fazla yem tüketimi acil?

Ynt: fazla yem tüketimi acil?

Vallahi hiç bilmiyorum ama hemen veterinere gitmenizi öneririm orada sorunu söyleyince verdiler bana hemen hayvancılıkla ilgili bilgim ve ilgim olmadığı için acilen atladım arabaya gittim söyledim verdi hiçbirşeyde olmadı hayvanlara sapasağlamlar.

çok çok aşırı yemediyse toz pak mayayı özeyip petşişeyle azına dökerek içirin faydasını görürsünüz. yinede bi veterinere sorun. biz eskiden eskiden derken 6-7 ay öncesine kadar inek işi yapıyorduk iştah durmasında toz pak mayayı özeyip ineğe içiriyorduk yeme karınca.
horasanlioglu link=topic=53650.msg561084#msg561084 date=1331569145' Alıntı:
arkadaşlar ineğim ahırdan boşanıp fazla miktarda fabrika yemi yemiş. Ne yapmam gerekiyor?

SALİM link=topic=53650.msg561132#msg561132 date=1331572329' Alıntı:
çok çok aşırı yemediyse toz pak mayayı özeyip petşişeyle azına dökerek içirin faydasını görürsünüz. yinede bi veterinere sorun. biz eskiden eskiden derken 6-7 ay öncesine kadar inek işi yapıyorduk iştah durmasında toz pak mayayı özeyip ineğe içiriyorduk yeme karınca.
maya olmaz iştah kesmek içindir o
mideyi daha fazla şişirir abi sirke içirebiliyorsan sirke içir ama öncelikli olarak veterineri ara ;)

ineğin iştahını neden keselim ki yeme karıpta inek yemi iştahsız yiyorsa bizim bir şeyden tiksinmemiz gibi mesela veteriner pak maya içirin bi şey olmaz demişti içiriyorduk ve faydasınıda görüyorduk. yine yonca sebebiyle oluşan karın şişliklerinde de kazayla yaş yonca yemişlerse gres yutturun demişti onunda faydası oluyordu. belkide siz haklısınızdır. böyle şeyleri bilgisizce uygulamamak lazım. ama biz faydasını hep gördük.
aribas link=topic=53650.msg561136#msg561136 date=1331572729' Alıntı:
maya olmaz iştah kesmek içindir o
mideyi daha fazla şişirir abi sirke içirebiliyorsan sirke içir ama öncelikli olarak veterineri ara ;)

SALİM link=topic=53650.msg561164#msg561164 date=1331574075' Alıntı:
ineğin iştahını neden keselim ki yeme karıpta inek yemi iştahsız yiyorsa bizim bir şeyden tiksinmemiz gibi mesela veteriner pak maya içirin bi şey olmaz demişti içiriyorduk ve faydasınıda görüyorduk. yine yonca sebebiyle oluşan karın şişliklerinde de kazayla yaş yonca yemişlerse gres yutturun demişti onunda faydası oluyordu. belkide siz haklısınızdır. böyle şeyleri bilgisizce uygulamamak lazım. ama biz faydasını hep gördük.
tmm kardeşim kızma fikrimi söyledim bilgi mi paylaştım ;)

size neden kızayım. belkide sizin haklı ola bileceğinizi de yazdım hatta.bende kendi uygulamamızı yazdım. bize göre doğru olan belkide size göre yanlıştır. siz daha iyisinide biliyor olabilirsiniz. yani size kızmak değilde açıklık getirdim sadece.
aribas link=topic=53650.msg561181#msg561181 date=1331574808' Alıntı:
tmm kardeşim kızma fikrimi söyledim bilgi mi paylaştım ;)

arkadaşım sen veterinere haber ver aynısı başımıza geldi fazla yememiştir diye çağırmadık veteriner 1 2 gün normaldi sonradan düştü hayvan kasaplık oldu bekletme bence yada ara ne öneriyorsa onu uygula

Fazla yem tuketimi acil

Simdi net olarak inegin durumu nasil siskinlik var mi hayvanin durumu nasil gevis getiriyor mu ki gevis getirse pek sorun olmaz dusuncesindeyim tam olarak bilmedigim icin bisey diyemeyecem sen en iyisi bi veteriner cagir gecmis olsun .

baytar çağırdım. çagırmadan once karbonat, yaş maya, 3lt sıvı yağ içirdim baytarın tavsiyesi üzerine.
aktirun yem katkısı toz rumen düzenleyici
clobal cel toz bunları sabah akşam içiriyorum.
nevron B vesuplariver I iğnelerini verdi. 2 güne düzelir dedi.
herzaman internete giremiyorum cevabım geciktiyse üzgünüm.