En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Erkunta turbo taktırmaya karar verdik çıkma olursa daha uygun olacak gibi
65 bg oluyormuş gücü 70lik erkunt ve 266 gold la aynı motor var onların turbosu uyar galiba
Sahibindene koydum herkes 60 bin veriyor satsam o paraya bundan iyisini alacamayacağım en iyisi eldekine yatırım yapmak
Çıkma turboyu nerden bulabilirim Konyada bir firmayı aradım traktòrden sökmüyoruz motorla birlikte satıyoruz dedi
20200803_164508.jpg

65 bg oluyormuş gücü 70lik erkunt ve 266 gold la aynı motor var onların turbosu uyar galiba
Sahibindene koydum herkes 60 bin veriyor satsam o paraya bundan iyisini alacamayacağım en iyisi eldekine yatırım yapmak
Çıkma turboyu nerden bulabilirim Konyada bir firmayı aradım traktòrden sökmüyoruz motorla birlikte satıyoruz dedi
Ekli dosyayı görüntüle 51373
Bence turbo taktırma harerat sorunun vardı galiba harareti dahada artar gibime geliyo.

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
Ekli dosyayı görüntüle 51373
Güç olarak kaç beygir olur onu bilmiyorum.
Bildiğim 70nimetide 266 g tutmaz ha başka ayarlar yapılır traktörün sağı solu değişir usta anlar belki ozaman tutar. ama turbodan sonra şimdiki hali ile karşılaştırdınızmı çok fark olacak 200metrede gaz yiyen toparlayan öküz gibi bağıran bereket atikleşecek 100 metrede toparlayacak kendini pullukta patozda kolay kolay kesilmeyecek. Turbodan sonra lastikleride 36 inç yaparsanız dahada bir atikleşecek yorulmayacak traktörünüz. Bu arada Turbo eklemesi yapılınca mazot soğutucu radyatörüde felanda ekletiniz.

Şu erkuntların gökkuşağı gibi rengarenk olanlarından yok mu?
Hiç görmüyorum çok uzun zamandır.
Bu kadar çabuk mu tarih oldular.
Bizim kasabada bu eski tiplerinden 5 tane var daha hiçbiride satmadı halen hepsi kullanıyor. ilk çıktıklarında fazla satılmadıkları için üretimi az olduğu için piyasada yoklardır bence çünkü ozaman yeni çıkmışlardı Uzeldir New Hollanndır dururken kim alacktıki bunları.

Eniştemgilde 2007 60lık mavi rengi var güzün patates sökümünde binmiştim 7 bin küsür saatteydi daha bir arızasını olmadı fakat yük çekerken kulak koymadı öküz gibi bağırıyor bunlara binen kulaklarına tıkac tıkamalı.

Güç olarak kaç beygir olur onu bilmiyorum.
Bildiğim 70nimetide 266 g tutmaz ha başka ayarlar yapılır traktörün sağı solu değişir usta anlar belki ozaman tutar. ama turbodan sonra şimdiki hali ile karşılaştırdınızmı çok fark olacak 200metrede gaz yiyen toparlayan öküz gibi bağıran bereket atikleşecek 100 metrede toparlayacak kendini pullukta patozda kolay kolay kesilmeyecek. Turbodan sonra lastikleride 36 inç yaparsanız dahada bir atikleşecek yorulmayacak traktörünüz. Bu arada Turbo eklemesi yapılınca mazot soğutucu radyatörüde felanda ekletiniz.
Çekişinden falan gayet memnunum 285'te kullandığım bütün tarla ekipmanlarını çekiyor
Fakat patozta bazen çok sıkışırsa sap nemli olunca hareret yükseliyor turbolayınca 65 bg olacağını söyledi servis
Başka birisi turbo taktırmış daha atik olmuş
Adana tanıdığımız bir firmayla görüştük 2.el 70lik erkunt turbosuna bakacağına sòyledi varsa göndrecekler
Servis sıfır turbonun 2.5 bin lira olduğunu söyledi ama ben pek inanmadım sıfırı 4-5 bin vardır bence

Çekişinden falan gayet memnunum 285'te kullandığım bütün tarla ekipmanlarını çekiyor
Fakat patozta bazen çok sıkışırsa sap nemli olunca hareret yükseliyor turbolayınca 65 bg olacağını söyledi servis
Başka birisi turbo taktırmış daha atik olmuş
Adana tanıdığımız bir firmayla görüştük 2.el 70lik erkunt turbosuna bakacağına sòyledi varsa göndrecekler
Servis sıfır turbonun 2.5 bin lira olduğunu söyledi ama ben pek inanmadım sıfırı 4-5 bin vardır bence
Servis öyle diyorsa öyledir onlar işin içinde nede olsa.
Turbo markasına göre fiyatları farklı ve takım olarak satıyorlar biz 3.056 ya saffer attırmıştık çünkü orjinalindeki perkis turbo pahalıydı saffer ucuzdu.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kolay gelsin abim. Bende diyorum kuyruk mili işini nasıl çözdü diye şimdi kafa bastı Tank yukaarıda şanzıman traktörün arkada sadece aradaki boru uzadı değğl mi
Sağolasın tamamen benim mühendislik ürünü tekerleri bile iç iskeletini kendim hesapladım , tekerleri kendim büyüttüm , bidondan kanatlara su hortumlarını uzattım , arka sağ kola lift koydum motor yanlandımı damper kolundan dengeliyorum, gübre atacağım zaman hortumları söküp fır fır takıyorum , çok işime yarıyor namussuz.