Erdoğan’ın ‘müjde’ diye duyurduğu elektrikli traktör iptal edildi!

Hükümet,iyi haber” olarak açıkladığı yerli elektrikli traktör projesini “değerlendirilmeden” bıraktı.Şirket, Türkiye yerine Kanada’da üretim yapma kararı aldı. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Hükümetin en iddialı ve en önemli projesinin yerli ve milli traktör olduğunu” söylediğini hatırlattı.Yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin elektrikli traktörün kendi ilgi alanında olmadığını ve seri üretim konusunda bilgisinin olmadığını söylediğine dikkat çeken Aygün, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bilgi verdiğini öğrendim. projeyi reddettikleri ilgili firma. Bu traktör projesi ‘Teknoloji Odaklı Sanayi Hareketi Programı’ çerçevesinde yapılmış ve Erdoğan tarafından onaylanmıştır.” Dedi.

Kaynak:Türkiye24

John deere nin ceosu fendt yetkilileri şuanki batarya teklonojisi traktörler icin uygun degil diyor sen adamlarin 100 yillik bilgisiyle yapamadiğini 1 2 senede yapmaya calişiyorsun kimler parayi götürdu bu projeye aktarilan paradan acaba yazik ya zamaninda uzel in devami getirseydiniz saten %50 pazar payiniz olurda yillarin şirketi miras davasindan tükenti siz oturup izlediniz.o zamanki fabrikada argede calişanlar bilgi sahibi calişanlar işsiz kaldi.

Belki dedim olabilir ama umudum yoktu ve olmadı çünkü dünya devleri dururken kendimizi kaldırdığımızı biliyordum ama insan umut ediyor inanmak istiyor bu da fiyasko oldu yerli arabada aynı kaderi paylaşacak onu da biliyorum piyasaya çıksa dahi alacak para gücü yok kimsede olsun ama yalanlar güzel dinlemesi zevkli oluyor.

• Beğen
Tepkiler: selcuk43
Böyle olacağını ön görsekte , defalarca aynı filmi-propagandayı izlesekte üzücü.Keşke bir kere balık tutsalar.

Resimler ve ekler

• resim.jpg
    resim.jpg
    65.2 KB · Görüntüleme: 49
John deere nin ceosu fendt yetkilileri şuanki batarya teklonojisi traktörler icin uygun degil diyor sen adamlarin 100 yillik bilgisiyle yapamadiğini 1 2 senede yapmaya calişiyorsun kimler parayi götürdu bu projeye aktarilan paradan acaba yazik ya zamaninda uzel in devami getirseydiniz saten %50 pazar payiniz olurda yillarin şirketi miras davasindan tükenti siz oturup izlediniz.o zamanki fabrikada argede calişanlar bilgi sahibi calişanlar işsiz kaldi.
Şu an traktörler için en uygulanabilir sistem hibrit güç ünitesi, tamamen elektrik en azından şimdilik traktörler ve iş makinelerinde çok uygulanabilir değil.

• Beğen
Tepkiler: ilyas35
Belki dedim olabilir ama umudum yoktu ve olmadı çünkü dünya devleri dururken kendimizi kaldırdığımızı biliyordum ama insan umut ediyor inanmak istiyor bu da fiyasko oldu yerli arabada aynı kaderi paylaşacak onu da biliyorum piyasaya çıksa dahi alacak para gücü yok kimsede olsun ama yalanlar güzel dinlemesi zevkli oluyor.
Bu işi bilenler nasıl olacağını bas bas bağırdılar.Para hortumluyorlar dediler.Ülkenin çoğunluğu uyaranları pkklı hain ilan etti üstüne dinsiz bile oldular.Türkiye de dünya çapında bir tane pil üretimi yapan firma yok.Doğru düzgün motor fabrikası yok aynı şekilde mekanik sistemler üzerine çalışan firma da yok.Elektronik yazılım üzerine şirketimiz yok.1 gün içinde nasıl karar alınıyor.Togg da öyle.Dışarıdan herhangi bir firmanın parçalarını burada toplayıp yerli otomobil denilicek.Mondial motor gibi.Muhtemelen Çin den geliyor bu arabanın parçaları.Yapılması gerekeni kaçırdık zaten.1.5 1.6 motorları dizel ve benzinli paketiyle üretip standart fiyatlarla ve uzun vadelerle halka sunmaları gerekiyordu.Bunu Rusya İran Hindistan Pakistan yapıyor.Ama biz yapmadık.

• Beğen
Tepkiler: özfer10