Evliler Belki Yaşıyor Ama Bekarlar Kesin Bilmiyor !

04.04.2010
1,705
654
Eskişehir
Hikayelerde gerçekliğe bakılmazmış...
Dünya kurulmuş canlıların görev dağılımına geçilmiş..
İlk önce eşek çağırılmış görev ve ömrü söylenmiş.
-Senin ömrün 40 yıl. Bu süre zarfında insanların ihtiyacı olan, olabilecek sana verilen yükleri taşıyacaksın. Çalışma saati diye bir şey yok ne zaman yüklendiyse istenilen zamanda istenilen yere götüreceksin.
Eşeğe zor gelen bu hayat itiraz etmiş ve,
- 40 sene hamallık yapılmaz 20 kalsın diğer 20 yıl bana yeter demiş.
Peki denmiş sıra köpeğe gelmiş, onada..
30 yıl boyunca insanların artıklarıyla beslenip onları gelebilecek tüm tehlikelere karşı gece-gündüz demeden koruyacaksın denmiş tabi itiraz gecikmemiş..
-Böyle hayat mı olur deyip 15 yıla kanaat ederim demiş.
Sırası gelen maymuna..
-20 yıl insanların karşısına geçip saçma sapan hareketler yapıp, manasız sesler çıkartıp eğlendirecek kendini gülünç durumlara düşüreceksin denmeye kalmadan isyan gibi bir itiraz gelmiş..
- Dünya hatırına 10 sene neyime yetmezki 10 yılı sizin olsun demiş.
Ve nihayet sıra kahramanımıza gelmiş erkek huzura çağrılmış...
- Sana biçilen ömür 20 yıl. Aklınla bu gördüğün dünyaya ve bütün canlı cansız varlıklara hükmedeceksin. Onları kendi menfaatin doğrultusunda kullanabilirsin vs vs diye uzun uzun görevleri, yetkileri sıralanmış.
Elbette o da itiraz etmiş...
-Bu kadar iş 20 yıla sığmaz. Ben şu kenarda duran eşeğin istemediği 20 yılı, köpeğin beğenmediği 15 yılı ve şu maymunun geri çevirdiği 10 yılı alayım demiş.
Kabul edilmiş teklif ve dünyaya gönderilmişler..
Bu sebeple denir ki her erkek evlenene kadar normal bir insan gibi yaşar. Dahası ... eşine evine eşeği aratmayacak beceride eşya taşır, ailesinin artanlarıyla toplayabildiği enerjiyle onları bütün tehlikelerden korur. Son yıllarından ise torununu güldürmek için yapmadığı şebeklik kalmaz...

Not : Evliyim ama aynı ben diyemem ama haklılık payıda yok desek Allah var hani...