Sencer Solakoğlu da Daha Fazla Dayanamadı | Tarımsal Sulamada Kullanılan Elektriğe %100 Zam

TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye'nin önde gelen çiftçilerinden Sencer Solakoğlu yılbaşı gecesi yapılan elektrik zammına sessiz kalamadı. Bazı takipçileri destek verirken, bazıysa yapılan paylaşımı kınadı.

Tarımsal sulama adı altında elektrik birim fiyatları %100'e yakın arttırılmıştı...

1641145481820.png

Bu cıvıltı (twit)nın Sencer Solakoğlu'na ait olduğunu sanmıyorum
1-Üslup tarz ona ait görünmüyor.
Bu iyi eğitimli, beyefendi ,sözleri tutarlı, tüsedad gibi bir kurumun başkanı kişinin üslubu değil gibi görünüyor.
2-Google'dan 'twit' leri listelendiğinde böyle bir yazısı yok.Diğerlerinde de böyle bir üslup yok.
3-Sembolü (avatar) inek kafası.Yukardaki avatar değil.

Son düzenleme:
Sencer Bey , süt fiyatlarına da benzer şekilde cevap vermişti.
Dünya'nın gezilebilir en ucuz ülkelerinden biri olmuşuz geçen yıl ,
Çok çalışmaktan adamcağız zihnen yorulmuş.
Tatil yapmasında fayda var.
Miami'de pilav üstü döner 30 dollars .

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Geçen sene yani geçtiğimiz 2021 üretim yılı için sulama birliğine 1 dönüm(1000m2) verdiğimiz ücret 270TL. Bu sadece kanaldaki suyu kullanmak için ödediğimiz para. Bu sene tahmini olarak 525 TL olur diyorlar ama 500 ün altında kalmayacağı kesin. Sencer Solakoğlu isyan etmek de haklı. Zaten isyan etmemek için de hiç bir sebep yok. Bu işin tek çıkar yolu seneye mısırın 6-7 TL olması. Seneye sezonda mısır fiyatı taş çatlasa 3,5 olur diyen tüccarlara da duyurulur. Dünya piyasalarında görülmemiş fiyatların görülmesi 2022 de sürpriz olmayacak.

üslup olmamış...
tepki göstermek, elbet gerekli...
daha değişik ifadeler kullanmakta fayda var...
örnek...
bu kadarcık zam, herkese yetmez...
daha çok isteriz....

Malum fıkradaki gibimi?

Benimde en sevmediğim tarz bu örnek verdiğiniz tarz aslında

Padişah umutlanmış konuşmak isteyen kulunu dinlerken ama, padişahım köprünün ortasındaki adam az, yetmiyor bikaç tane daha koysanız akşamları uzun kuyruk oluyor eve çok geç gidiyoruz demiş ya.

Gerçekler acı malesef, her ne kadar sürçü lisan dersekde, yeri gelince lafıda esirgememek lazım, sürçi lisan yani incitici laf yerine tam olarak gitmezse olmaz bazen.

Son düzenleme:
Üslubu eleştirmiş herkes.
Elektriği gectim mazot pompasına traktörle yanaştığınızda sinirlenmiyor musunuz? Şahsen 3 gün üst üste 1500 TL ler odeyince benim üslubum dahada bozuluyor. Ki bu ara aktarma 200 300 dekar yer için. Sezonda ne yapacağız?
Yada bu foruma üye arkadaşların geneli yüksek kazançlı arkadaşlar. Hesap yapan biz az bir kısımız...

Sencer Bey , süt fiyatlarına da benzer şekilde cevap vermişti.
Dünya'nın gezilebilir en ucuz ülkelerinden biri olmuşuz geçen yıl ,
Çok çalışmaktan adamcağız zihnen yorulmuş.
Tatil yapmasında fayda var.
Miami'de pilav üstü döner 30 dollars .

Sencer bey gıyabında konuşuyoruz. Savunuyor gibi anlaşılmasın tanımam etmem. Babamın oğluda değildir. Muhtemelen miamiye gidip tatil yapmışlığı vardır yine gidip yapabilir bana göre. Peki ya bizler, forumda kaç arkadaş gezilebilir Ülkemizde çoluğunu çocuğunu alıp egede akdenizde tatil yaptı, 1 hafta bi yat kiralayıp koy koy gezdi? Memleketin 4 bi yanı kaplıca. Gitti havuzda kemiklerini gevşetti? Uludağa Kartalkaya ya kar düştü çoluk çocuk kaymaya gitti zihnini bedenini dinlendirdi?
Bıraktım Amerikayı Miami yi. 100 km Yunanistan 200 km Bulgaristan bana. Maçayı sıktırıpta gidemiyorum bi balık yiyeyim değişik 2 yer göreyim.

Sencer solakoglu eşref şeker gibi kişiler bu işleri tam layikiyle profosyonelce yapmaya çalışan kişiler harcadıkları para bizim bir kaçımızın birlesipte ortaya koyabileceğimiz belki de koyamayacagımz rakamlar bunca yatırıma rağmen herşeyi hesap edip maksimum kazanç peşinde olanlar isyan etmesi çok normaldir üslup olarak da şahsını ilgilendirir eleştirmek olarak önce olanları zamları sonra üslubu eleştirmek daha doğru olur olaya şöyle bakarsak benim 100 dekar yerim var 3 hayvanım var ben Renault torosa biniyorum bir başkasının 1000 dekar yeri var Volkswagen Amarok a biniyor benim yağ bakimim torosta 300 lira adamın Amarok ta 5000 lira şimdi ikimizde mağduruz zamlar olmasa ben Toros için 100 lira adam amarok için 2000 lira verecek çok basit açıdan ikimizde zarardayiz