ERKUNT DAYANIM TESTİ

Arkadaşlar, bu videolarda da kabinin bump test görüntülerini görebilirsiniz.

Erkunt yeni kabininin dayanımını ölçmek için traktörü 10000 kez videolarda görülen engellerden geçirdik. Test, toplam 9 saate yakın bir zaman aldı ve herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Sadece vcd'li teyp sarsıntıya dayanamayarak düştü.

http://www.youtube.com/watch?v=rpZRaXZtIME
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=rpZRaXZtIME

http://www.youtube.com/watch?v=xt4RpX0FXn4
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=xt4RpX0FXn4

Ynt: ERKUNT DAYANIM TESTİ

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Traktörü teste soktuğumuz tarihte henüz kimsenin görmesini istemediğimiz için kaportasını sökmüştük üzerinden. Markanın tanınmasını istemiyorduk. Sonuçta testlerin yapıldığı merkeze rakip firmalardan kişiler de geliyor. Ayrıca o tarihte yeni kaportanın son hali elimizde henüz yoktu, kalıplarının imalatı devam ediyordu. Elimizde sadece ilk yaptırdığımız prototip kaporta vardı.

cubuklu06 link=topic=25557.msg210914#msg210914 date=1251830166' Alıntı:
güzel bi test abi..abi traktörün kaputu neden takılmadan teste girdi belirli bi amacı varmı ??

ersanakyai link=topic=25557.msg210917#msg210917 date=1251830606' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Traktörü teste soktuğumuz tarihte henüz kimsenin görmesini istemediğimiz için kaportasını sökmüştük üzerinden. Markanın tanınmasını istemiyorduk. Sonuçta testlerin yapıldığı merkeze rakip firmalardan kişiler de geliyor. Ayrıca o tarihte yeni kaportanın son hali elimizde henüz yoktu, kalıplarının imalatı devam ediyordu. Elimizde sadece ilk yaptırdığımız prototip kaporta vardı.
hmm anladım abi bu test merkezi erkuntun fabrikasında değil yani

Hayır, burası Ankara TAMTEST merkesi. Bizde de böyle bir test pisti vardı ama uzun süredir kullanılmadığı için hokkalı bir bakım gerektiriyordu, o yüzden testi bu merkezde gerçekleştirdik. İlk videonun başında dikkat ettiysen arkadaki yoldan çeki testine tabi tutulan NH 55-56 DT geçiyor.

cubuklu06 link=topic=25557.msg210920#msg210920 date=1251830847' Alıntı:
hmm anladım abi bu test merkezi erkuntun fabrikasında değil yani

Bu videolarda görülen test, zorunlu bir test değil. İlerde doğabilecek sorunları görmek için kendi isteğimizle gerçekleştirdik.

Bahsettiğim test merkezinde genelde koruyucu yapı testleri çok zorlu oluyor. Bu testlerde kabinli traktörlerde kabin iskeletine yandan ve arkadan büyük pistonlarla yükler uygulanıyor, traktörün ağırlığına göre 3 - 4 ton arasında. Böylece traktörün devrilmesi durumunda kabin iskeletinin yeterli emniyeti sağlayıp sağlayamayacağı görülüyor. Kabinsiz traktörler için de aynı test uygulanıyor, bu kez de yükleme, ropsun üzerine yapılıyor. Ayrıca emniyet kemeri testi de yapılıyor, emniyet kmerine de belli bir miktar çekme uygulanarak koltuğun kopup kopmadığına bakılıyor. Ama yeni modellerde bu testler esnasında herhangi bir sorun yaşamadık.

Eski modellerin birinde rops testinde bi sorun yaşamıştık, ropsta gerekli güçlendirmeyi yapınca o testi de geçmiştik.

Bunun dışında çeki testi uygulanıyor, motor güç ölçümü, yakıt ölçümü, gürültü ölçümü, fren testi gibi testler yapılıyor.

Bu arada sana da bugün bizim hayvanlar konusunda bir söz verdim ama bendeki videolar açıkçası pek de paylaşılacak kalitede değilmiş, kusura bakma. bayramda fırsat bulursam resim çekerim, yalnız bizim işletme seninki kadar profesyonel değil, peşin peşin söyleyeyim.

ağır abi link=topic=25557.msg210927#msg210927 date=1251831410' Alıntı:
ersan abı pekı olduda oldu testen gecemeyen makınanız oldumu veya orda basınıza gelen bır olay oldumu

Ersan gerçekten her zamanki gibi güzel bir paylaşım olmuş, bu çekimler aslında tanıtım için kullanılsa, daha fazla çiftçiye ulaşılsa satış rakamlarına kesinlikle yansır. Ama malesef ülkemizde üretim faaliyetleri herzaman satış ve pazarlama faaliyetlerinin önünde yer alıyor. Ne kadar kaliteli üretirsen üret, satamadıktan sonra bir kıymeti olmaz!

Erkunt ' un başarılı olmasını (satış rakamları ile) hevesle bekleyenlerdenim!

Teşekkürler. Reklam konusunda sana katılıyorum. Maalesef bizim firmada reklam olarak sadece köy köy dolaşıp tarla gösterileri düzenlemek geliyor akıllara. Bazen de bikaç gazeteci çağrılıp yerel gazetelerde haberlerimiz çıkıyor. Bir ara 'Hakan'la Geziyorum' programına sponsor olmuşlardı, her programda reklamımızı yapıyordu Hakan.

Satış bölümündeki arkadaşların söylediğine göre şu an bayilerimiz, benim hazırladığım ve daha önce sitede paylaştığım videoyu seyrettiriyormuş gelen misafirlerine.

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=fss7Miq9HTI

Aslında reklam konusunda çok güzel fikirlerim var aklımda ama şu sıralar kendi işlerimi halledebilsem kafi.

ozan_06 link=topic=25557.msg210959#msg210959 date=1251833389' Alıntı:
Ersan gerçekten her zamanki gibi güzel bir paylaşım olmuş, bu çekimler aslında tanıtım için kullanılsa, daha fazla çiftçiye ulaşılsa satış rakamlarına kesinlikle yansır. Ama malesef ülkemizde üretim faaliyetleri herzaman satış ve pazarlama faaliyetlerinin önünde yer alıyor. Ne kadar kaliteli üretirsen üret, satamadıktan sonra bir kıymeti olmaz!

Erkunt'un başarılı olmasını (satış rakamları ile) hevesle bekleyenlerdenim!

ersanakyai link=topic=25557.msg210981#msg210981 date=1251834654' Alıntı:
Teşekkürler. Reklam konusunda sana katılıyorum. Maalesef bizim firmada reklam olarak sadece köy köy dolaşıp tarla gösterileri düzenlemek geliyor akıllara. Bazen de bikaç gazeteci çağrılıp yerel gazetelerde haberlerimiz çıkıyor. Bir ara 'Hakan'la Geziyorum' programına sponsor olmuşlardı, her programda reklamımızı yapıyordu Hakan.

Satış bölümündeki arkadaşların söylediğine göre şu an bayilerimiz, benim hazırladığım ve daha önce sitede paylaştığım videoyu seyrettiriyormuş gelen misafirlerine.

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=fss7Miq9HTI

Aslında reklam konusunda çok güzel fikirlerim var aklımda ama şu sıralar kendi işlerimi halledebilsem kafi.

Arabayı servise götürdüğümde bir beyefendi ile tanışmıştım, kendi tasarımı olan otomatik perde imalatı yapıyormuş, sadece onu tanıyan müşterilerine satabiliş önce, sonra 'kurtlar vadisi' nin bir bölümünde 3-4 saniye görünmesi için bedava bir sistem hazırlamış ve diziye sponsor olmuş...Bu iş için evimi sattım diyor. (sponsorluk için yani) sonradan bauhaus'ta stand vermişler abiye, bauhaus'un almanyadaki patronunun ilgisini çekmiş, çağırmış abiyi almanyaya görüşmek için, sonra tüm dünyada bauhaus mağazalarında satılmaya başlamış...
O evin on katını o sene kazandım diyordu :D