ENKA' DAN CLAAS TUCANO İÇİN SONBAHAR KAMPANYASI 2014...!!!

Ynt: ENKA' DAN CLAAS TUCANO İÇİN SONBAHAR KAMPANYASI 2014...!!!

Eskişehir claas servisi neye göre.adamlar trakyaya kadar ulaşıp hizmet veriyorlar.Mehmet Doğrulu bizzat kendim tanıyorum.çok meraklı ,araştırmacı ve yenilikçi birisi.bizim buradaki Eskişehirli kardeşlerinde usta oluyorlar(babaları).nh claasa göre tutuluyor evet haklısınız.bunu bütün ustalarda söylüyorlar.claasın eskişehir ustası aynı zamanda nh ustası.claastan para kazanamıyoruz nh den Allah razı olsun sürekli arıza yapıyor ve sık sık parça değiştiriyoruz.bizim buradaki ustalarda aynı şekilde konuşuyor.

• Beğen
Tepkiler: cancan18

dustero link=topic=77525.msg917357#msg917357 date=1410170197' Alıntı:
Tucano ' nun daha ağır olduğunu sanmıyorum ama genede çok yakındır ve mercedes motor cat motora göre daha az yakar benim görüşüm ama Laverda 310 larında kapasitesine göre cimri olduğunu biliyorum. Tucano ' nun modeli ney ? (Pardon sisu vardı cat değil düzeltiyorum)
Tucano 320 2010 model.
djzeus link=topic=77525.msg917363#msg917363 date=1410171327' Alıntı:
class gerçekten güzel makina kötü değil ama eski medion olsun bu tucano olsun o paralar bana göre verilmez gerçekten fiyatları eş değer makinalara göre fazla bende 2012 senesinde medion 310 ile cs6050 arasında kalmıştım birden bire karşıma çok temiz cs640 çıktı onu aldım çok şükür iyikide cs almışım ama ileri doğru makinamı değiştiriceğim zaman claas bakarsamda kesinlikle lexion serisi olur
Iyiki 6050 almamissiniz onlarinda motor kucuk geliyor yakitlari fazla.

umutmalkoc link=topic=77525.msg917364#msg917364 date=1410171691' Alıntı:
Eskişehir claas servisi neye göre.adamlar trakyaya kadar ulaşıp hizmet veriyorlar.Mehmet Doğrulu bizzat kendim tanıyorum.çok meraklı ,araştırmacı ve yenilikçi birisi.bizim buradaki Eskişehirli kardeşlerinde usta oluyorlar(babaları).nh claasa göre tutuluyor evet haklısınız.bunu bütün ustalarda söylüyorlar.claasın eskişehir ustası aynı zamanda nh ustası.claastan para kazanamıyoruz nh den Allah razı olsun sürekli arıza yapıyor ve sık sık parça değiştiriyoruz.bizim buradaki ustalarda aynı şekilde konuşuyor.
Eskisehirin nh servisligini onlarin elinden alip baskasina verdiler.Bizim tc 56 nin eski sahibi onlara bakim yaptiriyormustu biz alinca harmanin nh servisine goturduk adam bir sokmeye basladi cogu parca yan sanayi cikti eger onlarin yaptigi bakima guvenip harmana girseydik makinayi yurutemeyecektik.

aslan26 link=topic=77525.msg917368#msg917368 date=1410172056' Alıntı:
Eskisehirin nh servisligini onlarin elinden alip baskasina verdiler.Bizim tc 56 nin eski sahibi onlara bakim yaptiriyormustu biz alinca harmanin nh servisine goturduk adam bir sokmeye basladi cogu parca yan sanayi cikti eger onlarin yaptigi bakima guvenip harmana girseydik makinayi yurutemeyecektik.
işte sizde aynı şeyi söylüyorsunuz.nhde yan sanayi çok ama claasta kesinlikle olmaz olamaz

umutmalkoc link=topic=77525.msg917370#msg917370 date=1410172211' Alıntı:
işte sizde aynı şeyi söylüyorsunuz.nhde yan sanayi çok ama claasta kesinlikle olmaz olamaz
Nh nin orjinal parcaları var ama servis orjinal diye yan sanayi takmış harmanında nh servisi var ama onunkisi orjinal parça yan sanayi olsa bile soruyor yan sanayimi olsun orjinalmı diye digeri direk orjinal diye yan sanayi takiyor.

aslan26 link=topic=77525.msg917373#msg917373 date=1410172597' Alıntı:
Nh nin orjinal parcaları var ama servis orjinal diye yan sanayi takmış harmanında nh servisi var ama onunkisi orjinal parça yan sanayi olsa bile soruyor yan sanayimi olsun orjinalmı diye digeri direk orjinal diye yan sanayi takiyor.
Orijinal takılmasına lafım yok.nh sadece yan sanayi kullanıyor diye iddaamda yok.nh orijinal parça kullandığı zaman zaten claas parçasıyla aynı duruma geliyor.bu durumdada claasın parçası pahalı tezi çürümüş oluyor

