Fiat 480 turbo

Maşallah hayırlısı olsun.
Maceralarını merakla bekliyoruz.
Dikkatli olmak lazim.
Eyvallah kardes

Goruntu ve amac guzelde, motora yapilan bu iyilestirme aktarmaya daha fazla itis gucu verecektir. Olagan motor gucuyle zaten yasi itibariyle aktarmalarda eskime meydana gelmistir. Yaptiginiz bu islem aktarmaya zarar verebilir.Ayrica turbo yaglamayi nasil hallettiniz, mevcut yag pompasi basinc olarak turbonun yaglanmasina yeterli gelmeyebilir.Yag olarak genelde 20 50 kullanilir ama artik 10 40 yada 15 40 koymak lazim veya turboyu hamgisi iyi besleyecekse.Fiat bu belkide hic birseyde olmaz.Saglamlik diyen bu traktorlere baksin.Şimdikiler dokuluyor.Keske bu traktorlerin dortcekerleri olsada kullansak.Italyada fiatin bircok cekis sistemli donanimli traktorleri var.kalite en ust duzeyde.Gule gule kullanin. Bu traktorun su an tek eksigi guzel govde ve kaporta boyasi.Bunlarida yaparsan artik aile yadigari olur gider.
Aktarma organlari sikinti cikarmaz dedi usta. Yag 10/40 katildi.

İlk 50 saat motoru yormamak adına boşu boşuna fazla yakıt tüketirsin.
Ekstra da zorlama, uzun süre dip yazma yeter. Normalde ne yapacaksan onu yap.
İlk on saatten sonra ayar yapılması doğru, çünkü rodaj yapmadan gerçek gücü anlaşılmaz. İnşallah memnun olursun.
Tamam sagolasin

Bugun tamponuda boyattim. Tampon onlere beyaz led far takacam. Traktor ciftde basari gosterirse birde kabin yaparim

Resimler ve ekler

• 20190920_190118.jpg
    20190920_190118.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 95
selam arkadaşlar. turboya hidrolik kol taktırdım. baya işlevli. bugun traktör testi yapıldı. 4 vitesde pullukları rahat cekıyor. tarla çok kuru olduğundan pulluklar köküne kadar bırakınca 4 vitesde bayıyor ama takviye 3 te cekiyor. 4 pulluklar sadece yanak gecince çok rahat 4 vitesde motoru yormadan cekiyor. yine testlerde birtakım ayarlamalar olacak tabi daha tam motor açılmadı. video çekemedim ben saç ekimi yaptırdım kendime o yüzden tarlaya çıkmadım

Resimler ve ekler

• 20190926_121447.jpg
    20190926_121447.jpg
    6.3 MB · Görüntüleme: 68

Denge tekerini mutlaka kullan. Ayrıca 4 lü pullukta tavlı toprakta orta kolu traktörde ki en üst delikte , kuru toprakta 2. Delikte. Pulluktaki iki deliği de dene, biri biri daha iyi olacaktır.

Pulluklarin burnu yapilmisti tekerini demircide unutmusum. Tekeri herzaman kullaniyoruz. Kuru yada tavli toprakta orta kol traktore herzaman 2 delige takiyorum. Kolu ise pullugun en ust delige takmisiz onu altdaki delige taksam daha iyi gecer herhal kuruya

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Pulluklarin burnu yapilmisti tekerini demircide unutmusum. Tekeri herzaman kullaniyoruz. Kuru yada tavli toprakta orta kol traktore herzaman 2 delige takiyorum. Kolu ise pullugun en ust delige takmisiz onu altdaki delige taksam daha iyi gecer herhal kuruya
Bu işin mantığını yazarak anlatmaya gücüm yetmiyor. Video çekip kirpip düzenlemeye de bilgim yok.
Ozetle şöyle diyeyim, tarlada sıraya girince istediğin derinliğe getir ve pulluk toprak içindeyken önce pulluğu iki deliğini dene, sonra traktörde ki deliği değiş ve yine pulluktaki iki deliği de dene. Hangi ayar iyi olduysa tekrar o ayara çevir devam et.

Bu işin mantığını yazarak anlatmaya gücüm yetmiyor. Video çekip kirpip düzenlemeye de bilgim yok.
Ozetle şöyle diyeyim, tarlada sıraya girince istediğin derinliğe getir ve pulluk toprak içindeyken önce pulluğu iki deliğini dene, sonra traktörde ki deliği değiş ve yine pulluktaki iki deliği de dene. Hangi ayar iyi olduysa tekrar o ayara çevir devam et.
Tamam usta sikinti yok. Ben daha yeni cift ogreniyorum babam gidiyor cifte suan. Ben sac ekimi yaptirdugim icin biyeere kiynasamiyorum

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
merhaba arkadaşlar konuyu eylül ayında açmıştım ama turbo hangi marka kullandığımı yazmamışım.
turbomuz garbey 42-5001 marka yüksek basınçlı turbodur. turbolar hakkında bilgi almak isterseniz ilhami bey ile iletişim kurabilirsiniz

web sitesi : http://www.garbey.com/index.htm
iletişim ilhami bey +90 532 563 95 87

Resimler ve ekler

• GARBEY HİDROLİK -TURBO (1).pdf
    7.3 MB · Görüntüleme: 18