Fenolojik Değerlendirme Tablosu | TMO Ekim 2022

📌 Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından Kasım ayının başında düzenlenen ve ay sonunda paylaşılan "Fenolojik Değerlendirme Raporunda" ülke genelindeki hububat ekimleri ve gelişimi ele alındı. Raporun tamamını bu paylaşımın ek kısmına bırakıyoruz. Yayınlanan raporda geçtiğimiz Eylül ayının mevsim normallerine göre ve geçen yıla göre daha az yağışla kapandığı; Ekim ayının ise mevsim normallerine göre az, geçen yıla göre fazla yağmur yağarak sonlandığı konusunda veriler aktarıldı.

📌 Özellikle İç Anadolu bölgesinde henüz tamamlanmamış mısır hasadından dolayı hububat ekimlerinin geciktiği ve kışlık buğday ekiminin %40'ının tamamlandığı bilgileri de tabloda yer alıyor. Tamamlanmayan ekimlerden dolayı olacak ki, TMO henüz 2023 yılına ait buğday rekolte tahminini belirlememiş durumda.

✋ Peki siz 2023 sezonunda hububatı rekoltesini ve verimlerinin nasıl olacağını umuyorsunuz?

1669842657764.png
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt