Erkunt 90 Lüks Alpler 9 Lu Çizelle Anız Bozma 2019

Merhabalar.Yeni Almiş Olduğumuz Alpler 9 Lu Çizelimizle Anizlari Tamamen Patlatip Insallah Ilk Bahardada Yine Çizel Yada Kültivatorle Islem Yapip Bu Sene Pulluk Kullanmadan Buğday Yerlerini Hazirlamayi Dusunuyorum.Malum Kuraklik Sebebiyle Bölgemiz Yağışı Geç Aldi ve Ancak Bu Zamanda Tarla İşlenebilir Hale Geldi. Bende Firsat Bu Firsat Deyip Anizlari Çizelle Bozdum ve Gayet Güzel Oldu. Pullukla Yaktigim Yakittan Daha Az Bir Yakitla Tarlalarimi İşlemis Oldum ve Tarlalarimiz İlk Kez Çizelle İşlendi.Pulluk Tabanini Kirmiş Oldum ve Topragin Daha Fazla Su Depolamasini Sağlicam Insallah.Pullugu Artik 2 3 Yilda Bir Kullanmayi Düşünuyorum.Çizeli Alirken Çiğ Toprak Kalmasin Diye Özellikle Fabrikasyon Yapim Kırlangic Ayaklariyla Birlikte Aldim. Alpler Almamin Sebebi Cizelin Ayak Yapisindan Kaynakli. Alpler Çizel Traktoru Yormuyor Daha Seri Gidiyor Traktör. Bunu Gecen Yıl Denemesini Yapip Öyle Karar Verdim ve de Cok Memnun Kaldim. Çizel Almak Isteyenlere Alpleri Kesinlikle Tavsiye Ederim. Buğday Yerleri İçin Sizlerin Farklı Bir Uygulamasi Varmi. Veya Benim Yaptigim Gibi Yapipta Pulluga Göre Daha Iyi Sonuclar Alan Varmi. Bu Konuda Tecrubelerinizi Paylasirsaniz Sevinirim. Sizler İçinde Resim ve Videolar Çektim.Herkese Iyi Gunler.

IMG_20191208_101102.jpg
IMG_20191208_101248.jpg
IMG-20191207-WA0029.jpeg
IMG_20191208_100938.jpg
IMG_20191208_095642.jpg
IMG_20191208_110533.jpg
IMG_20191208_101213.jpg
IMG_20191208_101115.jpg
IMG_20191208_100926.jpg
IMG_20191208_095700.jpg

Son düzenleme:
Kolay gelsin sarıkentli hemşehrim. Keşke cizeli 3 sıralı alsaydın.
Yakın sayılırız sadinliyim bende. Ben özdökenin 3 sıra 11 li olanını kullanıyorum .
Sana tavsiyem cizeli asla ağır tavda kullanma ağır tavda pulluk taban taşı kırılmaz tecrübeyle sabittir az kurak olcak cizel cektin tarlaki hem alt kısmı hemde yüzey kısmı patladıp gitsin ,uygun olan tarlalarını bahara tersten sür yani dogu batı sürdünse bahara güney kuzey yönde sür.
Pullaktan iyi verim almak istiyorsanda bu sürdüğün harici iki kere daha cizelle sür ,sonrası kazayağı cek duruma göre bakıp. Kesinlikle bu cektin yertlere ızgara ,kompli bicimi ekipmanlar sokma.
Ben 8 senedir bu bicimde uygula yapıyorum tabi her iki nadas sezon sonuda cizelle son güzde işlem yapıp bahar ikilemeyi pullukla yapıyorum.
Bahara ikinci uygulamada zaten ne oldu belli olur tarla komşunla senin işlem yaptın yerdeki toprak biciminden.

Kolay gelsin sarıkentli hemşehrim. Keşke cizeli 3 sıralı alsaydın.
Yakın sayılırız sadinliyim bende. Ben özdökenin 3 sıra 11 li olanını kullanıyorum .
Sana tavsiyem cizeli asla ağır tavda kullanma ağır tavda pulluk taban taşı kırılmaz tecrübeyle sabittir az kurak olcak cizel cektin tarlaki hem alt kısmı hemde yüzey kısmı patladıp gitsin ,uygun olan tarlalarını bahara tersten sür yani dogu batı sürdünse bahara güney kuzey yönde sür.
Pullaktan iyi verim almak istiyorsanda bu sürdüğün harici iki kere daha cizelle sür ,sonrası kazayağı cek duruma göre bakıp. Kesinlikle bu cektin yertlere ızgara ,kompli bicimi ekipmanlar sokma.
Ben 8 senedir bu bicimde uygula yapıyorum tabi her iki nadas sezon sonuda cizelle son güzde işlem yapıp bahar ikilemeyi pullukla yapıyorum.
Bahara ikinci uygulamada zaten ne oldu belli olur tarla komşunla senin işlem yaptın yerdeki toprak biciminden.
Tesekkur ederim abicim.Tarlanin 1 karisi tavdi alti kuruydu son yagislardan sonra zaten cizel batmaya basladi yagistan once cizel batmadi yagdiktan 1 hafta sonra bu hale geldi toprak o sekilde cizel cekebildim en fazla 1 karisi nemliydi alti kuruydu pulluk tabanini kirdi yani. Bahara ilk olarak cizelle islemeyi dusunuyorum. Yada sapin durumuna gore pullukla yuzeysel bir sürüm yapmayi dusunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin