olan, boynu bükük kaldı cenazede, ne acısını paylaşabildik ne tabuta omuz verebildik..
Uzaktan bir sela okundu, Fatiha'yı ruhuna gıyabında okuyabildik..

Bir çoğumuzun tek eğlencesiydi düğünler; eş dost akraba, aynı halaya giremedik..
Giyilmeden askıda kaldı gelinlikler, oysa ne heveslerle dikilmiştiler.. "Üzülmeyin evladım, bu da geçer" dedi büyükler; içimizden inanmasak da, dışımızdan "öyle olsun" dedik...

Trafikten, işten, yoğunluk yüzünden "yarın ararım" dediğim insanları belkide hiç göremeyeceğim.
"Hafta sonu yaparım" dediğim bir çok şeyi ne zaman yapabileceğim belli değil.
Ne güzelmiş oysa dost sohbetleri. Ne güzelmiş, oturup bir masada gülebilmek doyasıya.
Hayatı, zamanı, insanlığı paylaşabilmek, yanyana durabilmek, gözgöze bakabilmek.
Her sabah kalkıp işe gidebilmek..
Çoluğu çocuğu okuldan alıp "bugün ne öğrendiniz?" diyebilmek..
Her hangi bir yere, "geçerken" uğrayabilmek..
Maskesiz, eldivensiz, endişesiz sokağa çıkabilmek..

Elbet geçecek..
Elbet dinecek..
O halay çekilecek, o gelinlik elbet giyilecek..
Büyüklerimize ziyarete gittiğimizde, yine o pamuk eller öpülecek.
Yine oturacağız aynı masalara, yine buluşacağız aynı parkta.
Bin nasihat öğretecek bize bu musibet, bedeli ağır da olsa...
Biraz sabır, biraz tedbir, biraz emek, inanç, dua, farkındalık...
Geçecek dostlarım, bu da geçecek.
Beklenen bahar, özlenen o yaz mutlaka gelecek...
Herşeyin kıymeti daha çok bilinecek...