aslan26 link=topic=77525.msg917366#msg917366 date=1410171812' Alıntı:
Iyiki 6050 almamissiniz onlarinda motor kucuk geliyor yakitlari fazla.
ben çok makina değiştirdim ucuz kelepir bulduğumda alıp o sezon kullanıp kışa fazlasıyla kar yaparak satıyordum ama şimdiye kadar en çok keyif aldığım memnun olduğum makina çeltiğe girmemiş düşürmüştüm bir tane 2000 model L627 süper makinaydı birde arkadaşımın işi vardı 2 gün onun class 510 ile çalıştım birde lexion harbi makinalardan

umutmalkoc link=topic=77525.msg917374#msg917374 date=1410172863' Alıntı:
Orijinal takılmasına lafım yok.nh sadece yan sanayi kullanıyor diye iddaamda yok.nh orijinal parça kullandığı zaman zaten claas parçasıyla aynı duruma geliyor.bu durumdada claasın parçası pahalı tezi çürümüş oluyor
Yedek parca fiyatı her markada asagı yukarı aynı sadece kolay veya zor bulunma sorunu var.TC lerin parcalarida hala fiyat olarak yuksektir çunku Turkiye de en cok kullanılan makina.

Senede 10 tane satan bir malın nasıl yan sanayisi olabilir senede 600 makine satan bir firmayla yan sanayi ve arıza yapma oranı hiç karşılaştırılabilirmi...

Senede 10 tane satan bir malın nasıl yan sanayisi olabilir senede 600 makine satan bir firmayla yan sanayi ve arıza yapma oranı hiç karşılaştırılabilirmi...

Turk sanayisinin eline gectikten sonra yapamiyacagi yan sanayi urun yok hele birde Konya ile Antep sanayisi el attıysa yapamiyacagı bir sey yok Class tutulan makina degil ondan yapmiyorlar tutulan makina olsa onada el atarlar zaten bicerdoverlerin bazi parçaları burada yapilip avrupaya gidiyor sonrada orjinal diye satıyorlar.

aslan26 link=topic=77525.msg917366#msg917366 date=1410171812' Alıntı:
Tucano 320 2010 model.

Laverda 310 ile Tucano 320 kıyaslanamaz çok zayıf kalır lexion 5 sarsaklı makine kıyaslanabilir yada aps 6 sarsak Tucano olabilir ikisinin arasında kalır Laverda

dustero link=topic=77525.msg917559#msg917559 date=1410207475' Alıntı:
Laverda 310 ile Tucano 320 kıyaslanamaz çok zayıf kalır lexion 5 sarsaklı makine kıyaslanabilir yada aps 6 sarsak Tucano olabilir ikisinin arasında kalır Laverda
Kullanan adamda oyle söylüyor o nedenle degi stirip ikisinide laverda yapmak istiyor.

Rıdvanın soyledıklerıne katılıyorum belirli bir süre bizde makınacılık yaptık eskısehırdekı durumlardan haberım var...suanda claas kullanıcılarından bırıncı agızdan duydugum yorumları paylastım Guzel makına temız bıcıyor agırlıgı dengelı makına kalıtelı ama adamların bana dedıgı sey su parça sıkıntımız yoktu mega zıraatteyken sımdı parca ıstedık mı bekletılıyoruz ve pahalı gelıyor dıyorlar ve tercıhlerını parca sıkıntısı yasamayan Laverdadan yana kullanacaklarını vurguluyorlar...

aslan26 link=topic=77525.msg917410#msg917410 date=1410183504' Alıntı:
Turk sanayisinin eline gectikten sonra yapamiyacagi yan sanayi urun yok hele birde Konya ile Antep sanayisi el attıysa yapamiyacagı bir sey yok Class tutulan makina degil ondan yapmiyorlar tutulan makina olsa onada el atarlar zaten bicerdoverlerin bazi parçaları burada yapilip avrupaya gidiyor sonrada orjinal diye satıyorlar.
claasın fabrikasını bizzat gezen biri olarak parça üretilen tek yeri var dünyada oda almanyada.oradan bütün dünyaya dağıtımı yapılıyor.

umutmalkoc link=topic=77525.msg917626#msg917626 date=1410250866' Alıntı:
claasın fabrikasını bizzat gezen biri olarak parça üretilen tek yeri var dünyada oda almanyada.oradan bütün dünyaya dağıtımı yapılıyor.
Otomativde hic bir fabrika yan sanayisine parca yaptirmadan asla calismaz yoksa karı duser mutlaka class da ufak tefekde olsa mutlaka baska fabrikaya parca yaptiriyordur.

kesinlikle CLAAS ın biçerdöveri TC den üstün bunu bizzat yaşayıp gördük bunu rekabet olsun diye söylemiyorum CLAAS ın biçdiği tarla daha temiz TC özellikle mısırda çok döküyor tane atıyor yani CLAAS başka

Claas distribütorlüğü Mega ' nın elindeyken Claas ürünleri arıza yaptığında birerir satılmamış sıfır üründen parça sökülüp değiştiriliyordu özellikle mısır sılaj makinelerinde bunun örneklerine fiili olarakta rastladım buna nazaran Enka nasıl çalışıyor bilmiyorum.

Edirneli hemşerimede sormak isterim Claas Lexionun hangi modelini hangi modellerle kıyaslama imkanı bulmuş çeltikte merak ettim detayları bizimle paylaşabilirmisin?