Erkun 90 Lüks - Td 90 Bluemaster Kullanim Gözlemlerim

Merhabalar.Bu sene buğday ekim sezonunda kullanmis oldugum ayni bg sinifindaki 2 traktorun yapmis oldugum islerdeki gozlemlerimi sizlerle paylasmak istiyorum.Erkunt kendi traktorum 2013 model ilk cikan 90 lukslerden 1200 saatte. Td ise akrabamin 2018 model 350 saatte. Yaptigimiz isler kazayagi cekme, dedeoglu 3.5 m lik acilan tirmik cekme ve mibzerle bugday ekimi.Konfor olarak Td nin kabini daha sessiz ve daha kaliteli.Yolda ve tarlada Td asiri zipliyor.Erkunt daha agir ve oturakli ziplama yok.Yakit olarak Td saatinden dolayimi bilmiyorum ama yakiti bana cok fazla geldi. 120 dekar bir kismi yamac bir kismi duz olan tarlaya gecen yil Erkuntla 3.5 mlik tirmigi cektik viste 2 2.bucukla maksimum 17 gazda calistik donuste tekrar doldurduk 67 litre yakit aldi. TD ile bu yil cektik depo kirmiziya geldi. Vites olarak 2 nin 4 ve 3 un 1 ile cektik maksimum 20 gazda calistik. TD bana yakit olarak cok yakiyor gibi geldi ve motorda bogulma cok.Erkuntun elektro hidrolik kumanda kollari Td den daha iyi. Td nin elift i parmaklari agritiyor. Cekis olarak erkunt daha iyi ve oturakli.Frenleri td nin cok kotu tutmuyor. Td nin iyi yanlari powershutle ve kabin konforu bunlar erkunta gore daha iyi. Erkuntta agir ekipmanda hidrolik kollari amortisorlendirme yapiyor ve motora vurmuyor. Td de bu ozellik yok ve yokus yukari tirmigi kaldirinca bazen motorun onu kalkiyor.Gece erkuntun aydinlatma sistemi daha iyi ozellikle yanlardaki cizi lambalari iyi is cikariyor. Bunlar tarafsiz kendi gormus oldugum 2 traktorun arti ve eksileri.
IMG_20190607_083718.jpg

Şu formda en fazla kullanılan traktor tdd serisidir kötüleye kötüleye bitiremediniz millet enayi ozaman cevrenizdeki bayilere sorun neden en fazla tdd serisi satılıyor
New holland adana keskinler bayisinin satışına bir baksınlar sadece, neden millet alıyor acaba hemde adana gibi arazinin büyük ve ağır tarlaları var ama adamlar sürekli satıyor bahçe motorundan tarla modeline kadar

Şu formda en fazla kullanılan traktor tdd serisidir kötüleye kötüleye bitiremediniz millet enayi ozaman cevrenizdeki bayilere sorun neden en fazla tdd serisi satılıyor
Kızma kardeşim ben senden yanayım , bedava versen erkunt almam, td yi satmak istesen satabilirsin , önemli olan o.genelde traktör arızaları kullanıcı kaynaklıdır , yerli traktörlerin içinde en iyisi td bence , ben en son 70 56 da kapattım defteri çokda işimizi gördü.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
hele hele 2008 modeller süper bizim burda tt50 ler canavar mübarek bende şahsen alırken eski tip ortadan vitesli sıfır olsaydı alacaktım ama yok dedi bayii katologlarda o zamanlar int falan gösteriyordu ama olmadı 4065e aldım pişman deilim ama dayımda tt50 4x4 ve 75lik 4x2 var yan yana koysak senin şu yeşile bakan olmaz ama bnm traktöre çok insan bakar diyor tabi doğru söylüyor tercih meselesi